منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355
میکرودرم  ابریژن و  پاکسازی پوست صورت مزایا و عوارض
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)
تزریق چربی در صورت
بوتاکس
عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می گیرد ؟
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت

میکرودرم ابریژن و پاکسازی پوست صورت مزایا و عوارض


میکرودرم ابریژن صورت، روش درمانی بسیار مؤثر برای بازگرداندن شادابی و درخشندگی به پوست شما می باشد. بهتر است میکرودرم ابریژن را یک روش جراحی پلاستیکی بدون پلاستیک یا بدون جراحی توصیف کرد! این روش یکی از ساده ترین و کم دردسرترین درمان های پوستی است و حتی برای افرادی که پوست حساسی دارند نیز روشی مناسب است.
تیم پزشکی ما در مراقبت های پوستی پیشرفته و در طیف وسیعی از روش های درمانی از جمله میکرودرم ابریژن تخصص و مهارت دارند. متخصصین ما روش میکرودرم ابریژن را بر روی مشکلات پوستی نظیر پوست های کدر و مات، لکه های قهوه ای پوستی و لکه های پیر انجام می دهند. متخصصین زیبایی ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور به کمک درم ابریژن و با استفاده از ابزاری خاص پوست شما را لایه برداری و از این طریق پوست جدید و لطیف تری را جایگزین پوست درمان شده شما می کنند. در صورت داشتن هر گونه سؤالی در مورد مناسب بودنتان برای انجام این روش درمانی و یا فرایند درمان می توانید از طریق شماره03136266851 از متخصصین زیبایی ما یک نوبت دریافت کنید.
میکرودرم ابریژن چیست؟
در روش میکرودرم صورت به کمک یک لایه بردار پیشرفته پوست مجدداً بازسازی شده و به چهره شادابی و درخشش بیشتری می بخشد. کریستال ها با فشار بر روی سطح پوست پاشیده و به طور همزمان مکیده می شوند. این فرایند بازسازی مجدد پوست سلول های مرده پوست را از بین می برد و با افزایش گردش خون در پوست درمان شده، به بهبود پوست و نوسازی سلول کمک می کند.
کاربرد میکرودرم ابریژن
میکرودرم ابریژن

- لکه های پیری و جای جوش های سرسیاه را بهبود می دهد.- به بهبود عارضه هایپرپیگمنتاسیون (بروز لکه های تیره بر روی پوست) کمک می کند.

- با لایه برداری پوست به آن، ظاهری شاداب می بخشد.

- خطوط ریز و چین و چروک پوست را کاهش می دهد.

- منافذ باز پوستی را از بین می برد و یا آنها را کاهش می دهد.

- آکنه و جای جوش را درمان می کند.

-تولید کلاژن را تحریک می کند.
- با افزایش نوسازی سلول، پوست را لطیف تر و بافت آن را بهبود می بخشد.
مزایای میکرودرم ابریژن

در ادامه چند مورد ازمزایای جوانسازی پوست با میکرودرم ابریژن ارائه شده است:
-تنها انجام یک جلسه درمانی میکرودرم که در آن به سه نوع اسید گلیکولیک نیاز است می تواند سلول های مرده پوست را از لایه های خارجی پوست برطرف کند.
-از آنجا که این درمان به هیچ وجه نیازی به دوره بهبودی ندارد نتایج آن فوری و قابل مشاهده است.
-این روش درمانی با تحریک سلول ها با تجدید و نوسازی، خاصیت کشسانی و بافت کلی پوست را بهبود می بخشد و علائم بالا رفتن سن بر پوست را نیز کاهش می دهد.
-کنترل خلاء و کریستال های مدیکال گرید قابل تنظیم است بنابراین بیمار می تواند درمان را مطابق با نیازهای نوع پوست خود هماهنگ کند.
-روش میکرودرم ابریژن برای انواع پوست ها مناسب است.
-پس از انجام میکرودرم ابریژن پوست بهتر قادر است که کرم های ضد پیری و ضد آکنه را جذب کند.
- همچنین از روش میکرودرم ابریژن می توان به همراه روش جوانسازی پوست با لیزر نیز استفاده نمود.

