منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355
پروتز گونه کاشت گونه به صورت کاملا طبیعی، بدون عوارض
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت
عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می گیرد ؟
بوتاکس
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
تزریق چربی در صورت

پروتز گونه کاشت گونه به صورت کاملا طبیعی، بدون عوارض

گونه های برجسته از لحاظ زیبا شناختی، فوق العاده و دل انگیز در نظر گرفته میشوند، اما در بعضی از مردم، استخوان گونه نامشخص است، و باعث میشود چهره شخص خیلی صاف دیده شود. پروتز گونه برای برجسته نمودن گونه ها انجام میشود. در برخی از گروه های قومی، در ناهمسانی های مادرزادی چهره و پس از بروز زخم و جراحت در صورت، میتوان چهره های صاف را مشاهده کرد. البته گونه های صاف در بسیاری از افرادی که به طور طبیعی رشد کردهاند، نیز مشهود است. افزایش برجستگی گونه ها در گروه سنی بالاتر باعث سفت شدن پوست صورت (سفت کردن پوست صورت) و همچنین بافت های نرم میشود.

اگر شما احساس می کنید که ظاهر گونه هایتان به صورت مادرزادی خوب نیست یا صورتتان به دلیل خصوصیات ارثی چهره، خیلی صاف و بدون جذابیت است، پس احتمالاً به عمل جراحی پروتز گونه (مالارپلاستی) نیاز دارید. جراحان ما درکلینیک زیبایی دکتر جعفری پورنیازهای شما در مورد شکل گونه ها را تعیین می کنند. برای این منظور، جراحان ما ویژگی های ناحیه گونه را در شما به دقت بررسی کرده و یک برنامه درمانی جامع را برایتان طراحی می کنند. جراحان ما معمولاً آزمایش عکسبرداری اشعه ایکس و چند تست آزمایشگاهی دیگر را جهت ارزیابی ساختار استخوان ها و وضعیت سلامت عمومی شما قبل از جراحی تجویز می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره03136266851با ما تماس حاصل فرمایید.

در نظر گرفتن نکات زیر قبل از پروتز گونه، ضروری است:

-لطفا 2 هفته قبل از جراحی مصرف هر نوع آسپرین و داروهای مشابه را قطع کنید. همچنین مصرف ویتامین E را قبل از عمل جراحی متوقف کنید. قبل از جراحی میتوانید برای از بین بردن درد از تیلنول استفاده کنید. اگر درد غیر قابل قبول است، لطفاً با دکتر خود تماس بگیرید.

- برای اولین معاینه بعد از عمل جراحی، یک وقت معاینه برای 5-7 روز پس از جراحی بگیرید.

- روز قبل از جراحی شروع به مصرف آنتی بیوتیک نمایید و صبح روز عمل، آنتی بیوتیک خود را مصرف نکنید، مگر این که به شما دستور داده شود. اگر شما مستعد ابتلا به عفونت های مخمری دورهای هستید یا این عفونت ها را دارید، لطفاً به پزشک اطلاع دهید تا داروهای مناسب برای شما تجویز یا توصیه شوند.

- به یاد داشته باشید: اگر قرار است عمل شما با بیهوشی عمومی یا بیهوشی ملایم درون رگی انجام شود، روز قبل از عمل جراحی بعد از نیمه شب هیچ چیزی نخورید یا ننوشید - این شامل آب نیز میشود.

- قبل از جراحی، صورت خود را به طور کامل با یک صابون ضد باکتری پاکسازی کنید.

روش جراحی پروتز گونه در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور

برای راحتی بیشتر بیمار، عمل جراحی با روش بیهوشی عمومی انجام میشود. این به این معنی است که شما در طول عمل جراحی، خواب خواهید بود. به طور معمول، این روش به عنوان جراحی سرپایی انجام میشود، اما بسته به ترکیب روش های برنامه ریزی شده برای شما، ممکن است لازم باشد که یک شب در مرکز درمانی بمانید. این روش معمولاً از طریق برش در دهان انجام میشود، و درست بالای خط لثه قرار میگیرد. یک حفره در بالای سطح استخوانی گونه برای قرار دادن پروتز ایجاد میشود. پروتز با استفاده از یک پیچ قرار داده و تثبیت میشود که در طول مرحله بهبود و التیام، ثبات و بی حرکتی پروتز را فراهم میکند. پیچ به طور دائم در جای خود باقی میماند. در خصوص اندازه پروتز و میزان افزایش حجم گونه در زمان مشاوره با دکتر جعفری پور، پيش از آن تصميم گرفته شده است. این کمک خواهد کرد تا تعادل و نسبتی طبیعی در صورت شما ایجاد شود.

مدت زمان جراحی چقدر است؟

این روش معمولاً یک ساعت طول میکشد اما مدت عمل به ترکیب روش های خاص برنامه ریزی شده برای شما نیز بستگی دارد. جراحی پروتز گونه معمولاً به صورت سرپایی انجام میشود. شما میتوانید در روز عمل و تنها چند ساعت پس از عمل، به خانه بازگردید.

بیماری ها و مشکلاتی که بعد از جراحی پروتز گونه انتظار می رود

- تورم و کبودی صورت و ناحیه چشم در پروتزهای گونه معمول هستند. پروتز چانه موجب تورم ناحیه چانه میشود. بیشتر تورم بعد از 2 هفته از بین خواهد رفت. یک سال طول خواهد کشید تا گونه شما بعد از جراحی، به ظاهر نهایی خود برسد.

- تقریباً یک تا چهار ماه پس از جراحی، گونه شما ممکن است حساس، سفت و دردناک باشد. ممکن است تغییرات الگوی گفتاری را بعد از پروتز گونه مشاهده کنید و این ممکن است تا 4 ماه ادامه یابد.

-هیچ چیز به طور متقارن بهبود نمییابد. کبودی ها به ندرت متقارن هستند. یک چشم، چهره یا قسمت کناری چانه شما ممکن است بدتر از دیگری دچار تورم شود، یا یک طرف صورت شما ممکن است به مدت بیشتری متورم باقی بماند. صبور باشید - این تمام روند بهبود است. فراموش نکنید که در تمام معاینه های بعد از عمل مداومت داشته باشید، چون پزشکان میتوانند چیزهایی را که بعد از عمل طبیعی است به شما بگویند و اگر نیاز باشد، درمان کنند.

بهبودی و مراقبت های بعد از جراحی

مهمترین توصیه ها برای دوره بعد از عمل جراحی پروتز گونه شامل موارد زیر است:

-مصرف داروهای آنتی بیوتیک خود را از سر بگیرید. آنتی بیوتیک را با یک وعده غذایی سبک در شب جراحی خود بخورید. آنتی بیوتیک را با دستور پزشک بخورید تا تمام شود. اگر میل به غذا ندارید، سعی کنید چند کلوچه و کمی نوشابه بخورید.

-کیسه ی یخ را به مدت 12-24 ساعت بعد از عمل، روی گونه و چانه خود قرار دهید. پرستار اتاق ریکاوری نحوه انجام این کار را به طور دقیق به شما خواهد گفت. یخ کمک میکند تا تورم، کبودی و خونریزی به حداقل برسد. اگر کیسهی یخ برای شما خیلی سرد بود، آن را با گاز یا پارچه بپوشانید.

-استراحت و خواب بسیار مهم است. به مدت 3 تا 5 روز برای خواب، سر خود را روی صندلی استراحت با زاویه 30 تا 45 درجه قرار دهید یا برای اینکه بتوانید به سر خود زاویه بدهید، میتوانید از بالش نیز استفاده کنید. این کار به کاهش تورم، کبودی و خونریزی کمک میکند.

-پروتزهای گونه از طریق برش در دهان شما انجام میشوند. انتظار میرود که مقدار کمی خونریزی در دهان شما اتفاق بیافند. پروتزهای چانه از طریق یک برش کوچک زیر چانه شما انجام میشود. پس مشاهده مقدار کمی خونریزی در پانسمان در این ناحیه کاملاً طبیعی است.

- دستورالعمل رژیم غذایی شما برای هر نوع پروتز گونه یا چانه محدود به یک رژیم غذایی سبک بدون نیاز به جویدین برای حدود 10 روز است تا به جلوگیری از تغییر شکل یا جابجایی پروتز گونه و یا چانه کمک شود.

- بعد از هر وعده غذایی و بعد از مسواک، دهان خود را کاملا ًبشویید. مسواک زدن در ناحیه نزدیک به بخیه، باید با دقت زیادی انجام شود.

-برای 10 روز اول پس از جراحی، از زور زدن و خم شدن زیاد برای بلند کردن وسایل سنگین جداً خودداری کنید (فراموش نکنید که وقتی میخواهید چیزی را از زمین بلند کنید حتماً زانوهایتان را خم نمایید). این به جلوگیری از تورم، کبودی و خونریزی کمک میکند.

-به مدت 10 روز بعد از جراحی نباید چیزهایی را بلند کنید که سنگین تر از 20 پوند هستند. این به جلوگیری از خونریزی کمک میکند.

باید بعد از پروتز گونه، فعالیت خود را کنترل کنید

- سعی کنید بعد از عمل، از ضربه زدن به گونه ها یا چانه خودداری کنید. مراقب فرزندان کوچک (1 تا 3 سال) باشید، آنها به احتمال زیاد با برخورد کردن به پروتز با سر یا گرفتن دماغ شما به گونه ها یا چانه جدید شما آسیب میرسانند. 4-5 هفته طول خواهد کشید تا پروتز گونه یا چانه شما کاملاً محکم شود و 3 ماه یا بیشتر طول میکشد تا حداکثر بهبود خود را به دست آورد. مخصوصاً در طول 4-6 هفته اول باید مراقب باشید، تا پروتز از جای خود حرکت کرده و بیرون نیاید.

- تمرینات پیاده روی و ورزش های سبک 48 ساعت پس از عمل مجاز است. تا 2 هفته پس از جراحی از انجام تمرینات ورزشی شدید یا کششی اجتناب کنید. انجام ورزش های بدون تماس، اسکی روی آب و ... 2 ماه پس از عمل مجاز است.

-غذاهایی را که باید خیلی جویده شوند مثل گوشت نیم پخت و یا میوه های هسته دار، در این زمان مصرف نکنید.

پیگیری جلسات معاینه چیزی است که حتماً باید در نظر داشته باشید

پیگیری معاینات پس از عمل در نتیجه نهایی پروتز گونه بسیار مهم است. پزشکان باید پیشرفت شما را از نزدیک دنبال کنند. اگر پروتز شما از جای خود حرکت کرد یا در شرایط نامناسبی بود، اگر طی 2 تا 3 ساعت بعد از جابجابی اقدام شود، میتواند با زحمت بسیار کمی به جای اولیه خود بازگردد. در صورتی که بخیه های بیرونی در عمل شما وجود دارد که در حفظ پروتز در محل مورد نظر کمک می کنند، این بخیه ها میتوانند در روز پنجم بعد از عمل برداشته شوند. این کار را خودتان انجام ندهید، زیرا ممکن بخیه های زیر پوست شکافته شوند.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :