منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

انتخاب بهترین دکتر متخصص پوست و مو و زیبایی در اصفهان


اگر درباره پوست، مو و ناخن خود سؤال یا نگرانی دارید، دیدن یک متخصص پوست برای شما بسیار اهمیت پیدا می کند. نشانه های غیرطبیعی و غیرعادی مانند برجستگی بی دلیل، رشد و ریزش زیاد مو و شکننده شدن ناخن ها دلایل بسیار خوب و کافی هستند که باعث شوند به دنبال یافتن یک متخصص پوست خوب باشید.
شما چه به مراقبت های پوستی مطمئن توسط یک دکتر متخصص پوست نیاز داشته باشید و چه به یک بیماری یا عارضه یا مشکل پوستی مبتلا باشید و یا بخواهید یکی از درمان های زیبایی را انجام دهید تا ظاهر خود را بهبود دهید، می توانید با استفاده از خدمات همه جانبه و کامل پوست مو در مطب دکتر جعفری پور تمام نیازهای خود در زمینه پوست و مو را برطرف کنید.

پزشکان زیبایی اصفهان

دکتر حسین ابدالی: چهارباغ بالا روبروی هتل پل مجتمع کوثر طبقه چهارم واحد ۶۱۷ تلفن:۴۰ ۴۰ ۶۲۰ ۰۳۱3
دکتر کامران بابائی: آپادانا دوم ، بن بست مهرداد ، بن بست کاج ، پلاک ۱۷ ، طبقه ۲
دکتر مهرداد ادیب: بلوار کاوه بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم (ع) تلفن: ۷۰ ۷۶ ۳۵۵ ۰۳۱3
دکتر شهاب خسروی بروجنی: چهار باغ بالا-روبروی کارخانه زمزم-مجتمع پارسیان-واحد ۳۰۱ تلفن: ۵۲ ۷۹ ۶۲۴ ۰۳۱3
دکتر مجید اردکانی : خیابان شریعتی روبروی بیمارستان شریعتی ساختمان فراز واحد ۲۰۱ تلفن : ۸۵ ۱۵ ۶۲۸ ۰۳۱3
دکتر مهدی راستی اردکانی: میدان دروازه شیراز جنب بانک اقتصاد نوین مجتمع آزادی- واحد ۶ تلفن : ۴۶ ۳۵ ۶۶۳ ۰۳۱3
دکتر سید محمدجواد طباطبایی: خیابان شمس آبادی روبروی بیمارستان سینا ساختمان ۱۷۴ تلفن :۴۳ ۶۳ ۲۳۳ ۰۳۱3
دکتر محمدرضا عسگرزاده: بلوار صفح ، بیمارستان الزهرا ، کلینیک ویژه
دکتر علی اصغر علوی راد: میدان آزادی ساختمان سپهر تلفن :۳۳ ۲۸ ۶۶۸ ۰۳۱3
دکتر محمد علیپور: خیابان شمس آبادی خیابان پارس غربی ساختمان مریم واحد ۳۲ تلفن : ۸۱ ۶۱ ۲۳۵ ۰۳۱3
دکتر محمود عمرانی فرد: خیابان شمس آبادی چهارراه عباس آباد ساختمان ملک طبقه چهارم تلفن :۳۹ ۰۸ ۲۳۶ ۰۳۱3
دکتر شهریار لقمانی: خيابان حكيم نظامي, خيابان محتشم كاشاني(دقيقي), ساختمان النا, جنب MRI , طبقه اول تلفن:۳۶۲۸۹۵۶۶-۰۳۱
دکتر سید کمال موسوی: شمس آبادی-چهارراه عباس آباد-روبروی بانک اقتصاد نوین-ساختمان استاک تلفن :۸۴ ۴۸ ۲۳۵ ۰۳۱3
دکتر محمدرضا حاجیان: خیابان شمس آبادی- جنب بیمارستان سینا- بن بست شهریار- مجتمع پزشکی مجید- واحد ۱۶تلفن :۳۲۲۴۳۱۰۱

درماتولوژی چیست
درماتولوژی علم تشخیص و درمان بیماری های پوست، مو و ناخن است. درماتولوژی محدود به مطالعه و تحقیقات مو و ناخن و تشخیص بیماری ها از حالات نرمال و سرطانها و روند پیری پوست و روشهای زیبایی, اختلالات پوست و چربی و غشاهای مخاطی (دهان و تناسلی) نبوده بلکه روشی برای ارزیابی و درمانهای موضعی و سیستمیک - جراحی های پوستی و جراحیهای زیبایی پوست ایمونوتراپی - نوردرمانی و لیزردرمانی-رادیوتراپی- و فتودینامیک تراپی است.

شایعترین مشکلات پوستی
سرطان پوست، زگیل ها، ضایعات قارچی، درماتیت،پسوریازیس،اگزما،تبخال (هرپس سیمپلکس)
آکنه: بیماری که اغلب نوجوانان به درجاتی از آن مبتلا می شوند.
درماتیت دست: به علت تماس با شویندهها و مواد شیمیایی خانگی که بیشتر خانمهای خانهدار جوان را تحت تأثیر قرار میدهد.

اصول كلي و اساسي در انتخاب متخصص پوست
همه متخصصان پوست در حد انتظارات شما نيستند

پزشكان پوست نيز مانند هر پزشك ديگري از نظر زمينه تخصص، تحصيلات، كارآموزي ، جهتگیری پژوهش و طريقه برخورد و رفتار با بيمار از ساير پزشكان پوست متفاوت هستند. شما لايق پزشكي هستيد كه بهتر براي شما كار می کند. اگر متخصص پوست دقت كافي را نداشته باشد، شتاب زدگی و بی دقتی می تواند منجر به تشخيص غلط بيماري، درمان غير مؤثر و يا مضر ، بدتر شدن مشكل بيماري و عوارض جدي حاصلشده از مصرف دارو گردد. براي اينكه در معرض چنين خطري قرار نگريد ، سطح انتظارتان را از پزشك و متخصص پوست بالاتر ببريد.

از اينكه درباره صلاحيت پزشك از او سؤال بپرسيد، خجالت نكشيد
شما میخواهید درمان پوست خود را به يك پزشك بسپاريد پس حق داريد نا آنجا كه امکان دارد در مورد دوره كارآموزي، تخصص و نحوه برخورد پزشك با بيمار بدانيد پزشك خوب داراي اخلاق، به اين خواسته و حق شما براي دانستن بيشتر درباره صلاحيت شغلي پزشك احترام میگذارد و از سؤالات و درخواست شما ناراحت نمی شود.بسيار مهم است كه بتوانيد با متخصص پوست خود راحت باشيد و بتوانيد سؤالات خود را از او بپرسيد. هرچه بيشتر بپرسيد، درباره پوست خود و درمان آن بيشتر خواهيد فهميد.
شما به پزشكي نياز داريد كه بر كار خود متمركز باشد و داراي افكار ظامیافتهای است نه پزشكي كه دنبال راهحلهای سريع و موقتي است اگر پزشك معاينات خود را عجولانه انجام میدهد و با پرسيدن چند سؤال جزئي تجويز دارو را به سرعت آغاز كرد، روند درمان را متوقف كنيد.
بهترین دکتر متخصص پوست بر اين مسئله كه می توانند در كلينيك خود كارهاي زيادي جهت درمان شما انجام دهند تأکید می کنند.
شما هم بايد با پزشك همكاري كنيد. پوست شما منعکس کننده سلامتي دروني شماست. پزشكان شما را تقويت نواحي كه در بدنتان نياز به توجه دارند ترغيب و بر اهميت مراقبت های پوستي ، غذايي و .......تأکید می کنند و اگر شك داشته باشند كه در بدنتان عارضه ديگري نيز وجود دارد كه نياز به توجه دارد با شما مشاوره خواهند كرد.

سؤالاتی كه بايد درباره پزشك بپرسيد
معتبر بودن تخصص پزشكي

هر پزشكي میتواند ادعا كند كه متخصص پوست است. براي اينكه بتواند متخصص پوست شود، پس از اتمام دوره تحصيلي در دانشكده پزشكي حداقل به مدت 3 سال بايد اختلالات پوست و مو و ناخن را مورد مطالعه قرار دهد.

آيا میتوان به رزومه پزشك دست يافت ؟
شما بايد اطلاعات كافي از تحصيلات و تجربيات پزشك داشته باشيد . براي كسب اطلاعات به دست آوريد . همچنين درباره رتبه و پيشينه آن دانشكده پزشكي نيز تحقيق كنيد.
به دوره دستياري گذرانده شده توسط پزشك توجه نماييد.به اين نكته كه آيا پزشك دوره تخصصي فلوشيب را گذرانده يا نه دقت نماييد . درصورتیکه در اين دوره را طينموده است آيا دوره فلوشيب او در رشته آسيب شناسي پوست است يا درماتولوژي پوست كودكان و يا جراحي پوست.
همچنين متخصص پوست آموزش هایی را در زمينه انجام عمل جراحي و ساير روش های درمان خواهد ديد. استانداردهايي كه يك متخصص ماهر بايد بداند را وضع می کند. اگر پزشك در آزمون قبول شود، گواهي يا دانشنامه تخصصي به وي اعطا می گردد.
داشتن دوره دستیاری تخصصي تضمینکننده خوب بودن متخصص پوست نیست اما ثابت می کند كه اين متخصص دوره كارآموزي مناسب و لازم را طي نموده و دانش كافي براي قبول شدن در آزمون را داشته است.

