دکتر مسعود جعفری پور

فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت


انواع پروتز لب برای برجسته کردن و حجم دهی لب با ماندگاری بیشتر

اگر به دنبال نتایج ماندگار و دائمی هستید، استفاده از پروتز لب برای برجسته کردن لب را میتوان از طریق روش جراحی زیبایی جهت قرار دادن پروتزهای نرم و قابل انعطاف در داخل لبها انجام داد. در حالی که بسیاری از افراد میخواهند شکل لبهای خود را با استفاده از ژل بهبود بخشند، پروتز لب میتواند راه حلی دائمیتر و برگشتپذیر را برای داشتن لبهایی برجسته و شاداب فراهم کند. پروتزهای لب، سیلکونهای کوچک یا پلیتترافلوئورواتیلن گسترش یافته هستند که میتوان آنها را از طریق برشهای کوچک در لبها قرار داد تا حجم لب بالا، پایین یا هر دو لب افرایش پیدا کند، اما موجب برطرف شدن تراوش رژ لب به چین و چروکهای اطراف لب نمیگردد.

مواد پروتز لب در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور بصورت مایع برای تزریق یا به شکل ورقهای که از طریق جراحی در لب قرار میگیرد موجود می باشند. نوع مواد مورد استفاده برای این روش، شیوه ی جراحی پروتز لب را تعیین خواهد کرد. استفاده از مواد ورقه ای مستلزم ایجاد برش های کوچک در گوشه های دهان می باشد. سپس هر ورقه به داخل لب ها هدایت می شود و سطح برجسته ی نرم و مسطحی ایجاد می گردد. برش ها در داخل دهان پنهان هستند و نتایجی رضایت بخش و زیبا حاصل می شود. جهت مشاوره یا رزرو نوبت می توانید با شماره03136266851تماس حاصل فرمایید.

مزایای پروتز لب

لبهای برجسته همیشه به عنوان نشانهای از جوانی، شادابی و طراوت دیده میشوند. و افرادی که با لبهای نازک متولد میشوند یا متوجه نازک شدن لبهایشان در طول زمان میشوند، برای دریافت راه حلی سریع و بدون درد برای برجسته کردن لبها و رفع مشکلشان به پزشک مراجعه میکنند. برجسته کردن لب با پروتز یک روش زیبایی است که با استفاده از پروتز به شما لبهایی با ظاهر پر و برجسته میدهد.

نتایج ماندگار

در حالی که اثرات دائمی نیستند، پروتز لب یک روش عالی برای مشاهده نتایج فوری بعد از یک جلسه است. نتایج میتوانند به مدت 1 سال دوام داشته باشند، بعد از آن به منظور حفظ ظاهر جوان لبهایتان جلسات متعاقب مورد نیاز هستند.

از کار افتادگی کمتر

هنگامی که تصمیم به انجام پروتز لب میگیرید، پزشک به شما اطمینان میدهد که نیازی به گذراندن دورهی بهبودی ندارید. میتوانید با پزشک یک قرار ملاقات ترتیب دهید و در مورد خطرات، عوارض، نتایجی که انتظار میرود و نگرانیهای این روش صحبت کنید. مشاوره اولیه میتواند تا یک ساعت طول بکشد، اما خود روش میتواند 15 تا 20 دقیقه طول بکشد. از آنجایی که اکثر بیماران مشغله دارند و زمان زیادی برای اختصاص دادن به چنین کارهایی ندارند، زمان انجام این عمل به کوتاهی زمان استراحت برای ناهار است و بیمار میتواند مستقیما پس از انجام این روش به سر کار خود بازگردد.

ظاهر طبیعی

بسیاری از افراد به دلیل نتایج طبیعی پروتز لب این روش را انتخاب میکنند. بسیاری از زنان و مردان نمیخواهند که به نظر برسد عملی انجام دادهاند و پروتزی که توسط پزشک استفاده میشود تضمین میکند که لبها همیشه جوانی و ظاهر برجستهی خود را حفظ میکنند بدون اینکه ظاهر غیر طبیعی داشته باشند.

بدون واکنشهای آلرژیک

شما باید در مورد هر گونه واکنش آلرژیک ممکن در جلسه مشاوره اولیه با پزشک صحبت کنید، بنابراین پزشک میتواند بهترین پروتز را برای شما انتخاب کند. با این حال، برخی از انواع پروتزهایی که در فرآیند برجسته کردن لب استفاده میشوند باعث ایجاد واکنشهای آلرژیک نمیشوند زیرا مواد تشکیل دهنده آنها مشابه آنچه در بدن شما یافت میشود، میباشد.

بهبود ظاهر

در نظر برخی افراد، لبخند زیبا میتواند ظاهری عالی ایجاد کند و اعتماد به نفس را افزایش میدهد. لبهای پرتر میتوانند باعث افزایش اعتماد به نفس شما شوند و این بهترین مزیت کلی این روش شناخته شده است. احساس جوانی کنید، ظاهر جوانی داشته باشید و لبخند زیبایی بزنید.

متقاضی مناسب برای پروتز لب

افراد مناسب برای روش پروتز لب مردان و زنان دارای لب های نازک هستند که به دنبال برجسته و حجیم کردن آن ها می باشند. با افزایش سن، نازک شدن لب ها به علت عدم وجود کلاژن امری شایع است، بنابراین پروتزهای لب می توانند برجستگی و زیبایی لب ها را بازیابی کنند. امتحان کردن روش های غیر جراحی مانندژلهای موقت برای بررسی ظاهر مطلوب خود پیش از تصمیم گیری برای انجام روشی دائمی بسیار مناسب است.

پیش از جراحی پروتز لب

قبل از انجام این روش باید یک مشاوره ی جامع و کامل با یک جراح زیبایی داشته باشید تا با فرایند روش و هر گونه خطرات یا عوارض جانبی بالقوه آشنا شوید. برخی روش های غیر جراحی نسبتاً ساده وجود دارند که می توانند بطور قابل ملاحظه ای ظاهر لب های نازک را بهبود بخشند، بنابراین بررسی روش های غیر تهاجمی پیش از انتخاب پروتزهای دائمی مفید است.

انواع پروتز لب

انواع مختلف پروتز لب وجود دارند که می توان بصورت زیر دسته بندی کرد- نوع مایع شامل کلاژن، رستایلن و رادیانس مایع نوع ورقه ای شامل Alloderm، Dermaplant، fascia یا Gore-Tex.

برجسته کردن لب با الودرم (Alloderm)

الودرم یک ورقه از کلاژن است که از پوست افراد اهداکننده تهیه شده است. ورقه ها از طریق برش های بسیار کوچک در بخش داخلی لب، قرار می گیرند. برجسته کردن لب از نوع الودرم تنها نتایج موقتی به همراه دارد و حدود ۱۲ ماه ماندگار می باشد .برجسته کردن لب ها با الودرم با استفاده از زیست مواد تولید شده با بافت های اهدایی از اجساد انسانی انجام می گیرد. یک لایه ی نازک از بافت پوست یک جسد انسان گرفته می شود و بصورت پزشکی دستکاری می گردد بطوری که تمام چیزی که باقی می ماند چارچوب کلاژن - پروتئین است. همچنین خطر ابتلا به هر نوع بیماری یا سایر مشکلات سلامتی از این بافت وجود ندارد. بدن بیمار نیز بافت مورد استفاده در روش برجسته کردن لب با الودرم را پس نخواهد زد. این روش معمولاً بصورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی یا عمومی انجام می شود. قسمت عمده ی بهبودی در دو هفته ی اول حاصل می شود. عفونت و پسزدگی در روش های برجسته سازی لب با الودرم بسیار نادر است. نتایج آن می تواند بسته به فرایند جراحی و شرایط بیمار بین دو تا پنج سال یا حتی طولانی تر دوام داشته باشد.

برجسته کردن لب با گورتکس (Goretex)

پروتزهای لب از نوع گورتکس با مواد مصنوعی تهیه شده اند، بنابراین برخلاف برخی گزینه های دیگر بدن شما آنها را جذب نخواهد کرد. با این حال از آنجایی که مصنوعی هستند، خطر واکنش آلرژیک وجود دارد. برجسته کردن لب با گورتکس یک عمل زیبایی است که برای افزایش حجم و شکل دهی به لب های بیمار انجام می شود و همچنین برای اهداف ترمیمی نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند. در این روش از پروتزها برای ایجاد نتایج دائمی و البته برگشت پذیر به منظور برجسته کردن لب ها استفاده می شود.

پروتز مورد استفاده در این روش یک بافت نرم میکرو متخلل است که از پلیتترافلوئورواتیلن گسترش یافته تهیه شده است. این نوع پروتزها از مواد غیر واکنشی و غیر سمی ساخته شده اند که ترکیب سریع با بافت را تسهیل می کند. نتایج آن دائمی هستند مگر اینکه بیمار قصد برداشتن یا تغییر پروتزها را داشته باشد.

برجسته کردن لب با با اولتراسافت (Ultrasoft)

برجسته کردن لب با اولترا سافت یک روش برگشت پذیر زیبایی لب است. این روش شامل قرار دادن پروتز در زیر پوست لب ها به منظور افزایش حجم و کاهش چین و چروک ها می باشد. این روش معمولاً بصورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی یا آرام بخش انجام می گیرد و نیازی به تست آلرژی نمی باشد. پروتزهای اولترا سافت مواد مصنوعی لوله ای شکل هستند که از طریق برش های بسیار ریز در گوشه های دهان به زیر پوست لب تزریق می شوند. طراحی آن امکان رشد بافت به داخل پروتز را فراهم می کند که موجب افزایش پایداری و زیبایی لبها می گردد.

فرایند جراحی پروتز لب

جراحی پروتز برای بزرگ کردن لب معمولاً یک روش ساده و سریع ۳۰ دقیقه ای میباشد. در حین جراحی، جراح زیبایی چهار برش بسیار ریز را در هر گوشه از دهان ایجاد می کند و سپس نوارهای مواد پروتز را در هر لب هدایت می کند و برای دستیابی به اندازه ی مناسب اصلاحات لازم را انجام می دهد. در نهایت برش ها با نخ های قابل جذب بخیه زده میشوند.

مراقبت پس از عمل پروتز لب

دستورالعملهای مراقبت پس از عمل برجسته سازی لب به شرح زیر هستند:

راهنمایی کلی مراقبت پس از عمل

پس از انجام عمل بقیهی روز را استراحت کنید. روز بعد میتوانید فعالیتهای روزمره خود را از سر بگیرید. به مدت 1 تا 2 هفته ورزش نکنید.

به پشت بخوابید و به مدت 7 روز به منظور به حداقل رساندن تورم سرتان را با استفاده از 3 تا 4 پشتی بالا بگیرید.

به مدت 3 تا 4 روز خم نشوید، و چیز سنگین بلند نکنید و زیاد تقلا نکنید.

غذاهای نرم و غذاهایی که نیاز به جویدن کم دارند بخورید. به مدت 48 ساعت خوراکی یا مایعات داغ یا شور نخورید.

به مدت حداقل 2 هفته پس از جراحی سیگار نکشید. سیگار کشیدن در روند بهبودی اختلال ایجاد میکند.

به منظور جلوگیری از باز شدن محل زخم از باز کردن زیاد دهان اجتناب کنید.

دندانهای خود را مسواک بزنید و دهان خود را پس از خوردن هر وعدهی غذایی بشویید.

برشهای گوشهی دهان را با آب اکسیژنهی رقیق (نصف آب اکسیژنه و نصف آب) تمیز کنید و سپس 3 بار در روز پماد آنتی بیوتیک (نئوسپورین، پولیسپورین) را اعمال کنید.

برای کاهش تورم، به مدت 24 تا 48 ساعت از فشرده سرد استفاده کنید. یخ را به طور مستقیم روی لب خود قرار ندهید.

به مدت 2 تا 3 هفته از وازلین، کارمکس، یا Chapstick برای مرطوب نگه داشتن لبهایتان استفاده کنید.

1 هفته پس از جراحی

تکنیکهای صحیح برای باز نگه داشتن پاکت پروتز لب به شما آموزش داده میشود.

با گرفتن انتهای پروتزها با انگشتان شست و اشارهی هر دست اطمینان حاصل میشود که پروتز در مرکز قرار گرفته است. در صورتی که پروتز در مرکز قرار نداشته باشد باید با کمی فشار دادن انتهای پروتز اصلاحات جزئی انجام بگیرد.

موقعیت ایمپلنت باید چندین بار در روز به مدت 8 هفته بررسی شود.

(ایمپلنت را در صبح، پس از غذا خوردن، حرکت بیش از اندازه و در زمان خواب بررسی کنید).

2 هفته پس از جراحی

به منظور کمک به کاهش تشکیل بافت اسکار، باید 2 تا 3 بار در روز به مدت 2 تا 3 ماه تمرینات کششی انجام دهید.

ورزشهای کششی باید شروع شوند (بخیهها باید از بین رفته باشند و برش بهبود پیدا کرده باشد(

نمونههایی از تمرینات کششی عبارتند از:

باز کردن زیاد دهان

لبخند زدن بیش از حد (کشیدن محکم لبها روی دندانها)

راههای دیگر برای پروتز لب چه هستند؟

جراح شما احتمالا از بیحسی موضعی برای تزریق فیلر استفاده میکند (مسکن به طور مستقیم به لبها اعمال میشود). اینها به صورت سرپایی در مطب پزشک یا مرکز سرپایی انجام میشوند و شما در همان روز به خانه باز میگردید.

گزینهها به شرح زیر هستند:

ارتکل: یک ماده مصنوعی است که لبها را حجیم میکند. از آنجا که این ماده مصنوعی است، شما در مقایسه با تزریق کلاژن یا چربی در معرض خطر بالای واکنش آلرژیک هستید، اما بیشتر از کلاژن و چربی دوام دارد.

آتولوژن: تزریق کلاژن خود شخص است که از دیگر قسمت بدن فرد استخراج میشود. هیچگونه خطری با واکنش آلرژیک وجود ندارد، اما نتایج تنها موقتی هستند. این ممکن است برای افرادی مفید باشد که آمادگی نتایج دائمی را ندارند.

کلاژن: را میتوان از گاو استخراج و به لبها تزریق کرد. خطر واکنش آلرژیک وجود دارد، بنابراین بهتر است که جراح قبل از استفاده از دوز کامل از یک دوز آزمایشی استفاده کند. نتایج به طور موقت به مدت چهار هفته تا سه ماه دوام دارند.

درمالوژن: کلاژن مشتق شده از بافت دهندهی انسان مرده است. همچنین یک اصلاح موقت وجود دارد، اما بدن نباید آن را پس بزند.

تزریق فاشیا از نوع خاصی از بافت همبند گرفته شده از بدن خود فرد یا بافت دهندهی انسان مرده استفاده میکند. این میتواند به صورت جراحی یا تزریق اسفاده شود. عیب اصلی این است که کمتر از یک سال پس از تزریق، بدن فاشیا را جذب میکند.

چربی از رانها یا شکم شما میتواند به لبهایتان تزریق شود. هیچ خطر واکنش آلرژیکی وجود ندارد و شما میتوانید نتایج دائمی به دست آورید. این همچنین میتواند به صورت جراحی استفاده شود. در صورتی که وزنتان افزایش یابد، لبها نیز ممکن است بزرگ شوند زیرا سلولهای چربی بزرگتر میشوند.

هیلافورم مادهای است که از مواد طبیعی بدن ساخته شده و به عنوان اسید هیالورونیک شناخته میشود. خطر عفونت وجود ندارد، اما نیاز به درمانهای مکرر برای حفظ نتیجه است بطوری که تنها یک اصلاح موقت وجود دارد.

رستیلن یک ژل شفاف است. این ماده حاوی اسید هیالورونیک است. این ماده تجزیهپذیر است، بنابراین بدن شما آن را ظرف حدود شش ماه پس از تزریق جذب میکند.

خطرات و عوارض پروتز لب

همانند هر جراحی، این روش نیز خطرات و عوارضی به همراه دارد. همانطور که در بالا ذکر شد شما میتوانید به پروتز یا بیهوشی واکنش آلرژیک نشان دهید.

ممکن است دچار خونریزی بشوید یا پروتز سفت شود که در این صورت باید برداشته شود.شما همچنین در معرض خطر عفونت و حتی در بعضی موارد آسیب عصبی هستید. بسیار مهم است که قبل از عمل جراحی هرگونه نگرانی را با پزشک خود در میان بگذارید و باید پزشک خود را از هر وضعیت پزشکی موجود که ممکن است عوارض بیشتری ایجاد کند مطلع کنید.

هزینه پروتز لب

هزینههای پروتز لب تا حد زیادی بستگی به جراح و نوع مواد پروتز مورد استفاده دارد. انتخاب یک جراح زیبایی مجرب و ماهر برای عمل پروتز لب از اهمیت بالایی برخوردار است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
عمل جراحی پلاستیک پیشانیلیفت بازولیفتینگ(لیفت) صورت یا کشمراقبت های پس از عمل جرمراقبت های بعد از عمل بینپیشگیری از تو دماغی شدن صتخلیه ژل لب از بین بردن تجوش زدن صورت بعد از عمل برفع و از بین بردن غبغب با رژیم غذایی بعد از عمل بینسالک چیست ؟ درمان اسکار وصفحه اصلیبیوگرافیجراحی بینیمراحل عمل زیبایی بینیعمل بینی در اصفهانفیلم های جراحیگالری عکسجراحی زیبایی گوشسوالات پزشکیجراحی پلکمقالات جدیدتزریق ژل و بوتاکس و چربیپروتز گونه و چانهلیزرشکاف لب و کام مادرزادیسایتهای دیگرتماس با ما