منو اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه4 ، واحد 19 - تلفن : 36266851
جراحی زیبایی بینی
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت
عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می گیرد ؟
تزریق چربی در صورت
بوتاکس

کاربرد غضروف مصنوعی در بینی

بینی از جمله عضوهای بسیار موثر در زیبایی صورت می باشد و به علت برجسته بودن و در خط وسط بودن صورت بسیار در معرض دید است. در جراحی های زیبایی بینی بعضی اوقات به علت نبودن بانک غضروفی مناسب و یا عمل های مجدد که در روی بینی انجام می شود ویا تشخیص بعضی از جراحان به جای استفاده از غضروف های طبیعی بدن از غضروف مصنوعی استفاده می شود.

یکی از موارد سوال برانگیز بیماران این است که آیا از غضروف های مصنوعی در بینی می توان استفاده کرد یا نه؟؟؟ غضروف ها در بینی معمولا برای قسمت نوک بینی،قسمت دوطرف بینی،تیغه بینی و بر روی پره ها برای فرم دادن خوب به بینی ممکن است استفاده شود و یا انحرافات بینی اصلاح گردد.

غضروف های مصنوعی به دو دسته عمده تقسیم می شوند :1 - غضروف هایی که از شخص دیگری استفاده می شوند و این غضروف ها در داخل الکل و مواد دیگر نگهداری می شوند و برای بیمار جدید استفاده می شود.2 - غضروف هایی که از کاداو ( بیمار مرگ مغزی ) استفاده می شود که پس از انجام مراحل میکروب زدایی استفاده می شوند و آنتی ژن های غضروف ها برداشته می شوند. درمورد استفاده از غضروف اشخاص دیگر همیشه احتمال عفونت،عفونت های خاص ویروسی ازجمله ایدز ویا بیماری های دیگر وجود داشته است

درمورد غضروف هایی که از حیوانات استفاده می شود ، نقش انتقال بیماری های دامی به انسان مطرح است. درمورد غضروف هایی که از کاداو استفاده می شود،معمولا انتقال بیماری ضعیف خواهد بود و آنتی ژن این غضروف ها به روش های خاصی از آنها جدا می شود ولذا انتقال بیماری یا حساسیت به این غضروف ها بسیار نادر خواهد بود.

در مواردی که جهت پرکردن قسمت خالی در بینی ، از این غضروف ها استفاده می شود، معمولا اشکال عمده ای ایجاد نخواهد شد.اما اگر از این غضروف ها در موارد داربست و پایه استفاده شود به علت عدم استحکام کافی و فشاری که در درازمدت روی غضروف ها است معمولا این غضروف ها دچار جذب می شوند و بعد از مدتی این غضروف ها ازبین رفته و حالت و شکل بینی بهم می خورد.

لذا توصیه می شود حتی المقدور تا آنجا که ممکن است از غضروف های تیغه بینی خود بیمار و در صورت نبودن از غضروف های گوش بیمار و درصورت نبودن از غضروف های دنده استفاده شود و از غضروف های اشخاص دیگر،افراد کاداو و حیوانات استفاده نگردد. اینجانب سال هاست که جراحی زیبایی بینی انجام میدهم و در سال های اخیر به هیچ وجه از غضروف اشخاص دیگر یا افراد کاداو استفاده نمی کنم . لازم به ذکر است با توجه به عدم انطباق آنتی ژنی بین فرد دیگر و فرد بیمار،احتمال عفونت و یا واکنش های آلرژیک همیشه در غضروف های دیگران وجود داشته است


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031