منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355
سیاهی  دور چشم ؛ عوامل و  روش های درمانی
تزریق چربی در صورت
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت
عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می گیرد ؟
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
بوتاکس

سیاهی دور چشم ؛ عوامل و روش های درمانی

سیاهی دور چشم عارضه ای شایع در بین زنان و مردان بوده و حتی برخی موارد در بین کودکان نیز دیده می شود. وقتی که به آینه نگاه می کنید چشمان شخص خستهای را می بینید که به شما خیره شده است. خواب کامل شب هم باعث از بین رفتن سیاهی دور چشم نمی شود. ممکن است این حالت اندکی کاهش یابد اما برای درمان سیاهی دور چشم ابتدا باید دلیل اصلی را بیابید.

وقتی پف، گودی و تیرگی زیر چشم حتی با استراحت و خواب کافی برطرف نمی شود، جست و جو برای یافتن علت و راههای درمان این مشکل بسیار حائز اهمیت است. دکتر جعفری پور در مطب خود با تجربه کافی به تشخیص علت عارضه پرداخته و با بهره گیری از روش های جدید درمانی نظیر تزریق چربی، لیزر و جراحی به شما برای برطرف کردن سیاهی و گودی اطراف چشم ها کمک می کند.

برای مشاوره در خصوص درمان سیاهی و گودی زیر و دور چشم با شماره 03136266851 تماس حاصل فرمایید.

چرا دور چشم سیاه میشود؟

عوامل ژنتیکی: عوامل ژنتیکی یکی از عوامل اصلی ایجاد سیاهی زیر چشم است. اگر شما پوستی نازک در زیر چشمان خود به ارث برده اید، واضح است که وقتی که خون در آن ناحیه جمع می شود، مویرگ ها در نتیجه این تجمع خون پاره شده و نشت می کند (اغلب به دلیل کم خوابی سرعت گردش خون کند است).

سن: افزایش سن نیز یکی از عوامل مؤثر در ایجاد گودی دور چشم است. به مرور زمان پوست، کلاژن از دست داده و نازک می شود بنابراین عروق بزرگ تر می شوند. حمام آفتاب سرعت این فرایند را با از بین بردن کلاژن و لکه دار کردن رنگ پوست افزایش می دهد.

آلرژی فصلی: آلرژی های فصلی برای بسیاری از مردم آزاردهنده است. این آلرژی ها باعث کاهش هیستامین در بدن و در نتیجه ملتهب شدن عروق خونی و تورم ناحیه اطراف چشم می شود.

سبک زندگی: مصرف کافئین، الکل یا سیگار باعث ایجاد سیاهی دور چشم می شود

هایپرپیگمنتاسیون: که به دلیل آسیب های ناشی از نور خورشید و یا ملاسما به وجود می آید. هایپرپیگمنتاسیون باعث افزایش تولید ملانین شده که نقاط سیاهی روی پوست ایجاد می کند. لکه های ناشی از افزایش سن، لکه های کبدی، کک و مک، لکه های ناشی از نور خورشید، لکه های حاملگی از انواع این عارضه هستند.

کم خوابی: کم خوابی مهم ترین دلیل ایجاد گودی دور چشم است. بدن در هنگامی که در خواب عمیق است می تواند پوست و بافت های دیگر بدن را تقویت و ترمیم نماید.

کمبودهای غذایی: تغییر رنگی که در پوست اطراف چشم ایجاد می شود به دلیل کمبود برخی مواد معدنی در بدن مثل آهن است.

وجود بیماری: مانند اگزما، مشکلات تیروئیدی و...


روش های درمانی

لیزر برای ازبین بردن سیاهی دور چشم

لیزر که روش درمانی پیشرفته ای برای درمان چین و چروک ها و اسکارهای پوستی است برای درمان گودی دور چشم نیز به کار برده می شود.

برای درمان سیاهی دور چشم، چین و چروک و پیری پوست پرتو لیزری روی سطح پوست تابانده می شود و به آرامی و با دقت سلول های معیوب و یک لایه از پوست را به طور همزمان بر میدارد. تحقیقات بالینی نشان میدهد که با لیزر سیاهی دور چشم کم شده و با کاهش گودی دور چشم و از بین رفتن خطوط پوست، کلاژن جدید در پوست شکل میگیرد.

مزایای لیزر درمانی برای از بین بردن سیاهی دور چشم

مزایای چشمگیر نسبت به روش های درمانی دیگر

معمولاً این عمل در یک مرحله انجام می شود.

کاهش سیاهی دور چشم

کاهش لک های ناشی از پیری و تابش نور شدید آفتاب

کاهش احتمال ابتلا به سرطان پوست

سفت کردن پوست

بهبود تن رنگی پوست

تحریک رشد کلاژن جدید

انجام عمل بلفاروپلاستی برای درمان سیاهی دور چشم

جراحی زیبایی پلک (که به آن بلفاروپلاستی یا لیفت پلک گفته می شود) عمل جراحی زیبایی برای از بین بردن افتادگی پلک چشم ها، کیسه های پف کرده و گودی دور چشم است. کار بر روی پلکهای بالایی و پلکهای پایینی معمولاً در عملهای جداگانهای انجام میشود. بلفاروپلاستی پلک پایین روشی مؤثر برای از بین بردن دائمی سیاهی دور چشم است.

عوارض جانبی و خطرات احتمالی ناشی از انجام عمل افتادگی پلک

عوارض جانبی این عمل بسیار نادر است و در صورت برداشته شدن مقدار زیادی از پوست ممکن است پلک بالایی بسته نشود و چشم هم خشک شود. اگر بیمار در حال حاضر چشمان خشکی دارد، بلفاروپلاستی ممکن است چشم ها را خشک تر هم بکند. کوری دائمی و دوبینی از عوارض بسیار نادر این عمل است.

دوران بهبود و ریکاوری پس از عمل جراحی پلک

بیمارانی که عمل بلفاروپلاستی را انجام می دهند معمولاً بخیه های آن را 3 تا 4 روز پس از عمل می کشند و چسب های بخیه هم 7 روز پس از عمل باز می شود. اغلب بیماران پس از گذشت 8 تا 10 روز پس از عمل می توانند به کار خود بازگردند. از روز هشتم هم امکان آرایش کردن وجود دارد. با نظر پزشک، بیمار می تواند پس از 3 تا 4 هفته به انجام امور روزمره خود بپردازد.

شکل 1: از بین بردن سیاهی دور چشم با عمل جراحی بلفاروپلاستی

تزریق چربی