آيا میتوان به رزومه پزشك دست يافت؟
شما بايد اطلاعات كافي از تحصيلات و تجربيات پزشك داشته باشيد . همچنين درباره رتبه و پيشينه آن دانشكده پزشكي نيز تحقيق كنيد .
به دوره دستياري گذرانده شده توسط پزشك توجه نماييد .به اين نكته كه آيا پزشك دوره تخصصي فلوشيب را گذرانده يا نه دقت نماييد . درصورتیکه در اين دوره را طينموده است آيا دوره فلوشيب او در رشته آسيب شناسي پوست است يا درماتولوژي پوست كودكان و يا جراحي پوست.يك نكته ساده ديگر اين است كه آيا مطب پزشك پر از کتابها و مجلاتي است كه در زمينه پوست هستند اين نكته می تواند نشان دهد كه پزشك علاقهمند است كه از اطلاعاتش پیشرفتهای جديد پزشكي به روز شود .آيا پزشك در دانشگاه يا دورههای تخصصي دستياري تدريس میکند.

تخصص پزشكتان در چيست ؟
زماني كه در فكر اين هستيد كه چگونه يك متخصص خوب انتخاب كنيد از ياد نبريد كه بررسي كنيد كه پزشك در درمان كدام نواحي از بدن تخصص دارد. بسياري از پزشكان پوست می توانند مشكلات همه نواحي پوست را درمان كنند اما برخي از آنها داراي تخصص بيشتري در درمان نواحي معيني از بدن هستند.
گواهی های (دانشنامه های) تخصصي عبارتند از :
متخصص پوست كودكان
متخصص ايمونولوژي ( ايمني شناسي) و درماتولوژي باليني و آزمايشگاهي
متخصص آسيب شناسي
علاوه بر اين گواهي هاي تخصصي ، بسياري از پزشكان در حوزهای از درماتولوژي تمركز می کنند كه به آن علاقه مند هستند.
ممكن است شهرت پزشك در درمان بيماران داراي آلرژي ، يا بيماران سرطاني و يا درمان نوجوانان دچار شده به آكنه شديد باشد و يا پزشك متخصص زيبايي باشد كه سالن انتظار آن پر از خانم هایی است كه میخواهند ليزر موهاي زائد را انجام دهند .
پزشکتان در انجام کدامیک از روش هایی درماني آموزش دیده است ؟
ليزر؟ اي پي ال ؟ بوتاكس و يا روش های درماني مشابه ؟ ليپوساكشن ؟
آيا پزشك پچ تست را تجويز میکند يا فتويچ تست يا بپوپسي؟
اين روش ها براي تعيين اينكه چه موادي براي شما آلرژیزا و تحریککننده می باشند ابزاري مناسبي هستند . حتماً این موضوع كه در معاينات از اين روش ها استفاده می گردد اطمينان حاصل كنيد چرا كه در بعضي از کلینیک ها بدون استفاده از اين روش ها بيماري را تشخيص می دهند كه نتيجه آن تشخيص غلط بيماري و انجام درمان های غير مؤثر و يا مضر است .

آیا می توان از يك معرف كمك خواست؟
از پزشك ديگري كه در همان زمينه يا در زمينه ديگري فعاليت می کند و پزشك موردنظرتان را میشناسد پرس و جو كنيد بسياري از پزشكان بااخلاق اگرچه در همان زمينه فعاليت می کنند اما به شما صادقانه پاسخ خواهند داد.
از دوستان و همكاران خود بخواهيد كه اگر نام پزشك خوبي را شنیدهاند و او را می شناسند به شما معرفي كنند بسياري از افراد صادقانه و صریح میگویند كه پزشك پوست خود را به شما توصيه می کنند يا خير .

رضايت مندی بيماران از پزشك در پرسشنامه بیماران چگونه است؟
مطالعه درباره اينكه پزشك چگونه داروها را تجويز می کند و داروهاي تجویزشده او چقدر مؤثرند و كارايي دارند به شما اطلاعات پیش زمینهای خواهد داد و به شما اطلاعات پیش زمینهای خواهد داد و به شما كمك خواهد كرد معمولاً در پرسشنامه رضايتمندي از بيماران درباره تجربه آنها از برنامه نوبت های تعیینشده ، زمان انتظار ، محيط و فضاي مطب و صميميت كاركنان پرسش می شود . همچنين از اين طريق می توانید بفهميد كه بيماران چقدر به پزشك اطمينان دارند، پزشك چقدر زمان به بيمار اختصاص می دهد و تا چه حد به سؤالات شما پاسخ می دهد .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :