منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

زاویه دار کردن فک و صورت بدون جراحی


برخی افراد در ارتباط با ظاهر مربعی و پهن فک و چانه خود ناراحت هستند. در حقیقت خط فک پهن و مربعی می تواند با برجسته بودن استخوان فک، قوی بودن عضلات جویدن غذا، یا برآمده بودن غدد ترشح کننده بزاق ارتباط داشته باشد. در این شرایط استفاده از روش های مناسب برای تغییر ظاهر فک و چانه و نیز اصلاح وضعیت ظاهری خط فک می تواند به دستیابی به مزایای زاویه دار کردن صورت و به حالت بیضی شکل یا وی (V) شکل در ناحیه صورت کمک کرده و به بهبود هماهنگی اجزای صورت و جذابیت بیشتر فرد کمک کند.
اصلاح ویژگی های صورت و افزایش تناسب اجزای آن در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پوراز طریق روش های غیرجراحی انجام می شود و به این ترتیب ایجاد ظاهر بیضی شکل یا وی (V) شکل در ناحیه صورت امکانپذیر می شود. در حقیقت استفاده از این روش ها می تواند ظاهری جوان تر، شاداب تر و سالم تر برای صورت فرد ایجاد کند.
به منظور کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی جلسه ملاقات با متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور می توانید از طریق شماره تلفن03136266851با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.
تغییر ظاهر صورت با الگوی وی (V) شکل چیست؟
درمان اصلاح ظاهر فک مربعی می تواند باعث کوچک شدن عضلات جویدن غذا شده و ظاهر وی شکل (V-shaped) برای صورت بیمار ایجاد کند. در حقیقت دستیابی به این شرایط می تواند باعث ایجاد تناسب و هماهنگی بین اجزای طبیعی صورت شود. برای دستیابی به این هدف از روش های متعدد استفاده می شود. اکثر این روش ها می توانند عرض یا طول فک را اصلاح کرده و باعث ایجاد تناسب بین فک با سایر اجزای صورت شوند. در این شرایط با توجه به ظاهر چانه، با تقبل هزینه زاویه دار کردن صورت از یک درمان جامع برای بیمار استفاده خواهد شد.

جلسه مشاوره

در طول جلسه مشاوره، متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور یک ارزیابی کامل از وضعیت فک بیمار انجام داده و به این ترتیب ساختار کلی صورت بیمار را مورد ارزیابی قرار می دهند. روش های درمان مورد استفاده در این کلینیک برای زاویهدار کردن فک و صورت برای افراد زیر مناسب است:
افرادی که خط فک مربعی شکل دارند.
افرادی که فک عریض دارند.
افرادی که خط فک آن ها زاویه ندارد.
افرادی که چانه دایره ای، یو شکل (u- shaped) یا نامتناسب دارند.
افرادی که خط فک آن ها بیش از حد مردانه است.
افرادی که گونه های فربه دارند.
افرادی که گونه های آن ها لاغر به نظر می رسد.
افرادی که به دنبال کاهش سایش غیرارادی دندان های خود به یکدیگر هستند (دندان قروچه).
روش های درمان غیر جراحی برای زاویه دار کردن فک و صورت در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور
روش های درمان زاویه دار کردن فک بدون جراحی قابل استفاده به این منظور به شرح زیر هستند:
تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های ایجاد تغییرات موضعی در نواحی مختلف صورت است. کاربردهای معمول تزریق بوتاکس در چانه، گونه و ...شامل اصلاح خط فک، اصلاح طرح لبخند لثه ای، از بین بردن خطوط ایجاد شده در ناحیه گردن، از بین بردن چین و چروک های صورت، و اصلاح وضعیت تیغه بینی است.
سم بوتولونیوم (بوتاکس) نقش ریلکس کننده برای عضلات فک داشته و می تواند باعث آزاد شدن و نیز لاغر شدن عضلات جونده غذا در دو طرف فک شود. به این منظور بوتاکس باعث ایجاد اختلال در پالس های عصبی عضلات در ناحیه تزریق شده و خطوط و چین و چروک های ایجاد شده در محل را از بین برد. به این ترتیب استخوان گونه ظاهر حجیم تر پیدا کرده و صورت بیمار بالا کشیده می شود. این روش همچنین می تواند برای بازیابی شرایط ظاهری صورت، ایجاد ظاهر جوان و شاداب برای بیمار و نیز رفع علائم ناشی از افزایش سن مفید باشد.
همانطور که گفته شد، یکی از روش های اصلی زاویه دار کردن فک و صورت تزریق بوتاکس است. به این منظور ماده بوتاکس به طور دقیق در نواحی هدف در ناحیه فک تزریق شده و باعث فلج شدن موقتی عضلات فک خواهد شد.
روش درمان با تزریق بوتاکس
به این منظور پزشک ابتدا مناسب بودن این روش را برای دستیابی به اهداف مورد نظر شما بررسی می کند. هنگامی که این کار انجام شد، از چند تزریق محدود در نواحی مختلف فک برای ایجاد ظاهر دلخواه استفاده خواهد شد. انجام این کار می تواند باعث ریلکس شدن عضلات شده و کوچک شدن اندازه و حجم فک را برای بیمار به همراه داشته باشد. طول درمان با این روش فقط به حدود 10 دقیقه زمان نیاز دارد. معمولاً، یک جلسه درمان با این روش برای دستیابی به نتایج مطلوب کافی است. به هر حال با توجه به شرایط بیمار، ممکن است نیاز به جلسات درمان اضافی در این رابطه وجود داشته باشد و این جلسات در فواصل 2 تا 4 ماه پس از جلسه درمان اولیه انجام خواهند شد. نتایج ایده آل با استفاده از این درمان با گذشت حدود 6 تا 8 هفته از درمان آشکار میشوند. در حقیقت این مدت برای ریلکس شدن کامل عضلات جونده غذا لازم است.

لیپوساکشن
برای مشکلات خاص مثل چربی ایجاد شده زیر ناحیه چانه (غبغب)، روش لیپوساکشن یا لیپوپلاستی یک انتخاب مناسب است. این درمان را میتوان به طور همزمان در کنار لیفت صورت برای بیمار انجام داده یا به عنوان یک درمان مجزا برای بیمار استفاده کرد. علاوه بر این، تکنیک های لیپوساکشن می توانند برای اصلاح زاویه فک و بهبود وضعیت ظاهری این ناحیه مناسب باشند. این روش معمولاً برای بیمارانی مناسب است که آمادگی لازم را برای لیفت صورت ندارند، اما به دنبال اصلاح ظاهر خود در ارتباط با خط فک می باشند.

تزریق ژل

تزریق ژل در افزایش حجم صورت و پر کردن نواحی فرو رفته در آن بسیار مناسب است. در حقیقت تزریق ژل های حاوی هیالورونیک اسید می تواند یک روش درمان ایمن و موثر باشد که در آن برای دستیابی به اهداف مورد نظر از یک ماده طبیعی موجود در پوست استفاده می شود. با افزایش سن بدن انسان به تدریج مقدار تولید هیالورونیک اسید خود را کاهش می دهد. علاوه بر این با افزایش سن ظاهر صورت تغییر کرده و از حالت وی شکل به حالت حرف ای (A) انگلیسی تغییر شکل می دهد. در حقیقت این حالت در نتیجه افتادگی و شل شدن پوست به خاطر از دست دادن حجم و تغییرات استخوانی در ناحیه صورت ایجاد می شود. به این ترتیب تزریق ژل می تواند حجم از دست رفته طبیعی پوست را ترمیم کرده و جوانی و شادابی فرد را بازیابی کند.
امروزه از طریق تزریق ژل به نواحی خاص صورت تحت عنوان نقاط جادویی یا نقاطی که منعکس کننده نور هستند، می توان ظاهر متناسب و هماهنگ در ناحیه صورت فرد ایجاد کرد. این نقاط جادویی عبارت از گونه، شقیقه، چانه و خط فک هستند. به این ترتیب امکان ایجاد ظاهر جوان و جذاب برای فرد وجود خواهد داشت.
تزریق ژل برای برجسته کردن چانه

تزریق ژل برای برجسته کردن چانه می تواند یک ظاهر سه بعدی تر و زاویه دار برای چانه ایجاد کرده و نه تنها باعث جلو آمدن چانه برای افرادی شود که دچار مشکل عقب رفتگی چانه هستند، بلکه علاوه بر این می تواند ایجاد ظاهر زاویه دارتر و یا بزرگ تر برای چانه را برای افرادی به همراه داشته باشد که چانه های آنها کوتاه یا کوچک است. به این ترتیب تزریق ژل می تواند یک روش مناسب برای ایجاد ظاهر وی شکل برای صورت افراد باشد. گاهی اوقات تزریق ژل دارای مزیت نسبی امکان ایجاد ظاهر جذاب برای فرد در مقایسه با جراحی پروتز چانه است. این درمان فقط به حدود 10 دقیقه زمان نیاز دارد.

تزریق ژل برای ایجاد تغییرات ظاهری در گونه
در صورتی که گونه های فرد با گذشت زمان صاف شده، این شرایط می تواند باعث افتاده به نظر رسیدن صورت فرد و ایجاد ظاهر مسن و پیر برای وی شود. امروزه از بزرگ کردن گونه به عنوان یک روش برای ایجاد ظاهری جوان تر و سالم تر برای صورت بیمار استفاده می شود. به این ترتیب متخصصان این کلینیک از تزریق ژل هایی مثل رستیلان و ژودرم یا تزریق چربی بدن خود بیمار و نیز پروتز برای ایجاد ظاهر دلخواه در ناحیه گونه ها استفاده می کنند.

تزریق چربی و زاویه دار کردن فک و صورت

تزریق چربی یک روش درمان زیبایی است که امکان استفاده از آن برای درمان حجم از بین رفته در ناحیه صورت و بازیابی ظاهری صاف تر و جوان تر برای این ناحیه از بدن وجود دارد. تزریق چربی به عنوان انتقال چربی از بدن خود بیمار نیز شناخته شده و می تواند برای پر کردن نقاط فرو رفته زیر چشم ها و استخوان های گونه، خطوط لبخند، خطوط اطراف چشم، خطوط آرواره، و سایر چین و چروک های ایجاد شده در ناحیه صورت مورد استفاده قرار گیرد.

تغییر شکل بینی
امروزه از تزریق ژل برای ایجاد تغییرات محدود در ظاهر بینی همچون صاف کردن بینی، زاویه دار کردن سر بینی، شکل دهی به بافت بینی، اصلاح ظاهر ناهماهنگ و از بین بردن افتادگی سر بینی استفاده می شود.

درمان جایگزین
اگر مشکلات فک به گونه ای باشد که با روش های غیرجراحی قابل اصلاح نباشد، پزشکان ما از طریق روش های جراحی فک قادر به اصلاح مشکل شما خواهند بود. برای اطلاعات بیشتر در مورد روش های جراحی فک روی لینککلیک کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :