دکتر مسعود جعفری پور

فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت


پروتز لب و انواع روش ها ، عوارض و قیمت آن


اگر به دنبال نتایج ماندگار و دائمی هستید، استفاده از پروتز لب برای برجسته کردن لب را می توان از طریق روش جراحی زیبایی جهت قرار دادن پروتزهای نرم و قابل انعطاف در داخل لب ها انجام داد. در حالی که بسیاری از افراد می خواهند شکل لبهای خود را با استفاده از ژل بهبود بخشند، پروتز لب می تواند راه حلی دائمی تر و برگشت پذیر را برای داشتن لب هایی برجسته و شاداب فراهم کند. پروتزهای لب، سیلکونهای کوچک یا پلیتترافلوئورواتیلن گسترش یافته هستند که می توان آن ها را از طریق برش های کوچک در لب ها قرار داد تا حجم لب بالا، پایین یا هر دو لب افرایش پیدا کند، اما موجب برطرف شدن تراوش رژ لب به چین و چروک های اطراف لب نمی گردد.

مواد پروتز لب در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پوربصورت مایع برای تزریق یا به شکل ورقه ای که از طریق جراحی در لب قرار می گیرد موجود می باشند. نوع مواد مورد استفاده برای این روش، شیوه ی جراحی پروتز لب را تعیین خواهد کرد. استفاده از مواد ورقه ای مستلزم ایجاد برش های کوچک در گوشه های دهان می باشد. سپس هر ورقه به داخل لب ها هدایت می شود و سطح برجسته ی نرم و مسطحی ایجاد می گردد. برش ها در داخل دهان پنهان هستند و نتایجی رضایت بخش و زیبا حاصل می شود. جهت مشاوره یا رزرو نوبت می توانید با شماره 03136266851 تماس حاصل فرمایید.

پیش از جراحی پروتز لب
قبل از انجام این روش باید یک مشاوره ی جامع و کامل با یک جراح زیبایی داشته باشید تا با فرایند روش و هر گونه خطرات یا عوارض جانبی بالقوه آشنا شوید. برخی روش های غیر جراحی نسبتاً ساده وجود دارند که می توانند بطور قابل ملاحظه ای ظاهر لب های نازک را بهبود بخشند، بنابراین بررسی روش های غیر تهاجمی پیش از انتخاب پروتزهای دائمی مفید است.

متقاضی مناسب برای پروتز لب
افراد مناسب برای روش پروتز لب مردان و زنان دارای لب های نازک هستند که به دنبال برجسته و حجیم کردن آن ها می باشند. با افزایش سن، نازک شدن لب ها به علت عدم وجود کلاژن امری شایع است، بنابراین پروتزهای لب می توانند برجستگی و زیبایی لب ها را بازیابی کنند. امتحان کردن روش های غیر جراحی مانند ژل های موقت برای بررسی ظاهر مطلوب خود پیش از تصمیم گیری برای انجام روشی دائمی بسیار مناسب است.

فرایند جراحی پروتز لب
جراحی پروتز برای بزرگ کردن لب معمولاً یک روش ساده و سریع ۳۰ دقیقه ای میباشد. در حین جراحی، جراح زیبایی چهار برش بسیار ریز را در هر گوشه از دهان ایجاد می کند و سپس نوارهای مواد پروتز را در هر لب هدایت می کند و برای دستیابی به اندازه ی مناسب اصلاحات لازم را انجام می دهد. در نهایت برش ها با نخ های قابل جذب بخیه زده می شوند.

انواع پروتز لب
انواع مختلف پروتز لب وجود دارند که می توان بصورت زیر دسته بندی کرد:
- نوع مایع شامل کلاژن، رستایلن و رادیانس مایع
- نوع ورقه ای شامل Alloderm، Dermaplant، fascia یا Gore-Tex.

برجسته کردن لب با الودرم (Alloderm )
الودرم یک ورقه از کلاژن است که از پوست افراد اهداکننده تهیه شده است. ورقه ها از طریق برش های بسیار کوچک در بخش داخلی لب، قرار می گیرند. برجسته کردن لب از نوع الودرم تنها نتایج موقتی به همراه دارد و حدود ۱۲ ماه ماندگار می باشد.

فرایند برجسته کردن لب با الودرم
برجسته کردن لب ها با الودرم با استفاده از زیست مواد تولید شده با بافت های اهدایی از اجساد انسانی انجام می گیرد. یک لایه ی نازک از بافت پوست یک جسد انسان گرفته می شود و بصورت پزشکی دستکاری می گردد بطوری که تمام چیزی که باقی می ماند چارچوب کلاژن - پروتئین است. همچنین خطر ابتلا به هر نوع بیماری یا سایر مشکلات سلامتی از این بافت وجود ندارد. بدن بیمار نیز بافت مورد استفاده در روش برجسته کردن لب با الودرم را پس نخواهد زد. این روش معمولاً بصورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی یا عمومی انجام می شود.

بهبودی پس از روش برجسته کردن لب با الودرم
قسمت عمده ی بهبودی در دو هفته ی اول حاصل می شود. عفونت و پسزدگی در روش های برجسته سازی لب با الودرم بسیار نادر است. نتایج آن می تواند بسته به فرایند جراحی و شرایط بیمار بین دو تا پنج سال یا حتی طولانی تر دوام داشته باشد.

برجسته کردن لب با گورتکس (Goretex)
پروتزهای لب از نوع گورتکس با مواد مصنوعی تهیه شده اند، بنابراین برخلاف برخی گزینه های دیگر بدن شما آنها را جذب نخواهد کرد. با این حال از آنجایی که مصنوعی هستند، خطر واکنش آلرژیک وجود دارد. برجسته کردن لب با گورتکس یک عمل زیبایی است که برای افزایش حجم و شکل دهی به لب های بیمار انجام می شود و همچنین برای اهداف ترمیمی نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند. در این روش از پروتزها برای ایجاد نتایج دائمی و البته برگشت پذیر به منظور برجسته کردن لب ها استفاده می شود.

فرایند برجسته کردن لب با گورتکس
پروتز مورد استفاده در این روش یک بافت نرم میکرو متخلل است که از پلیتترافلوئورواتیلن گسترش یافته تهیه شده است. این نوع پروتزها از مواد غیر واکنشی و غیر سمی ساخته شده اند که ترکیب سریع با بافت را تسهیل می کند. نتایج آن دائمی هستند مگر اینکه بیمار قصد برداشتن یا تغییر پروتزها را داشته باشد.

بهبودی پس از فرایند برجسته کردن لب با گورتکس
در طول بهبودی، ممکن است بیماران مقداری تورم، درد، سفتی و کبودی را به مدت یک یا دو هفته تجربه کنند که بعد از مدتی به آن عادت می کنند.

برجسته کردن لب با با اولتراسافت (Ultrasoft)
برجسته کردن لب با اولترا سافت یک روش برگشت پذیر زیبایی لب است. این روش شامل قرار دادن پروتز در زیر پوست لب ها به منظور افزایش حجم و کاهش چین و چروک ها می باشد.

فرایند برجسته کردن لب با با اولترا سافت
این روش معمولاً بصورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی یا آرام بخش انجام می گیرد و نیازی به تست آلرژی نمی باشد. پروتزهای اولترا سافت مواد مصنوعی لوله ای شکل هستند که از طریق برش های بسیار ریز در گوشه های دهان به زیر پوست لب تزریق می شوند. طراحی آن امکان رشد بافت به داخل پروتز را فراهم می کند که موجب افزایش پایداری و زیبایی لبها می گردد.

پس از جراحی برجسته کردن لب با اولترا سافت
بیمار پس از جراحی از بیمارستان یا مطب ترخیص می شود تا دوره ی بهبودی را در منزل خود طی کند. دو هفته ی اول بهبوی در نتایج حاصله بسیار مهم است و پیروی از دستورالعمل های مراقبتی پس از درمان که توسط جراح توصیه شده اند ضروری می باشد. بیماران بطور طبیعی مقداری تورم و درد را پس از عمل تجربه می کنند. داروهای ضد درد ممکن است برای تسکین این علائم تجویز شوند. به بیماران توصیه می شود که تا چند روز اول بر روی ناحیه ی تحت درمان یخ قرار دهند و غذاهای نرم مصرف کنند.

بهبودی پس از جراحی برجسته کردن لب با اولترا سافت
بیمار ممکن است سه تا چهار ماه پس از جراحی مقداری سفتی را در لبها احساس کند و وجود پروتز را متوجه شود. اغلب پس از شش ماه یا بیشتر، نتایج مطلوب قابل مشاهده خواهند بود. آلرژی و عفونت در نتیجه ی روش برجسته کردن لب با اولترا سافت بسیار نادر است. نتایج این روش که دائمی و برگشت پذیر می باشند اغلب بسیار رضایت بخش است.

مزایای پروتز لب
پروتزهای دائمی لب، لب ها را حجیم تر و زیباتر نشان می دهند و شادابی و طراوت را به آنها باز می گرداند.

خطرات و عوارض پروتز لب
تنها مقادیر بسیار جزئی خونریزی وجود دارد و در طول عمل نیز دردی احساس نخواهد شد. پس از آن ممکن است در لب ها احساس درد وجود داشته باشد و تا حدودی بی حسی، تورم و کبودی برای چند روز تجربه شود. همچنین ممکن است در چند روز اول خوردن و آشامیدن دشوار باشد. قسمت عمده ی تورم ظرف یک هفته برطرف می شود. در موارد نادر که عفونت رخ می دهد، ممکن است نیاز به یک عمل دیگر برای برداشتن ایمپلنت باشد.

هزینه پروتز لب
هزینه های پروتز لب تا حد زیادی بستگی به جراح و نوع مواد پروتز مورد استفاده دارد. انتخاب یک جراح زیبایی مجرب و ماهر برای عمل پروتز لب از اهمیت بالایی برخوردار است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفتینگ(لیفت) صورت یا کشرفع و از بین بردن غبغب با سالک چیست ؟ درمان اسکار وعمل جراحی پلاستیک پیشانیصفحه اصلیبیوگرافیجراحی بینیمراحل عمل زیبایی بینیعمل بینی در اصفهانفیلم های جراحیگالری عکسجراحی زیبایی گوشسوالات پزشکیجراحی پلکمقالات جدیدتزریق ژل و بوتاکس و چربیپروتز گونه و چانهلیزرشکاف لب و کام مادرزادیسایتهای دیگرارتباط با ما