منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

جلوکشیدن چانه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

معمولاً، اشخاص نگرانی زیادی درباره ظاهر صورت خود از جلو داشته و کمتر به ظاهر صورت از پهلو توجه می کنند. به هر حال، ظاهر خط صورت از پهلو نیز یکی از ویژگی های ظاهری بااهمیت ناحیه صورت است که بر احساس سایرین نسبت به فرد تاثیر قابل توجه دارد.

در حقیقت چانه نقش بااهمیت در ایجاد ظاهر زیبا برای صورت افراد دارد. برای مثال اگر چانه کوتاه تر از سایز کلی صورت باشد، این شرایط باعث می شود کل صورت جلو آمده به نظر برسد. علاوه بر این، چانه های جمع شده باعث می شود دهان در مقایسه با سایر اجزای صورت ظاهر برآمده داشته باشد. به این ترتیب ایجاد یک ظاهر، اندازه و الگوی زیبا برای چانه می تواند نقش بااهمیت در ایجاد توازن بین چانه با سایر اجزای صورت داشته و باعث بهبود شرایط ظاهری صورت شود.

تزریق ژل، حجیم کردن یا پروتز چانه در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور بر روی بیماران انجام شده و دکتر جعفری پور از تکنیک های پیشرفته و هنر خود برای ایجاد ظاهر مناسب برای چانه با توجه به ویژگی های خاص صورت هر بیمار و ایجاد هماهنگی بین اجزای صورت استفاده می کند. به این ترتیب اصلاح ظاهر چانه می تواند وضعیت متناسب تر برای صورت فرد ایجاد کرده و با بهبود احساس فرد نسبت به خود، سایر افراد را نیز تحت تاثیر قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و زمانبندی جلسه ملاقات لطفاً از طریق شماره تلفن 03136266851 با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

زیبایی چانه چیست؟

زیبایی چانه به یک مجموعه از روش های زیبایی طراحی شده برای بهبود و اصلاح ویژگی های صورت و ایجاد ظاهر زیبا و مناسب برای چانه اشاره دارد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور با توجه به نیازهای خاص هر بیمار و ویژگی های صورت وی از روش های مناسب برای پروتز چانه استفاده می کنند تا به این ترتیب طبیعی ترین و زیباترین چانه با توجه به اهداف درمانی مورد نظر بیمار ایجاد شود.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور به ناحیه چانه به عنوان یکی از اجزای اصلی ایجاد زیبایی بلندمدت در صورت نگاه می کنند. در حقیقت افرادی که وضعیت ظاهری چانه آنها مناسب تر است، در مقایسه با سایر افراد جوان تر به نظر می رسند. علاوه بر این، ظاهر مناسب چانه و توازن بین استخوان های گونه و چانه می تواند در دستیابی به بهترین نتایج ممکن در ارتباط با لیفت صورت مفید باشد.

چه کسانی نیاز به استفاده از روش های درمان زیبایی چانه دارند؟

شکل زیر موقعیت مناسب چانه را در ارتباط با لب ها نشان می دهند. برای افرادی که تناسب ظاهری مناسب در صورت آن ها وجود دارد، لب پایین 1 تا 2 میلی متر پشت لب بالا و چانه 1 تا 2 میلی متر پشت لب پایین قرار می گیرد. به هر حال، هماهنگی ظاهری بین اجزای صورت در بین افراد تا حدودی متفاوت است و به مسائل ژنتیک، جنسیت و نژاد نیز بستگی دارد.

شکل زیر موقعیت صورت افرادی را نشان میدهد که دچار عقب رفتگی چانه هستند. در این شرایط موقعیت چانه 5 میلی متر یا بیشتر پشت خط عمودی سبز رسم شده بر روی لب ها قرار می گیرد. امروزه از درمان حجیم کردن چانه برای حرکت آن به سمت جلو و کاهش فاصله بین لب ها و چانه استفاده می شود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور از نقاط مرجع برای ارزیابی تناسب اجزای صورت استفاده می کنند. با این وجود همانطور که گفته شد، درمان زیبایی چانه به نحو مطلوب نیازمند توجه به جنسیت، نژاد و ظاهر صورت به منظور دستیابی به نتایج ایده آل در این رابطه می باشد.

جلسه مشاوره در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور

در طول جلسه مشاوره، بیمار با متخصصین ما درباره اهداف ظاهری، نگرانی ها و نیز پرسش ها و موارد ابهام خود صحبت می کند. در این جلسه، یک معاینه کامل از اجزای صورت بیمار انجام شده و بر این اساس یک برنامه درمان سفارشی جهت دستیابی به ظاهر جدید مورد نظر برای بیمار طراحی می شود.

تزریق ژل به چانه

حجیم کردن چانه بدون عمل جراحی از طریق تزریق ژل (هیالورونیک اسید یا رادیس) یک روش درمان محافظه کارانه است که نتایج آن موقتی بوده و بین 6 تا 12 ماه دوام و ماندگاری دارد. ژلها معمولاً از مواد نرم تشکیل می شوند و به همین خاطر برجسته کردن استخوان در طول خط فک با استفاده از این روش اثربخشی محدود دارد. به هر حال این روش به خاطر غیرتهاجمی بودن دارای مزیت خاص نسبت به سایر روش ها است و بیمار از این طریق می تواند نتایج درمان زیبایی چانه را قبل از انتخاب عمل جراحی امتحان کند. تزریق ژل به چانه یک روش بسیار ساده و بدون درد است که به حدود 30 دقیقه زمان نیاز دارد. نتایج این درمان همانطور که گفته شد می تواند تا 12 ماه دوام و ماندگاری داشته باشد.

تزریق چربی به چانه

تزریق چربی با هدف حجیم کردن چانه یک روش درمان جدید است که می تواند نتایج مناسب و سریع برای بیمار به همراه داشته باشد. تزریق چربی یک روش ایده آل برای افرادی است که به دنبال جوان سازی پوست خود و صاف کردن چین و چروک ها هستند، اما تمایلی به استفاده از مواد خارجی یا پروتز در ناحیه چانه خود ندارند. به این ترتیب تزریق چربی توسط متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور می تواند ظاهر صورت بیمار را زیباتر کرده و با ایجاد یک چانه قوی و جذاب، خطوط، چین و چروک ها و موارد عدم هماهنگی بین اجزای صورت را برطرف کند.

روش درمان با تزریق چربی

روش درمان با تزریق چربی از مراحل زیر تشکیل شده است:

آماده کردن بیمار. در این مرحله معمولاً از بی حسی موضعی و داروهای آرام بخش برای بیمار استفاده شده و ناحیه ای که قرار است سلول های چربی از آن گرفته شود، بی حس می گردد.

خارج کردن سلول های چربی. چربی مورد نیاز برای تزریق در چانه از ران ها، لگن، پشت زانوها یا شکم بیمار گرفته می شود.

تصفیه سلول های چربی. در این مرحله سلول های چربی از مایع اطراف آن جدا شده و تصفیه میشوند.

تزریق. سلولهای چربی تصفیه شده به ناحیه چانه تزریق می شوند.

بهبودی پس از تزریق چربی

پس از این درمان، از بیمار خواسته می شود که برای مدت مشخص در کلینیک استراحت کرده و سپس به خانه برود. در این زمان بیمار ممکن است با مقداری درد مواجه شود که این درد به سادگی از طریق داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک معالج قابل کنترل است. با گذشت 1 تا 2 روز از درمان این درد باید به مقداری کم شده باشد که دیگر بیمار نیازی به استفاده از داروهای مسکن قوی نداشته و برای کنترل آن استفاده از داروهای مسکن معمول قابل تهیه از داروخانهها بدون نسخه پزشک کافی باشد.

نتایج درمان زیبایی چانه

پس از درمان زیبایی چانه، می توان انتظار داشت ظاهر زیبا برای صورت فرد ایجاد شود. به این ترتیب علاوه بر ایجاد ویژگی های ظاهری مناسب تر برای چانه، تناسب چانه با سایر اجزای صورت نیز افزایش پیدا کرده و بهبود در ویژگی های صورت فرد بهطور مشخص قابل تشخیص خواهد بود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :