دکتر مسعود جعفری پور

فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت


کاربرد غضروف مصنوعی در بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از شایع ترین جراحی های پلاستیک و ترمیمی می باشد که هر روزه هزاران نفر در سرار دنیا مشتاق به انجام آن می باشند. در جراحی زیبایی بینی تغییرات بیشتر در زمینه غضروف ها و استخوان بینی می باشد . گاهی اوقات غضروفهای بینی بسیار شل هستند و یا اصلا فرم طبیعی ندارند و یا در اثر جراحی قبلی بینی مقداری از این غضروفها از بین رفته اند. جهت اصلاح این حالت نیاز هست که غضروف ها ی بینی تقویت شود.

جهت تقویت این غضروف ها 4 راه انتخاب وجود دارد:

از غضروفهای خود بیمار استفاده کنیم . از غضروفهای بیمار دیگری استفاده شود. از غضروفهای حیوانی مثل گاو استفاده شود. از مواد غضروف مصنوعی مثل سیلیکون، پورکس، گورتکس استفاده گردد.

1-انتخاب اول معمولا بهترین انتخاب است یعنی از غضروفهای خود بیمار. بیشترین محل هایی که به عنوان منبع غضروف استفاده می شود از تیغه ی بینی و غضروف گوش و دنده می باشد. این غضروف ها چون از جنس ژنتیکی خود مریض می باشند بسیار خوب جواب می دهند و احتمال از بین رفتن آنها خیلی کم است.

2- از غضروفهای بیماران دیگر می توان استفاده کرد اما 2 مشکل عمده وجود دارد ،الف:احتمال انتقال بیماری های واگیر دار مثل ایدز و هپاتیت وجود دارد . ب: چون از لحاظ ژنتیکی با بیمار اصلی همخوانی ندارد این غضروفها جذب می شود.

3- غضروف از حیوانات به علت دو مشکل قبلی منسوخ شده است.
4- غضروفهای مصنوعی پورکس و سیلیکون متاسفانه بعد از مدتی (چند سال) عفونت کرده و از زیر پوست بیرون می زنند. لذا با توجه به موارد ذکر شده ، بهترین انتخاب جهت تامین غضروف اضافه از خود بیمار است و در موارد بسیار استثتایی از غضروفهای دیگر استفاده می گردد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفت بازولیفتینگ(لیفت) صورت یا کشمراقبت های پس از عمل جرمراقبت های بعد از عمل بینپیشگیری از تو دماغی شدن صتخلیه ژل لب از بین بردن تجوش زدن صورت بعد از عمل برفع و از بین بردن غبغب با رژیم غذایی بعد از عمل بینسالک چیست ؟ درمان اسکار وعمل جراحی پلاستیک پیشانیصفحه اصلیبیوگرافیجراحی بینیمراحل عمل زیبایی بینیعمل بینی در اصفهانفیلم های جراحیگالری عکسجراحی زیبایی گوشسوالات پزشکیجراحی پلکمقالات جدیدتزریق ژل و بوتاکس و چربیپروتز گونه و چانهلیزرشکاف لب و کام مادرزادیسایتهای دیگرارتباط با ما