منو اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه4 ، واحد 19 - تلفن : 36266851
جراحی زیبایی بینی
بوتاکس
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)

لیفت و بالا کشیدن لب ها


لیفت لب یکی از پرطرفدارترین اعمال زیبایی ما است. با بالا رفتن سن، علاوه بر نازک شدن قسمت صورتی لب ها، فاصله بین بینی و لب ها نیز افزایش می یابد. ترکیب تأثیر این دو تغییر، صورت را بسیار پیر نشان می دهد؛ البته، با انجام یک عمل لیفت لب می توان هر دو مشکل را به طور همزمان رفع کرده و تنها با به جا گذاشتن یک اسکار بسیار ظریف، چهره را با حفظ ظاهری طبیعی آن، دوباره جوان ساخت. این عمل، در کلینیک تحت بیحسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود. لیفت لب علاوه بر بالا بردن لب، باعث جوان تر و حجیم تر دیده شدن لب بالا می شود.
متخصصان ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور از طریق عمل لیفت لب مقداری از بافت زیر بینی را بر داشته و با کوتاه کردن ارتفاع لب بالای شما، لب ها یتان را جذاب تر و زنانه تر می سازند. با لیفت لب ، لب بالا به طور مؤثری بالا رفته و شکل آن بهبود می یابد اما پرتر نمی شود. برای جوانسازی لب یا افزایش حجم لبهای باریک می توانیم لیفت لب را با عمل برجسته سازی لب ترکیب کنیم. ژل های مورد استفاده متخصصان ما حجم لب ها یتان را به شکلی مؤثر، بی خطر و با ظاهری طبیعی و دوامی طولانی مدت افزایش می دهند. برای مشاوره با متخصصان ما می توانید از طریق شماره03136266851یک نوبت رزرو کنید
جنسیت لب ها
لب بالای مردان عموماً بلند تر بوده، که این باعث می شود دندان های بالا اصلاً دیده نشده یا تنها کمی دیده شوند. اما در زنان جوان فاصله بین قاعده بینی و لب بالا کوتاه تر بوده و در نتیجه مقدار بیشتری از دندان های بالا دیده می شوند. این یکی از ویژگی های عمومی چهره زنان است که در عین حال یکی از نشانه های جوانی صورت نیز می باشد، چرا که بالا رفتن سن لب بالایی پایین افتاده و دندان ها را می پوشاند.
لب های مردان: لب بالا بلند تر بوده اما برجستگی کمتری دارد.

لب های زنان: لب بالایی کوتاه تر بوده، اما به طور مشخصی برجستهتر است.

جراحی لیفت لب چیست؟
جراحی لیفت لب یک عمل جراحی زیبایی است که در آن لب بالا، بالاتر قرار می گیرد تا دهان در هنگام لبخند زدن ظاهر جوان تری داشته باشند. در جراحی لیفت سانترال لب، که تحت بیحسی موضعی انجام می گیرد، بعد از ایجاد برش کوچکی در زیر بینی، نواری باریکی از پوست آن ناحیه برداشته شده و سپس شکاف ایجاد شده بخیه زده می شود.
مزایای لیفت لب
- در عمل لیفت لب، لب بالایی کوتاه تر می شود، که این مزایای زیر را به همراه دارد:
- لب بالا رفته و بنابراین بخش بزرگتری از قسمت قرمز لب دیده می شود.
- قوس به وجود آمده برجستگی لب را بیشتر می کند.
- حدود 3 یا 4 میلی متر از دندان های بالا نمایان می شوند.
- جراحی لیفت لب تا حد بسیار زیادی لب بالا را جوان ساخته و ظاهر آن را بهبود می دهد.
- در برخی موارد می توان از این نوع جراحی به جای تزریق ژل یا در کنار آن استفاده کرد.
- بهبودی از آن سریع بوده و بخیه ها حدود یک هفته بعد کشیده می شوند.

جراحی لیفت لب برای چه کسانی مناسب است؟
- زنان و مردان بین 20 تا 80 سال، که از وضعیت قرارگیری لب بالایشان نسبت به بینی خود راضی نیستند.
- بیمارانی که لب بالای مسطح و باریکی دارند.
- افرادی که بین لب بالا و بینی شان فاصله زیادی وجود دارد.
- افرادی که احساس می کنند هنگام خندیدن دندانهایشان نمایان نمی شوند.
لیفت لب برای چه کسانی مناسب نیست؟
- اگر دارو های رقیق کننده خون (مانند آسپرین و وارفارین) مصرف می کنید در خطر بالاتری برای خونریزی و کبودی قرار دارید، پس باید موضوع را با پزشک مشاور خود در میان بگذارید.
- در صورت ابتلا به تاولهای تبخالی، لطفاً به ما اطلاع دهید زیرا در این صورت باید تبخالتان با یک داروی ضد ویروس درمان شود تا احتمال عود کردن آن بعد از جراحی به حداقل برسد (اگر دچار یک تاول تبخالی فعال هستید نباید تحت جراحی قرار بگیرید).

قبل از لیفت لب

- یک روز قبل از جراحی رعایت کردن موارد زیر کاملا ضروری است:

- از یک روز قبل از جراحی تا روزی که قرار است جراحی انجام شود روزی دو بار ۵۰۰ میلی گرم والترکس مصرف کنید.

- یک تا دو هفته قبل از جراحی از مصرف محصولات حاوی آسپرین یا ایبوپروفن (ادویل، موترین، آناسین، بافرین) خودداری کنید. مصرف تیلنون (استامینوفن) مانعی ندارد.

- قبل از جراحی صورت خود را تمیز کنید و از استفاده از لوازم آرایش خودداری کنید.

- از استعمال دخانیات خودداری کنید زیرا سیگار کشیدن باعث اختلال در فرآیند ترمیم زخم میشود و در نتیجه بافت اسکار نامناسبی به وجود خواهد آمد.

عمل لیفت لب در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور
در ابتدای جراحی بالا کشیدن لب در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور، لب بالا با استفاده از یک تزریق بی حسی موضعی بی حرکت می شود. سپس مقدار از پیش تعیین شده ای از پوست و بافت زیرین آن طبق الگوی خاصی از قاعده بینی برداشته شده و شکاف ایجاد شده بخیه زده می شود تا لب بالا برود. اغلب، به الگوی پوست بریده شده الگوی شاخ گاوی گفته می شود، برخی افراد نیز به آن لیفت لب ایتالیایی می گویند.

تکنیک های لیفت لب
لیفت لب با تکنیک های مختلفی انجام می شود، که عبارتند از:
- در یک تکنیک، گوشه های لب بالا، بالا برده می شود. اسکار به جا مانده از این تکنیک که در امتداد خط لب چپ و راست قرار دارد، به سختی دیده می شود. این تکنیک با نشان دادن بخش بیشتری از مخاط قرمز گوشه های دهان، باعث میشود لب ها کشیده شده و جوانتر دیده شوند.

- در تکنیک دوم، جراح دو سوم میانی لب بالا را با استفاده از برشی شبیه به بال های گسترده مرغ دریایی، که زیر قاعده بینی ایجاد می شود، بالا می برد. با این کار قسمت قرمز لب به سمت بالا می چرخد که این باعث می شود بخش بیشتری از مخاط قرمز لب نمایان شده و لب حجیم تر دیده شود.

- در تکنیک سوم، که اغلب در ترکیب با تکنیک های قبلی انجام می شود، عضله لب بالا از طریق ایجاد یک برش در قاعده بینی و استفاده از چند بخیه از غضروف بینی آویزان می شود.

بهبودی از عمل
معمولاً بعد از جراحی، بیمار قدری ناراحتی خواهد داشت. همچنین، عوارض موقت لیفت لب عبارتند از قرمزی، ورم، درد، خارش، کبودی یا حساس شدن ناحیه درمان شده. عموماً این مشکلات بعد از چند روز رفع می شوند، البته گاهی اوقات ممکن است تا دو هفته نیز دوام داشته باشند. در 24 ساعت اول بعد از عمل، لب ورم خواهد داشت، بنابراین لطفاً هنگامی که قبل از عمل برای فعالیت های اجتماعی بعد از عملتان برنامهریزی می کنید این نکته را نیز در نظر داشته باشید. معمولاً ما به بیمارانمان توصیه می کنیم فعالیت های اجتماعی خود را تا حدود 10 روز بعد از عمل به تعویق بیندازند.

مراقبتهای قبل و بعد از جراحی لیفت لب

مراقبتهای قبل از عمل لیفت لب

پس از جراحی به خوبی استراحت کنید و روز بعد به انجام فعالیتهای روزمره خود بپردازید.

تا هفت روز پس از جراحی به منظور کاهش میزان تورم لب به پشت خوابید و ۳ تا ۴ عدد بالش را زیر سر خود قرار دهید.

به مدت ۳ تا ۴ روز از خم شدن به سمت جلو، برداشتن اشیاء یا کشش بدن خود اجتناب کنید.

از غذاهای نرم استفاده کنید که نیاز چندانی به جویدن ندارند و تا ۴۸ ساعت پس از جراحی از مصرف غذا و مایعات شور و داغ خودداری کنید.

حداقل تا دو هفته پس از جراحی از سیگار کشیدن خودداری کنید زیرا استعمال دخانیات باعث اختلال در فرایند بهبود خواهد شد.

به منظور جلوگیری از باز شدن بخیهها از باز کردن بیش از حد دهان خود اجتناب کنید.

پس از هر وعده غذایی دندانهای خود را مسواک بزنید و دهان خود را بشویید.

بخیههایی که در گوشههای لب ایجاد شده است را به کمک محلول هیدروژن پراکسید بشوید ( نصف فنجان آب، نصف فنجان هیدروژن پراکسید) تا این نقاط ضد عفونی شوند. روزی سه بار از پمادی که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید.

برای کاهش تورم به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت از کمپرس یخ استفاده کنید اما از قرار دادن یخ به طور مستقیم روی لب خود اجتناب کنید.

به مدت ۲ تا ۳ هفته لب خود را به کمک وازلین و پمادی که پزشک تجویز کرده است چرب کنید.

باید به مدت ۲ تا ۳ ماه روزی ۲ تا ۳ بار به انجام تمرینات کششی بپردازید تا از تشکیل بافت اسکار اضافی روی پوست جلوگیری شود.

در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیشتری را در خصوص لیفت لب و روشهای افزایش حجم لب به دست بیاورید یا آن که مایل هستید در خصوص روشهای مناسب برای لیفت لب خود با پزشک مشورت کنید لطفاً با کلینیک دکتر جعفری پور تماس بگیرید.

نتایج لیفت لب بالا
با بالا رفتن سن چربی و بافتهای صورت تحلیل رفته و پوست صورت، خصوصاً در ناحیه لب بالا، دچار افتادگی شده و ظاهر جوان خود را از دست می دهد. جراحی لیفت لب علاوه بر جوانتر کردن ظاهر لب ها به شما کمک می کند با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزنید. این جراحی بی خطر و بدون عوارض بوده و بعد از انجام نیازی به استراحت در بیمارستان ندارد.

اسکار به جا مانده از عمل تا چه حد قابل تشخیص است؟
ابتدا اسکار به صورت خط قرمزی در زیر بینی دیده می شود که بخشی از آن در درون حفره های بینی مخفی شده است. تکنیک ابداع شده توسط متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور باعث می شود تقریباً هیچ کشش روی به بالایی از سوی عضله اوربیکولاریس (عضله اسفنکتر دور دهان) به دهان وارد نشد. بنابراین اسکار، باریک باقی مانده و حدوداً بعد از 12 ماه به سختی تشخیص داده می شود.

هزینه انجام لیفت لب چقدر است؟

هزینه انجام لیفت لب به عوامل متعددی از قبیل دشواری یا سهولت جراحی و انجام دادن این عمل در کنار سایر روشهای جراحی زیبایی پلاستیک بستگی دارد. شما میتوانید در خصوص هزینه و دستمزد پزشک برای جراحی لیفت لب در جلسه مشاوره قبل از عمل اطلاعات کاملی را به دست بیاورید.

سؤالات رایج

آیا نتیجه درمان طولانی مدت است؟ درمان، بعد از چه مدت باید تکرار شود؟

نتیجه لیفت لب در مقایسه با درمان هایی مانند تزریق ژل، بسیار طولانی مدت است. معمولاً، دست کم بعد از 10 تا 15 سال به تکرار جراحی نیاز خواهد بود.
چه درمان های دیگری را میتوان با جراحی لیفت لب ترکیب کرد؟
عموماً نیازی به تکرار عمل لیفت لب نیست. با این حال، میتوان نتایج به دست آمده را با تزریق ژل اسید هیالورونیک بهبود بخشید.
چه تفاوتی بین تزریق ژل و لیفت لب بالا وجود دارد؟
نتایج تزریق ژل موقتی هستند. همچنین، برخی از این ژل ها دارای برخی عوارض هستند. این در حالی است که، لیفت لب بدون هرگونه عوارضی، تغییرات مثبت طولانی مدتی را ایجاد می کند.
آیا نتیجه لیفت لب بالا از تزریق ژل طبیعی تر است؟
بله. تزریق ژل غالباً باعث ایجاد لب های ضخیم تری می شود که ممکن است از نظر اندازه با یکدیگر هماهنگی نداشته باشند. تنها لیفت لب بالا می تواند افتادگی لب بالا را به درستی اصلاح کرده و جوانی و فرم سه بعدی لب ها را با ظاهری طبیعی به آنها باز گرداند.

آیا میتوان جراحی لیفت لب را در کنار جراحی زیبایی بینی انجام داد؟

پاسخ این سوال مثبت است میتوان در کنار جراحی رینوپلاستی بسته به انجام جراحی لیفت لب پرداخت اما به طور کلی بهتر است بین این دو عمل جراحی حدود سه ماه فاصله ایجاد شود. بهتر است در این خصوص با جراح پلاستیک خود مشورت کنید.

آیا امکان بازگشت لیفت لب وجود دارد؟

پاسخ این سوال منفی است و متاسفانه امکان بازگشت لیفت لب وجود ندارد زیرا در این روش بخشی از پوست برداشته میشود امکان بازگرداندن آن وجود ندارد.

آیا عمل جراحی لیفت لب بر عضلات این قسمت تاثیر میگذارد؟

در صورتی که این جراحی به درستی انجام شود هیچ گونه تاثیری بر عضلات این قسمت نخواهد داشت و مشکلی را برای بیمار به وجود نخواهد آورد.

چرا به جای ایمپلنت لب از لیفت لب استفاده میشود؟

برخی از زنان ترجیح میدهند به جای لیفت لب از ایمپلنت لب استفاده کنند. میتوان جراحی لیفت لب را در کنار پروتز لب انجام داد. ایمپلنت لب باعث ایجاد ظاهری زیبا و جذاب میشود اما پزشکان عقیده دارند که لیفت لب در مقایسه با ایمپلنت لب باعث ایجاد ظاهری طبیعی و جذاب میشود اما پروتز لب و گاهی اوقات باعث ایجاد ظاهر لب اردکی خواهد شد. نتایج حاصل از لیفت لب پایداری بیشتری دارند و نتایج به دست آمده مدت بیشتری باقی خواهند ماند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید