منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

بالا کشیدن ابروها و پیشانی با تزریق و جراحی لیفت


سابقاً، تنها روش لیفت ابرو، جراحی بود. لیکن امروزه، جراحی یکی از روش های انجام این کار است. لیفت کرونال نمونه ای از این جراحی ها است که با ایجاد برشی در خط رویش موها و سپس به عقب کشیدن پیشانی، عمل لیفت ابروها انجام می شود. در حال حاضر معمولاً این جراحی همراه با جراحی لیفت آندوسکوپیک ابرو انجام می شود. امروزه استفاده از روش های بدون جراحی برای لیفت ابرو و جوانسازی ناحیه ی چشم ها نیز ممکن شده است.
ما در کلینیک جراحیدکتر جعفری پورآماده ی ارائه ی طیف وسیعی از درمان اصلاحی و بهبود ظاهر پوست پیشانی شما، از تزریق ژل های پرکننده و بوتاکس تا انجام جراحی لیفتینگ هستیم. تمام اقدامات درمانی ارائه شده در این مرکز زیر نظر پزشکان حاذق و مجرب انجام می گیرد تا شما از ایمنی و تکمیل فرایند درمان خود اطمینان حاصل نمایید.
شما می توانید برای انتخاب بهترین شیوه ی درمانی خود و کسب اطلاعات مورد نیاز پیرامون کمیت و کیفیت درمان لازم، از طریق شماره 03136266851 برای دریافت وقت مشاوره اقدام کنید. لازم به ذکر است که پس از انجام درمان، ما جلساتی را برای انجام معاینات و در صورت نیاز ارائه ی درمان های اصلاحی برای شما در نظر خواهیم گرفت.
لیفت بدون جراحی پیشانی
امروزه افرادی که به دنبال شیوه های غیرتهاجمی و با حداقل جراحت هستند، به کمک بوتاکس، ژل های پرکننده، تکنولوژی Cutting- edge و امواج رادیویی، و ترماژ قادر خواهند بود آثار پیری دور چشم و نواحی بالای صورت خود را درمان کنند.
بوتاکس (مواد تزریقی ضد چین و چروک)

در این روش، با استفاده از بوتاکس (ماده ی تزریقی ضد چین و چروک)، امکان شل شدن عضلات خاص اطراف چشم وجود خواهد داشت که همین امر، امکان لیفت کلی ابروها را فراهم می سازد. عضلات خاصی، بویژه ماهیچه ای که در نواحی اطراف چشم ها قرار دارد و با نام عضله حلقوی چشم شناخته می شود، مسئولیت پایین نگه داشتن ابرو را بر عهده دارند. با تزریق بوتاکس به این عضلات، ابرو از کشش رو به پایین، رهایی می یابد و ماهیچه های پیشانی (فرانتالیس) بدون آنکه نیرویی از سمت مخالف وارد شود، ابروها را بالا می کشد. این مسئله باعث لیفت چند میلی متری ابرو خواهد شد.
پرکننده های پوستی تزریقی

با تزریق ژل های پرکننده ی پوستی به زیر ابرو، نقطه ی اتکایی برای آن ایجاد خواهد شد که ابرو را بالا می برد. معمولاً به اندازه نصف یا یک سرنگ از این ماده برای انجام این کار مورد نیاز است. این عمل به نرم شدن لبه ی حلقه ی استخوانی اطراف ابرو نیز کمک می کند و ظاهری لطیف تر و جوان تر را ایجاد خواهد کرد. استخوانی شدن ابروها یکی از شاخصه های پیری است که با تزریق ژل به لبه ی استخوانی، این ناحیه نرم تر می شود و جمجمه ی زیرین را پوشش می دهد.
این پرکننده های پوستی در نیمه ی میانی پلک بالا/ ابرو مورد استفاده قرار می گیرند و به کاهش افتادگی ظاهر پلک ها کمک می کنند. معمولاً افتادگی پلک بالا ابتدا از نیمه ی بیرونی خود آغاز می شود و همین مسئله نیمه ی میانی آن را نسبتاً توخالی جلوه می دهد. با پر کردن نیمه ی میانی ابرو/ پلک، تعادلی در ظاهر پلک بالایی ایجاد خواهد شد و میزان افتادگی آن را نیز کاهش خواهد داد.
ترماژ

روش ترماژ با بهره گیری از امواج رادیویی، عصب های ایجاد کننده ی چین های پیشانی را تا دو سال از کار می اندازد. این روش درمانی برای افرادی که برای انجام جراحی لیفت و سفت کردن پیشانی آمادگی ندارند، روشی سرپایی برای درمان است. نتایج این عمل، با جراحی های لیفت کوچک پیشانی کاملاً برابر است و ظاهر پیشانی پس از آن کاملاً صاف خواهد شد. در طی عمل ترماژ، گرمای تولیدی از امواج رادیویی، بافت خاصی از نواحی زیر پوست را هدف قرار می دهد و عصب محرکی را که باعث چین خوردن صورت می شود را از کار می اندازد. در این فرایند از پراب کوچکی استفاده می شود که امواج رادیویی حرارتی را ایجاد می کند. پس از مشخص شدن عضله و اعصاب هدف، این پراب به آرامی بر روی پوست قرار می گیرد و پالس هایی کم انرژی را برای ایجاد اختلال هدفمند در عملکرد عضلات چین و چروک زا، مورد استفاده قرار می دهد. همانند بوتاکس، ترماژ نیز از عملکرد کامل عضلات صورت جلوگیری می کند و زیبایی حیرت انگیزی را برای بیمار خلق می کند.

روش های مبتنی بر جراحی پیشانی و ابرو

لیفت بیوکرونال

این روش، یکی از روش های قدیمی لیفت ابرو است. هر چند این شیوه ی درمانی بسیار مؤثر واقع می شود، اما به ایجاد برشی در سرتا سر پوست سر، از یک گوش تا گوش دیگر، نیاز دارد. در این درمان برای ایجاد یک لیفت دائم، پوست سر شکافته می شود. آثار زخم ناشی از این عمل، در برخی شرایط خاص قابل مشاهده خواهند بود (به عنوان مثال خارج شدن از استخر با موهایی خیس).

لیفت آندوسکوپیک ابرو/ پیشانی
لیفت آندوسکوپیک ابرو/ پیشانی بسیار محبوب می باشد. در این شیوه، 5 برش کوچک که در زیر موها پنهان خواهند شد، ایجاد می شوند و نهایتاً هیچگونه آثار زخمی نخواهند داشت. به کمک این شیوه،از خط رویش مو تا ابروها، قابل لیفت خواهند بود. استفاده از این روش منجر به سفت و صاف شدن کل پیشانی و در عین حال لیفت ابروها خواهد شد و کل بخش بالایی صورت را از هم باز می کند. فرم ابروها و عدم تقارن آنها را نیز می توان با این نوع لیفت اصلاح کرد.

لیفت پری تریشیال (Pretrichial) ابرو و پیشانی
لیفت پری تریشیال ابروها / پیشانی به ایجاد برشی بلند نیاز دارد. این عمل برای بیمارانی که خواهان انجام لیفت ابرو همراه با کشیدن یا کوتاه کردن پیشانی خود هستند، مناسب خواهد بود و از طریق برداشتن نواری از پوست همراه با بافت زیرین آن انجام می شود. از آنجایی که در این عمل پیشانی کوتاه تر می شود، خط رویش موها پایین تر می آید و برای افرادی که از پیشانی بلندی برخودارند، مناسب خواهد بود. این روش قادر به لیفت ابروها و اصلاح فرم و عدم تقارن آن نیز می باشد.

لیفت گیجگاه یا لیفت اسکار کوتاه
این روش، بهترین شیوه ی درمان ابروهای صاف یا افتاده است که نواحی خارجی ابروها را تحت تأثیر قرار می دهند. در این روش برشی به طول 4 سانتی متر در فرورفتگی گیجگاهی (قسمت پشتی از خط مو) ایجاد می شود.

لیفت مستقیم ابرو
در این روش بخشی از پوست و بافت زیر آن، که بالا و در امتداد ابروها قرار دارند، برداشته می شود. این روش برای افرادی که خواهان ایجاد تغییر در خط رویش موهای خود نیستند، بسیار مناسب خواهد بود. این تکنیک، علاوه بر لیفت مستقیم ابروهای افتاده، پیشانی را نیز، با پایین کشیدن پوست و بافت زیر آن، سفت تر و صاف تر خواهد کرد. از این رو این روش، خط رویش موها را پایین تر می آورد و برای موهای عقب رفته و پیشانی های بلند بسیار مناسب خواهد بود. این روش همچنین، برای اصلاح شکل و عدم تقارن ابروها نیز مناسب خواهد بود.

ترنس بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک) بروپکسی
این روش علاوه بر لیفت ابرو و پیشانی، قادر به جراحی زیبایی پلک بالا، از طریق ایجاد تنها یک برش، می باشد. برای این کار نیاز به ایجاد هیچگونه زخم دیگری نخواهد بود. در این روش، همراه با برداشتن پوست پلک بالا، در عمل، ابرو نیز اندکی به سمت پایین کشیده خواهد شد. گاهی این روش، یک عمل لیفت محسوب نمی شود و بیشتر به عنوان نوعی جراحی زیبایی برای نگه داشتن یا ثابت کردن ابروها در موقعیت خود و به حداقل رساندن کشش رو به سمت پایین پلک ها مورد استفاده قرار می گیرد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :