منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355
روش های جوانسازی و زیباسازی پوست صورت
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)
بوتاکس
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
تزریق چربی در صورت
عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می گیرد ؟

روش های جوانسازی و زیباسازی پوست صورت

پیری پوست موجب ايجاد خطوط ریز و چین و چروکها می شود که با زردی رنگ چهره همراه است. پوست خشک تر، خشن تر و نازک تر می شود و تجمع رنگدانه های سیاه به صورت لکه هایی بر روی پوست ظاهر می گردد. اگرچه جراحی به عنوان گزینه ای برای از بین بردن خطوط عمیق تر در دسترس است، اما بهبود چین و چروک های ریزتر و رنگ چهره از طریق لایه برداری پوست و بهره گیری از ژل های پوستی، روش های دیگی است که امکان استفاده از آن ها به بهترین نحو امکان پذیر می باشد.

بسیاری از افراد خواستار بهبود بافت پوست خود به منظور کاهش نشانه های پیری، اسکارها یا لکه ها هستند. متخصصین کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور مفتخر به ارائه تمامی درمان های جوان سازی پوست با بالاترین استانداردها به بیماران خود هستند. متخصصین کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور با برخورداری از دانش جامع در تمام روشهای درمانی، یک گزینه درمانی عالی جهت بازگرداندن مجدد شادابی به پوست را به شما عرضه خواهند کرد.

جهت دریافت مشاوره جوانسازی پوست صورت و گرفتن نوبت از متخصص جراح زیبایی سر و گردن می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:03136266851

روشهای مختلف جوانسازی پوست صورت در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور

قبل از درمان جوانسازی پوست شما، متخصصین کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور اغلب یک برنامه درمانی مراقبت از پوست خانگی و همچنین لایه برداری های خفیف صورت را به منظور بهبود و حفظ اثرات درمانی توصیه خواهند کرد. در زیر به شرح مختصری از تمام روش های جوانسازی پوست صورت می پردازیم:

جوانسازی پوست با نور شدید پالسی (IPL)

این روش از امواج رادیوییو انرژی نور پالسی تکنولوژی الوس به شیوه ای دقیق و ایمن برای هدف قرار دادن ضایعات رنگدانه دار (ملاسما) مانند کک و مک، لکه های خورشید (آفتاب سوختگی) و لکه های ناشی از پیری استفاده می کند، ضایعات عروقی مانند رگهای عنکبوتی و قرمزی ناشی از روزاسه / گرگرفتگی صورت نیز روشن شده و بهتدریج محو میگردند.

بلافاصله پس از درمان، فرد ممکن است شاهد تیره شدن ضایعات گردد. بهبود تدریجی و تجمعی بافت پوست معمولاً در 6-3 جلسه درمانی بهصورت ماهانه حاصل می شود. تعداد کل جلسات درمان موردنیاز به وضعیت پوست شما بستگی دارد.

درمان آکنه با پالس نور شدید

پالس نور شدید (آی پی ال) با بهره گیری از یک طول موج نور آبی موجب تخریب دیوارههای سلولی باکتری های عامل آکنه و کاهش چربی پوست (ترشحات چرب) شده و به درمان آکنه فعال می پردازد. متخصصین کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور به منظور حصول نتایج بهینه، این درمان را با میکرودرم ابریژن/ ماسک صورت آنزیمی ترکیب می کنند. به طورمعمول 6-4 درمان در هفته، بسته به شدت عارضه آکنه، موردنیاز است.

لایه برداری لیزر فرکشنال دی اکسید کربن(CO2)

اسمارت اکسید DOT یک سیستم لیزر CO2 فرکشنال استکه با هدف قرار دادن نواحی کوچک در عمق پوست، موجب تحریک تولید کلاژن شده و پوست میانی را دست نخورده باقی میگذارد. درنتیجه عوارض جانبی لیزر CO2 سنتی مانند درد، زخم و تورم را ندارد. روش جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال در حال حاضر کاهش قابل توجهی در میزان درد و قرمزی پس از درمان ایجاد کرده است. قرمزی پس از درمان به طورمعمول تنها چند روز (7-4 روز) طول می کشد و می تواند به آسانی توسط لوازمآرایشی پوشیده شود. 4-2 جلسه درمانی به فاصله 40-30 روز از یکدیگر برای درمان ملاسما (تجمع عمیق رنگدانه های سیاه پوست)، اسکار آکنه و خطوط عمیق صورت موردنیاز است. از مزایای لیزر فراکشنال بی خطر و مؤثر بودن آن است. بدین معنا که می تواند برای تمامی انواع پوست و نواحی مختلف بدن ازجمله صورت، گردن، سینه و دست ها، حتی برای نازک ترین نوع پوست مورداستفاده قرار گیرد. لیزر موجب تحریک تولید کلاژن در بدن شما می گردد و درنتیجه نتایج تا حداقل 6 ماه پس از آخرین درمان شما همچنان بهبود می یابد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک لایه برداری یکنواخت و ملایم است که موجب پاکسازی عمیق پوست و نرمی آن میگردد. در این روش لایه فوقانی سلولهای مرده پوست، بدون آسیب به لایه های پوست برداشته میشود. میکرودرم ابریژن پوست کدر و بی جان را روشن خواهد کرد و با روند پیری به طور طبیعی مبارزه می کند.

تزریق ها

از دیگر روش هایی که موجب کاهش غیر جراحی چین و چروک ها در بیماران می شود، می توان به سم بوتولینوم (بوتاکس)، تزریق چربی و ژل اشاره کرد.

بوتاکس

بوتاکس، یک پروتئین خالص است که مانع از انقباض عضلات می گردد. بوتاکس هنگامی که به عضله (عضلات) تزریق شود، می تواند به طور موقت موجب کاهش خطوط اخم، خطوط پاکلاغی، چین و چروک های پیشانی و نوارهای روی پوست گردن شود.

ژل ها

ژل ها موجب بازیابی موقت حجم صورت شده، خطوط کم عمق را پر کرده و چین های عمیق صورت، مانند چین های بینی- لبی یا خطوط ماریونت را کاهش می دهد. ژوودرم و رستالین حاوی اسید هیالورونیک، یک ماده طبیعی موجود در بافت همبند نرم هستند. رادیس حاوی هیدروکسیل آپاتیت کلسیم، یک ترکیب معدنی که به طور طبیعی در استخوان انسان یافت می شود، است.

تزریق چربی

تزریق چربی، همانند تزریق ژل، یکی دیگر از روش های ایمن، مؤثر و راحت برای بازیابی حجم صورت - بدون خطر واکنش های آلرژیک یا پس زدن توسط بدن است.

افرادی که خواهان انجام تزریق چربی هستند، باید به طور کامل توسط یک جراح پلاستیک مورد ارزیابی قرار گیرند. افراد مناسب برای انجام این روش باید از سلامت جسمی کافی برخوردار باشند و سابقه خونریزی غیرطبیعی و یا تورم بعد از عمل را نداشته باشند.

پیلینگ شیمیایی (لایه بردازی پوست)

انواع مختلفی از پیلینگ شیمیایی وجود دارد - سطحی، متوسط ​​و عمیق و نتایج حاصل از آن ها متفاوت است. انجام پیلینگ سطحی آسان بوده و دارای حداقل دوره بهبودی می باشد، اما نتایج بادوام یا قابل توجهی را به دست نمی دهد. پیلینگ متوسط ​​می تواند نتایج چشمگیرتر و بادوام بیشتر را برای لکه ها، خطوط ریز و اسکار صورت به دست دهد. پیلینگ عمیق پوست به کاهش چین و چروک های شدید صورت کمک خواهد کرد.

درمان وامپیر (پی آر جی اف/ پی آر پی)

از خون خود برای جوان سازی صورت خود استفاده کنید! پزشکان ما، ابتدا از یک رگ بر روی بازوی شما مقداری خون می گیرند. سپس، پزشک با استفاده از یک سانتریفیوژ، پلاکت را از خون جدا می کند. این روند درکل حدود ده دقیقه طول می کشد. سپس پزشک آن پلاکت ها را فعال می سازد تا حداقل 8 فاکتور رشد که به طور معمول برای درمان بافت آسیب دیده استفاده می شود، را از آنها آزاد سازد. این فاکتورهای رشد بهطور شگفت انگیزی موجب افزایش تولید کلاژن و جریان خون جدید می گردد. به منظور جوانسازی پوست، این فاکتورهای رشد باید بهصورت شما بازگردانده شوند. پزشک با استفاده از یک کرم بی حسکننده و یک سوزن بسیار کوچک (تقریباً بدون درد)، فاکتورهای رشد آزاد شده از بدن بیمار را به روشی خاص بهصورت او تزریق می کند. این عوامل رشد سلول های بنیادی موجود در پوست را فعال می سازند (با این نیرنگ که گویی آسیبی به بدن وارد شده و بافتی جوان تر باید ایجاد شود). سپس سلول های بنیادی به کلاژن جدید، عروق خونی جدید و بافت چربی جدید توسعه یافته و تلاش می کنند تا پوستی که هرگز آسیب ندیده است، را ترمیم کنند. نتایج این روش ، 2 تا 3 ماه همچنان بهبود می یابند و حداقل 1 تا 2 سال دوام دارند.

لیفت صورت

لیفت صورت برای بیمارانی که به غبغب، خطوط یا چین های عمیق در اطراف دهان، چین و چروکهای عمیق در گونه ها، یا شلی پوست، چین و چروک و یا بافت چربی در گردن مبتلا هستند، بیشترین تأثیر را دارد. لیفت صورت قادر به رفع افتادگی ابروها، پوست اضافی و رسوب چربی در پلک بالا و پایین، و یا چین و چروکهای اطراف دهان نمیباشد.

تکنیک های جراحی متفاوت هستند، اما تمام تکنیکهای لیفت صورت موجب حذف چربی اضافی، سفت کردن عضلات و ایجاد شادابی در پوست صورت می شوند. در مورد برخی از بیماران، جراح ممکن است بافت های عمیق تر را به منظور بهبود فرم صورت جایگزین نماید.

در اکثر موارد، افزایش حجم با پیوند چربی همزمان با لیفت صورت انجام می شود. ترکیب این روش ها می تواند میزان مداخله جراحی موردنیاز را به حداقل رسانده، که به نوبه خود منجر به بهبودی سریع تر و آسان تر با صدمات به پوست کمتر میشود.

کدام روش جوانسازی پوست بهتر است؟

هدف از تمام روش های جوانسازی پوست ازجمله کرم های موضعی، پیلینگ، تزریق، لیزر و لیفت صورت، حذف پوست مرده و تحریک بازسازی سلولی و افزایش تولید کلاژن است. پیلینگ و لیزر موجب ریزش کنترل شده چندین لایه از سلولهای آسیب دیده اپیدرم میشود و یک پوست تازه و جدید بر جای می گذارد. انواع مختلفی از درمان های پیلینگ و لیزر وجود دارد که ازلحاظ سطحی یا عمقی بودن با یکدیگر متفاوت هستند. هر چه عمق پیلینگ یا نفوذ لیزر بیشتر باشد، حذف چین و چروک های عمیق تر بیشتر بوده و پوست صاف تر می گردد. جراحی لیفت صورت به طور معمول زمانی انجام می شود که چین و چروک های اطراف چانه و گردن و همچنین یک سوم پایین صورت زیاد هستند. از تزریقات برای جوانسازی چین و چروک های دور چشم، اطراف لب، خطوط خندهو خطوط اخمو همچنین رفع چین و چروک های پیشانی استفاده می شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :