دکتر مسعود جعفری پور

فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت


تزریق چربی در گونه برای گونه گذاری و مقایسه آن با تزریق ژل

بازگرداندن حجم از دست رفته ی گونه ها می تواند آثاری همانند لیفت بر روی صورت داشته باشد و باعث ایجاد ظاهری جوان تر و کاهش خطوط خنده شود. راه های مختلفی برای لیفت و پر کردن حجم از دست رفته ی گونه ها وجود دارد ازجملهلیفت صورت، پروتز گونه و تزریق چربی یا ژل. روش های درمانی جایگزین بسیار مناسبی برای پروتز وجود دارند که افرادی که به دنبال راه هایی برای بازگردانی حجم از دست رفته ی صورت خود هستند، ولی نمی خواهند در معرض خطرات عمل جراحی قرار گیرند، می توانند از آن ها استفاده کنند. ازجمله این روش های جایگزین می توان به برجسته کردن گونه بدون جراحی باتزریق ژل و یا تزریق چربی اشاره کرد.

بسته به نیازهای شما، روش های درمانی بدون جراحی ممکن است نسبت به عمل جراحی کارایی بیشتری داشته باشند. برای انجام روش های برجسته سازی بدون جراحی گونه، ما از ژل های تزریقی رادیس، رستیلین و ژوودرم و یا از چربی برداشت شده از بدن خود فرد استفاده می کنیم. هدف پزشکان ما در کلینیک دکتر جعفری پور، ایجاد یک ظاهر جذاب تر و با طراوت برای چهره ی فرد بوده که حالتی طبیعی داشته باشد. اگر می خواهید گونه های برجسته و طبیعی داشته باشید و حاضر نیستید تحت عمل جراحی قرار گیرید، می توانید از طریق شماره ی 03136266851با متخصصین ما یک وقت مشاوره تعیین کنید.

چه کسانی برای انجام عمل گونه گذاری مناسب اند؟

اگر یک یا چند مورد از موارد زیر در فردی وجود داشته باشند، فرد می تواند داوطلب خوبی برای عمل برجسته سازی گونه باشد:

فرورفتگی در ناحیه ی گونه و شقیقه

صاف بودن گونه ها

ورم پلک ها و فرورفتگی یا چین و چروک های زیر چشم

حالت نامناسب گونه ها

افرادی که هیچ یک از موارد زیر را دارا نیستند نباید تحت عمل برجسته سازی گونه قرار گیرند.

تزریق چربی برای برجسته سازی گونه ها

چربی برداشته شده از مناطق مختلف بدن خود فرد (معمولاً ناحیه ی ران یا شکم) را می توان با هدف افزایش حجم به گونه ها تزریق کرد. تزریق چربی به صورت مزایای زیادی دارد چراکه در طی آن از چربی بدن خود فرد استفاده می شود. با این حال در مقایسه با تزریق ژل، تزریق چربی ممکن است منجر به کبودی های طولانی مدت شود.

تزریق چربی برای چه مناطقی از گونه ها مورداستفاده قرار می گیرد؟

اکثر افراد می توانند از روش های درمانی مورداستفاده بر روی ناحیه ی گونه استفاده کنند. ازآنجاییکه گونه ها بخش بزرگی از صورت را تشکیل می دهند، لازم است که آن ها را به زیر بخش های کوچک تری تقسیم کرد. قسمت بالایی، پایینی، میانی و خلفی (به سمت گوش ها). بسته به انتظارات هر فرد و آناتومی صورت او، می توان این نواحی را به صورت جداگانه و یا همراه با یکدیگر تحت درمان قرار داد.

چربی در چه زمانی و از کجا برداشته می شود؟

ازجمله رایج ترین جاهایی که برداشت چربی در آن ها صورت می گیرد، می توان به ران ها، باسن و شکم اشاره کرد. چربی به وسیلهی کانول های لیپوساکشن برداشته می شود. این کانول ها از طریق سوراخ های ریزی که به کمک سوزن های مخصوص ایجاد شده اند، وارد پوست می شوند. برخلاف عمل لیپوساکشن انجام شده برای تراش دادن بدن، مقادیر کمی از چربی برای این روش درمانی برداشته می شوند. زمانی که لیپوساکشن برای برداشتن چربی های ناخواسته انجام می شود، مقدار چربی برداشته شده از 1000 سی سی فراتر می رود درحالیکه میزان چربی برداشته شده برای تزریق چربی، چیزی در حدود 40 سی سی می باشد. این مقدار کم توسط پزشکان کلینیک دکتر جعفری پور با دقت کامل برداشته می شود تا از آسیب دیدن سلول های چربی جلوگیری شود. سوراخ های ریز ایجادشده نیز نیازی به بخیه نداشته و ظرف چند هفته از بین می روند.

چربی چگونه به گونه ها تزریق می شود؟

پس از برداشت، چربی را فرآوری کرده و مایعات اضافی آن را جدا می کنند. سپس با استفاده از یک سوزن، چربی در مقادیر بسیار کوچکی در محل های از پیش تعیین شده و شماره گذاری شده در گونه ها تزریق می شود. استفاده از این تکنیک برای زنده ماندن هرچه بیشتر سلول های چربی مهم است چراکه این سلول ها برای زنده ماندن به جریان خون کافی نیاز دارند. به زبان ساده می توان گفت که تزریق مقادیر بزرگی از چربی به صورت یکجا، درواقع باعث جذب کامل آن توسط بدن می شود.

آثار تزریق چربی برای برجسته سازی گونهها

حجم ایجادشده در اثر تزریق چربی متغیر است تا جایی که آثار نهایی ناشی از این عمل مشخص شوند. البته در ابتدا ممکن است گونه ها دچار پف کردگی غیرطبیعی شده و بیش از حد انتظار برجسته شوند. پس از حدود 10 روز، افراد احساس راحتی کامل کرده و می توانند به زندگی روزمره ی خود ادامه دهند. بهبود بیشتر گونه ها باعث کاهش جزئی میزان حجم به دست آمده خواهد شد. در برخی از موارد، افراد به نقطه ای می رسند که حجم گونه ها ازنظر آن ها ایده آل بوده و نمی خواهند که این حجم کاهش یابد. در این زمان فرد می تواند با تکرار دوباره ی درمان، نتایج حاصل از آن را حفظ کند. معمولاً 3 تا 4 ماه پس از انجام عمل، حجم گونه ها به حد ایده آل می رسد. در طول 6 ماه پسازآن ممکن است به طرز غیرمنتظره ای، حجم گونه ها بهبود یابد. نتایج نهایی عمل می توانند تا سال ها ماندگار باشند.

چربی تا چه مدت باقی می ماند؟

به طور کلی، آثاری که پس از 3 ماه بر روی صورت فرد ظاهر می شوند، معمولاً آثار ماندگار و بلندمدت می باشند. در ابتدا لازم است فرد بداند که همه ی چربی تزریق شده باعث افزایش حجم گونه ها نمی شود. برای مثال زمانی که 10 سی سی چربی به یک گونه تزریق می شود، تمام آن صرف افزایش حجم نشده و در حدود 25 تا 50 درصد از این حجم را می توان به عنوان نتیجه ی بلندمدت عمل انتظار داشت (در ضمن، 10 سی سی حجم بسیار زیادی برای هر کسی است). همانطور که پیداست باید قبل از انجام هر عمل تزریق چربی، به این مورد توجه ویژه شود. تزریق چربی بیشتر پس از انجام اولین جلسه ی درمانی کار آسانی است ولی برداشتن چربی اضافه بسیار دشوار خواهد بود. به طور میانگین در حدود 30 درصد از چربی تزریق شده در گونه ی فرد زنده می ماند.

برجسته سازی گونه با تزریق ژل

عمل گونه گذاری با ترزریق ژل با هدف افزایش حجم گونه ها طراحی شده است. با سالخورده شدن صورت، معمولاً حجم ساختارهای آن نیز از دست می رود. نیروی جاذبه باعث افتادگی صورت شده سن ظاهری آن را تا حد قابل توجهی بالا می برد. داشتن استخوان های برجسته ی گونه، نشانه ی کلاسیکی از زیبایی است که می تواند باعث توازن بخشیدن به صورت شود.با تقبل هزینه تزریق ژل گونه افرادنه تنها به هدف بازگردانی حجم از دست رفته ی گونه ، بلکه به هدف ایجاد ظاهری جوان که قبلاً در صورت وجود داشته است، دست می یابند. تزریق ژل یک راه حل غیرتهاجمی برای بازیابی جوانی و لیفت اجزای صورت می باشد وعوارض تزریق ژل به چانه و گونه ناچیز است.

ژل تزریقی مناسب را در جلسه ی مشاوره انتخاب کنید

انواع مختلفی از ژل ها و فیلرهای تزریقی وجود دارد که شما می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. بیمار باید در مورد انتظارات خود از فرآیند جوانسازی با متخصص مربوطه مشورت کند. برخی از ژل های تزریقی، آثاری به ظاهر کاملاً طبیعی ایجاد می کنند. متخصص زیبایی می تواند بسته به انتظارات بیمار به او در انتخاب فیلر مناسب کمک کند. از عوامل دیگری که به هنگام انتخاب فیلر مناسب باید به آنها توجه کرد، می توان سن، وضعیت پوست و بافت های پایه و همچنین نسبت های صورت را نام برد.

نحوه ی تزریق ژل چگونه است؟

یک سری تزریقات پوستی بر روی فرد انجام می شوند. عمق و تعداد این تزریقات به نتایج مورد انتظار بیمار بستگی دارد.

فرد با انجام تزریق ژل چه نتایجی را می تواند انتظار داشته باشد؟

تزریق ژل به گونه تا حدی موقعیت آن ها را بالاتر برده و آن ها را گردتر نشان می دهد. این کار باعث حفظ تعادل دیگر نقاط صورت می شود. پوست اطراف نیز کشیده شده و باعث از بین رفتن زوایای تیز صورت می شود. تزریق ژل به گونه یکی از رایج ترین و کارآمدترین روش های درمانی مورداستفاده برای برجسته کردن و تراشیدن گونه هاست. تزریق ژل به گونه باعث جوانسازی کلی صورت میشود چراکه انجام این تزریق منجر به لیفت همه ی نواحی چهره خواهد شد. با تزریق ژل به گونه، گودی زیر چشم از بین رفته، زاویه ی رو به پایین دهان اصلاح شده و خطوط خنده از بین می روند. آثار ناشی از انجام این عمل نزدیک به 6 ماه تا یک سال باقی مانده و انجام این عمل هیچگونه ازکارافتادگی ایجاد نمی کند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفتینگ(لیفت) صورت یا کشرفع و از بین بردن غبغب با سالک چیست ؟ درمان اسکار وعمل جراحی پلاستیک پیشانیصفحه اصلیبیوگرافیجراحی بینیمراحل عمل زیبایی بینیعمل بینی در اصفهانفیلم های جراحیگالری عکسجراحی زیبایی گوشسوالات پزشکیجراحی پلکمقالات جدیدتزریق ژل و بوتاکس و چربیپروتز گونه و چانهلیزرشکاف لب و کام مادرزادیسایتهای دیگرارتباط با ما