منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)
عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می گیرد ؟
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت
تزریق چربی در صورت
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
بوتاکس
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)

انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)


یکی از بخش های صورت که می تواند باعث به هم خوردن توازن و تعادل کل ظاهر صورت شود چانه است. یک چانه کوتاه یا کوچک روی زیبایی فرم صورت تأثیر منفی گذاشته و باعث می شود بینی بزرگتر به نظر برسد. در مقابل، یک چانه بیش از حد برجسته یا بلند می تواند باعث شود قسمت بالای صورت فرورفته و بینی کوچکتر از آنچه هست به نظر برسند. حتی تغییرات ناچیز در اندازه چانه نیز می تواند توازن و تعادل کل صورت را به حد قابل توجهی بهبود دهد. منتوپلاستی (که به آن ژنیوپلاستی نیز گفته می شود) نام عملی است که برای اصلاح شکل چانه طراحی شده و تکنیک های بسیار متنوعی برای انجام آن وجود دارد.

موفقیت در جراحی برجسته سازی چانه بستگی به مهارت و تخصص جراحی که این کار را انجام میدهد دارد. راه آگاهانه این است است که با چندین جراح مختلف صحبت شود تا تصویری از سوابق آنها را بدانیم و اینکه دید آنها نسبت به جراحی شما چگونه است. فراموش نکنید که گالری عکس های قبل و بعد از عمل بیماران هر پزشک را به دقت بررسی کنید.

تزریق چربی و تزریق ژل چانه، برجسته سازی یا کاشت پروتزهای چانه را می توانید در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور و توسط دکتر جعفری پور، که یک جراح پلاستیک بوده و در زمینه صورت تخصص دارد، انجام دهید؛ وی درمان هر بیمار را با توجه به توازن و هماهنگی کل اجزاء صورت انجام می دهد. بهبود فرم چانه، علاوه بر زیباتر و متناسب تر ساختن خود چانه، نیمرخ شخص را نیز متعادل تر می کند. برای اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت جهت مشاوره با جراحان ما با ما با شماره 03136266851 تماس بگیرید.
انواع منتوپلاستی


جراحی های منتوپلاستی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:
بزرگ کردن چانه: اعمالی که در آن ها چانه های کوچک یا عقب رفته، بزرگ شده یا جلو کشیده می شوند.
کوچک کردن چانه: اعمالی که در آن ها چانه های بزرگ یا جلو آمده، کوچک شده یا عقب برده می شوند.
اعمال بزرگ کردن چانه بیشتر از اعمال کوچک کردن چانه انجام می شوند، که این نشان می دهد کوچک بودن چانه شایع ترین ناهنجاری چانه است.
بزرگ کردن چانه
عمل بزرگ کردن چانه یک عمل جراحی پلاستیک صورت است که هدف از انجام آن اصلاح شکل یا ترمیم چانه جهت مشخص تر ساختن این بخش از صورت و هماهنگ کردن آن با فرم صورت و سایر اجزاء آن است. این عمل به صورت سرپایی انجام شده، قیمت آن گران نیست و دوره بهبود نسبتاً کوتاهی دارد. بزرگ کردن چانه به دلایل مختلفی انجام می شود. عمل بزرگ کردن چانه را می توان یا با استفاده از پروتز و یا ژنیوپلاستی اسلایدینگ انجام داد.

انواع روش های بزرگ کردن چانه

پروتز چانه


جراح، برای وارد کردن پروتز به چانه می تواند برش لازم را زیر چانه یا در درون دهان ایجاد کند. در هر دو حالت، جراح باید چند لایه از بافت را بریده و در عین حال مراقب باشد به عصب اصلی چانه آسیب نرساند. جراح در بافت همبند درون چانه یک فضای خالی ایجاد کرده و آن را با یک محلول گندزدا می شوید. سپس، پروتز استریل در وضعیت صحیح خود در چانه قرار می گیرد. بعد از آن، برش بسته شده و زخم با چسب های استری استریپ پوشانده می شود. کاشت پروتز 30 تا 60 دقیقه زمان می برد.
ژنیوپلاستی اسلایدینگ


در مواردی که چانه بیمار خیلی کوچکتر از آن است که با تزریق یا پروتز بزرگ شود، یا اینکه بدشکلی چانه پیچیده تر از حد معمول است، از ژنیوپلاستی اسلایدینگ استفاده می شود. در این نوع عمل، جراح استخوان چانه را با یک ارهی دارای حالت نوسانی بریده و بخشی از آن را خارج می کند. سپس، وی بخش باقیمانده فک را به جلو حرکت داده و با استفاده از صفحات و پیچ های فلزی مخصوص آن را ثابت نگه می دارد. پس از آنکه استخوان در جای خود ثابت شد برش بسته شده و دور سر بیمار بانداژ فشاری پیچیده می شود. ژنیوپلاستی اسلایدینگ کمی بیشتر از عمل پروتز زمان می برد، یعنی حدوداً 45 تا 90 دقیقه.
چه کسانی باید تحت عمل بزرگ کردن چانه قرار بگیرند؟

بزرگ کردن چانه اغلب به عنوان راهی برای اصلاح اثرات پیری بر چانه و گردن انجام می شود. با از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، چانه نیز کمی عقب تر به نظر می رسد. به علاوه، چانه ممکن است به دلیل تحلیل استخوان یا بازسازی ساختار دهان جهت رفع مشکلات ناشی از آسیب دیدگی، بیماری یا حتی استفاده از دندان مصنوعی، نیز پسروی داشته باشد. اغلب، کسانی که قبلاً استخوان های فک یا بینی خود را عمل کرده اند، برای متعادل ترکردن ظاهر صورتشان به عمل بزرگ کردن چانه نیز نیاز پیدا می کنند.
چانه های عقب رفته به چانه هایی گفته می شود که کوچکتر یا کوتاه تر بوده یا پسروی داشته اند. این چانه ها نسبت به چانه های طبیعی برجستگی کمتری داشته و باعث می شوند فرم