منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355
لیفتینگ(لیفت)  صورت یا کشیدن پوست صورت برای جوانسازی پوست صورت
بوتاکس
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می گیرد ؟
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)
تزریق چربی در صورت
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت

لیفتینگ(لیفت) صورت یا کشیدن پوست صورت برای جوانسازی پوست صورت

پیری صورت امری اجتناب ناپذیر است، در طول زمان پوست صورت و گردن به تدریج شل شده و چروکهایی موسوم به خطوط پنجه کلاغی در گوشه های چشم ظاهر میشود. خطوط ریز پیشانی به تدریج تبدیل به چین و چروک شده و سپس عمیق تر میشوند. خط فک به تدریج محو شده و در زیر خط اصلی، یک چانه دیگر ایجاد می شود و چین های عمودی در جلوی گردن ظاهر میشود. وراثت، عادات شخصی، کشش نیروی گرانش و قرار گرفتن در معرض نور خورشید به پیری صورت کمک می کند. افزایش جمعیت سالخورده موجب شده است که جراحی لیفت صورت، از نظر محبوبیت سومین جراحی زیبایی صورت باشد.

لیفت صورت چیست؟

جراحی لیفت صورت در ترکیب با سایر جراحی ها میتواند با از بین بردن چربی اضافی، سفت کردن عضلات و جمع شدن مجدد پوست صورت و گردن، واضح ترین نشانه های پیری را بهبود بخشد. جراحی لیفت صورت نمیتواند روند پیری را متوقف کند، اما میتواند صورت شما را سال ها جوانتر نشان دهد.

جراحی لیفت صورت میتواند ظاهر شما را جوان و شاداب کرده و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. سایر عملهای جراحی که همراه با جراحی لیفت صورت انجام میشود، ممکن است شامل لیفت پیشانی و ابرو ، جراحی پلک ، جراحی لیفت گردن و جراحی اصلاح بینی باشد.

کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت صورت چه افرادی هستند؟

به طور کلی، کاندیداهای مناسب برای جراحی لیفت صورت عبارتند از:

افراد سالم بدون عوارض پزشکی که روند التیام آنها را مختل می سازد.

غیر سیگاری ها

افراد دارای دیدگاه مثبت و انتظارات واقع بینانه

نحوه آمادگی برای جراحی لیفت صورت

برای آماده شدن جهت جراحی لیفت صورت، ممکن است از شما خواسته شود موارد زیر را انجام دهید:

انجام تست آزمایشگاه یا یک ارزیابی پزشکی

مصرف برخی از داروها و یا تغییر داروهای فعلی خود

ترک سیگار

اجتناب از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکملهای گیاهی که میتوانند باعث افزایش خونریزی شوند.

دستورالعمل های ویژهای که به شما داده خواهد شد، شامل این موارد هستند:

چیزهایی که باید در شب قبل و صبح روز عمل انجام دهید.

استفاده از بیهوشی در طی جراحی لیفت صورت شما

مراقبتهای پس از عمل و پیگیری درمان

جراحی لیفت کامل صورت

در جراحی لیفت کامل صورت به طور معمول، یک برش از خط موی شقیقه ها آغاز میشود و تا اطراف گوش ادامه یافته و در انتهای پوست پشت سر به پایان می رسد. ممکن است چربی های اضافی صورت، فک و گردن و بافت زمینهای نیز حذف شده و یا به جای مناسب جابجا شود. پوست صورت طبق خطوط کانتور جدید، دوباره جمع شده و هر گونه پوست اضافی برداشته می شود. ممکن است برای بهبود بیشتر پوست شل شده گردن، ایجاد برش دومی در زیر چانه لازم باشد. درنهایت برش ها با بخیه یا چسب پوست بسته می شوند. سپس برای به حداقل رساندن تورم و کبودی، دور صورت بیمار بانداژ می شود.

ریکاوری بعد از جراحی لیفت کامل صورت

بیماران روز بعد از جراحی باید برای اولین معاینه پس از عمل، دوباره مراجعه کنند. در این جلسه بیمار فرصت مطرح کردن هرگونه سؤال و نگرانی خود را دارد.

بیمارانی که جراحی لیفت صورت را انجام دادهاند، تشویق به پیروی از دستورالعمل مراقبت پس از عمل می شوند. تورم صورت بیماران ظرف چند ماه به طور کامل از بین میرود و کمرنگ شدن خطوط برش تا شش ماه به طول می انجامد. پس از التیام، خطوط برش به خوبی در خط مو و در خطوط طبیعی صورت و گوش پنهان می شوند. حفاظت در برابر نور خورشید و به حداقل رساندن آسیب و اثرات پیری پوست، به حفظ جوانی صورتکمک خواهد کرد.

جراحی لیفت جزئی صورت (مینی لیفت)

لیفت جزئی صورت شبیه به جراحی سنتی لیفت صورت است، از این جهت که مناطق مشابهی از صورت را هدف قرار میدهد. جراحی لیفت جزئی در مناطق خاصی از صورت، گردن، بینی و اطراف دهانتمرکز دارد.

روش های جراحی لیفت جزئی صورت

روش جایگزین برای جراحی سنتی لیفت صورت، استفاده از برشهای کوتاه در شقیقه ها، در امتداد اطراف گوش و احتمالاً درون منطقه پلک پایین یا زیر لب بالا می باشد. در طی فرایند لیفت، جراح زیبایی برش های کوچکتری را ایجاد کرده و به آرامی چربی اضافه را حذف نموده و پوست داخل و اطراف صورت را کشیده و لیفت می کند.

ریکاوری بعد از لیفت جزئی صورت

بیماران روز بعد از جراحی لیفت صورت خود باید برای معاینه پس از عمل مراجعه کنند. در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور، بیماران فرصتی را برای طرح هر گونه سؤال در اختیار خواهند داشت. جراح در این جلسه، بیماران را به انجام دستورالعملهای مراقبت پس از جراحی لیفت صورت تشویق خواهد کرد.

از آنجا که برش های این جراحی به اندازه برش های جراحی لیفت کامل صورت، تهاجمی نیستند، روند بهبودی بیمار ممکن است راحتتر باشد و رفع تورم صورت نیاز به زمان کمتری داشته باشد.

حفاظت از نور خورشید به حفظ شادابی و طراوت صورت و به حداقل رساندن اثرات پیری و آسیب نور خورشید کمک خواهد کرد.

جراحی لیفت وسط صورت

یکی دیگر از گزینه های موجود برای برخی از بیماران، جراحی لیفت بخش میانی صورت است. بر خلاف جراحی سنتی لیفت صورت که ممکن است تمام مناطق صورت و گردن را هدف قرار دهد، جراحی لیفت وسط صورت برای اصلاح منطقه اطراف چشمها و استخوانهای گونه افتاده و شل شدهطراحی شده است. این جراحی، حجم از دست رفته را به این مناطق باز گردانده و باعث می شود بیمار ظاهری جوانتر یابد. از آنجا که عمل لیفت وسط صورت، برخی از علائم اولیه پیری را برطرف می سازد، میتواند شادابی و جوانی صورت را به افرادی ببخشد که روند پیری صورت آنها آغاز شده است، اما هنوز نیاز به جراحی لیفت کامل صورت ندارند.

نتایج این جراحی به ویژه زمانی چشمگیر است که با عملهای دیگر مانند لیفت ابرو و جراحی پلک ترکیب شود. عملهای ترکیبی موجب جوانسازی مجدد منطقه استخوان گونه، بزرگ شدن چشمها و درخشندگی نگاه می شود. بسیاری از بیمارانی که جراحی لیفت وسط صورت را از اواخر دهه سی تا اواخر دهه چهل سالگی خود انجام میدهند، با روشی که اسکارهای جراحی در خط مو پنهان میشود، میتوانند شاهد بهبودی ظاهر صورت خود باشند.

مراحل جراحی لیفت وسط صورت

ابتدا یک برش کوچک در بالای گوش ایجاد شده و پوست تا سطح استخوان گونه کشیده میشود. برش دیگر در داخل دهان ایجاد میشود، یا اینکه یک برش استاندارد در پلک پایین ایجاد می شود. از بخیه برای نگهداشتن بافت استفاده میشود. به این ترتیب، بخیهها بافتهای کشیده شده را نگه داشته و زیر برش پوست سر ثابت نگه می دارند. این کار، بافت گونه را در مکان بالاتر و جوانتری قرار میدهد. سپس پوست سر نیز در همان جهت کشیده میشود. این عملیات در نهایت موجب جوانسازی منطقه اطراف گوشه های بیرونی چشم می شود.

ریکاوری بعد از جراحی لیفت وسط صورت

معمولاً این عمل با حداقل کبودی همراه است، اما مقداری تورم ممکن است رخ دهد. استفاده از یخ برای 24 تا 48 ساعت اول میتواند به کنترل تورم صورت کمک کند.

به بیمارانی که جراحی لیفت میانه صورت را انجام داده اند، توصیه میشود که دستورالعمل پس از مراقبت جراح را رعایت نمایند.

بیماران روز بعد از جراحی لیفت وسط صورت باید برای معاینه پس از عمل دوباره مراجعه کنند و در این فرصت هر سؤال و یا نگرانی خود را با جراح در میان بگذارند.

هزینه جراحی لیفت صورت

هزینه های جراحی لیفت صورت می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد. هزینه یک جراح ممکن است بسته به تجربه و نیز محل کلینیک، متفاوت باشد. هزینه جراحی لیفت صورت ممکن است شامل این موارد باشد:

هزینه جراح

هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی

هزینه های بیهوشی

نسخه داروها

لباس بعد از عمل

آزمایشات پزشکی


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :