دکتر مسعود جعفری پور

فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت


تزریق ژل

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل می باشند ؟
همه افراد کاندیدای مناسبی برایاین روش درمانی هستند، زیرا احتمال آلرژی و عوارض جانبی وجود ندارد. اما اینکه کسی کاندیدای مناسبی برای این روش و یا هر روش زیباسازی دیگری است یا خیر با معاینه پزشک ، گرفتن تاریخچه پزشکی بیمار و همچنین بررسی بسیار دقیق ساختار چهره و طراحی برای ایجاد تغییرات مناسب ، تعیین می گردد.

باید خاطر نشان کرد که ایجاد هر تغییری در چهره ، هر چند که با انتخاب یک روش معتبرباشد ، لزوماً به معنای بدست آوردن یک چهره مطلوب و زیبا نیست. انتخاب روشهای زیباسازی کاری کاملاً تخصصی می باشد و حتماً باید با توجه به فواید و مضرات روش درمانی ، خواسته بیمار، آناتومی بیمار و شرایط فیزیکی و روحی روانی بیمار انجام شود تا بتوان آن را موفقیتآمیز بدانیم.

اصول مهم در تزریق ژل لب دو اصل مهم را در تزریق ژلها باید بدانیم :
اول اینکه برای تزریق این نوع ژلها فقط متخصصان و جراحان پلاستیک صلاحیت دارند و تزریق این ژل ها توسط پزشکان عمومی ، دندانپزشکان و حتی متخصصان بیهوشی به صلاح بیماران نیست ، زیرا که در بسیاری از موارد اگر عارضه کم خطرو کوچکی هم در اثر تزریق ژل رخ دهد ، این متخصصان بهتر میتوانند آن را برطرف نمایند. در برخی مواقع به دنبال تزریق ژل شخص دچار تبخال میشود که پزشک متخصص به راحتی میتواند آن را درمان نماید و در غیر این صورت همین اتفاق میتواند موجب بر جای گذاشتن اسکار ( جوشگاه ) روی صورت نماید. نکته دوم، بیمارباید از نوع ماده تزریق شده آگاهی داشته باشد.

پزشک متخصص باید برای بیمار توضیح دهد که از چند نوع ژل استفاده خواهد کرد، زمان ماندگاری آن چقدر است و چه عوارض احتمالی خواهد داشت. عوارض موقتی مانند قرمزی و کبود شدن کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. از تزریق ژلهای متفرقه و بودن نام و نشان جدا بپرهیزید. نام ژل مصرف شده را نیز یادداشت کنید تا اگر به هر دلیلی به پزشک متخصص دیگری مراجعه نمودید، بدانید که چه ژلی برای شما تزریق شده و آیا از آن راضی بودهاید یا خیر.

بنابراین دو اصل مهم در تزریق ژل لب عبارتاند از :
- تزریق توسط جراح پلاستیک
- مصرف ژلهای استاندارد و دارای تاییدیههای مختلف جهانی و وزارت بهداشت ایران. نوع دیگری از ژلها که مصرف آنها شایعتر است، ژلهای موقت می باشند.
که از مهمترین این نوع ژلهای میتوان به هیالورونیک اسید و هیدروکسی آپاتیت اشاره نمود. نوع اول حدود ۶ ماه تا یک سال دوام دارد و نوع دومی حدود یک تا دو سال. یک مزیت مهم این ژلها این است که اگر به هر دلیلی فرد از تزریق ژل پشیمان گردد، بالاخره اثر این مواداز بین خواهد رفت اما در مورد ژلهای دایمی پشیمانی سودی ندارد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفتینگ(لیفت) صورت یا کشرفع و از بین بردن غبغب با سالک چیست ؟ درمان اسکار وعمل جراحی پلاستیک پیشانیصفحه اصلیبیوگرافیجراحی بینیمراحل عمل زیبایی بینیعمل بینی در اصفهانفیلم های جراحیگالری عکسجراحی زیبایی گوشسوالات پزشکیجراحی پلکمقالات جدیدتزریق ژل و بوتاکس و چربیپروتز گونه و چانهلیزرشکاف لب و کام مادرزادیسایتهای دیگرارتباط با ما