میکرودرم ابریژن در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور

مشاوره

طی جلسه مشاوره برای انجام میکرودرم ابریژن آمادگی صحبت دربارۀ موارد زیر را داشته باشید:
-اهدافتان از انجام عمل جراحی
-وضعیت پزشکی، حساسیت های دارویی و معالجات پزشکی
-مصرف فعلی داروها، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، دخانیات و مواد مخدر
-عمل های جراحی قبل
همچنین ممکن است که متخصصین ما نکاتی نظیر موارد زیر را نیز بررسی کنند:
-وضعیت کلی سلامت شما و سابقه بیماری و عوامل خطرساز را بررسی خواهند کرد.
-عکس برداری انجام می شود.
-در مورد گزینه های میکررودرم ابریژن پیش روی شما، گفتگو می کنند.
-یک دوره درمانی مناسب به شما توصیه می شود
-احتمالاً در مورد نتایج، خطرات و عوارض احتمالی با شما گفتگو می شود.
افراد مناسب برای انجام میکرودرم ابریژن
از روش درمانی میکرودرم ابریژن برای کاهش و رفع خطوط ریز، لکه ها و خراشیدگی های سطحی، منافذ باز پوست، مشکلات جزئی رنگدانه های پوستی استفاده می شود و به طور کلی این روش بخشی از روش های درمانی ضدپیری است که به طور معمول انجام می شود. جلسه مشاوره فرصتی است برای یافتن راهکار درمانی که دقیقاً مناسب و درخور نیاز شماست.
نحوه انجام میکرودرم ابریژن
پاشش شن های بسیار ریز را در ذهن خود مجسم کنید با این کار تصویری از چگونگی عملکرد میکرودرم ابریژن به دست خواهید آورد. در این روش از ریزذرات یا یک سر الماسی برای برداشتن لایه رویی پوست (اپیدرم) و القای تولید پوست جدید استفاده می شود. روش میکرودرم ابریژن دارای دو نوع است که عبارتند از:
میکرودرم ابریژن کریستالی
در این نوع میکرودرم ابریژن، یک هندپیس، کریستال هایی را در سطح پوست می پاشد که منجر به یک فرآیند خراش اندازی یا براق سازی ملایم می شود. سپس سلول های مرده پوست به همراه کریستال ها یا فوراً درهندپیس یکسانی و یا در یک فرآیند ثانویه مکیده می شوند.
میکرودرم ابریژن سرالماسی یا دياموند
در این نوع میکرودرم ابریژن، برای پاکسازی پوست صورت، یک هندپیس (ابزاردستی) سر الماسی مورد استفاده قرار می گیرد که با ملایمت و به آرامی سلول های مرده پوست را خراش می اندازد و لایه برداری می کند. همانند روش میکرودرم ابریژن کریستالی، پوست مرده یا فوراً در هندپیس مشابه یا در یک فرآیند ثانویه مکیده می شود. روش میکرودرم ابریژن سر الماسی، برای نواحی نزدیک به چشم کم خطرتر است و در نواحی حساس یا پوست های حساس تر، انعطاف پذیری بیشتری دارد.
پس از انجام میکرودرم ابریژن
-ممکن است کمی قرمزی در پوست خود تجربه کنید و بیشتر از حالات طبیعی و معمول احساس گرمی نمایید. این حالات 2 تا 3 ساعت پس از انجام فرایند درمان بهبود پیدا می کنند. معمولاً قرمزی پوست پس از 24 ساعت از بین می رود.
-برخی از بیماران بسته به نوع پوست خود ممکن است پوست ریزی جزئی را تجربه کنند این حالت یکی از عوارض جانبی طبیعی است و اصلاً جای نگرانی ندارد.
-بلافاصله پس از فرایند درمان می توان آرایش کرد اما توصیه می شود که از این کار تا 24 ساعت پرهیز کنید تا دارو به خوبی و بدون مانع بتواند در پوست عمل کند.
مراقبت های بعد از میکرودرم آبریژن
-تا زمان رفع قرمزی پوست از سونا گرفتن، ورزش کردن، دوش گرفتن یا حمام کردن با آب گرم اجتناب کنید.
-پس از انجام میکرودرم پوست به مدت دو تا سه روز خشک می شود اما معمولاً ظرف چند روز این حالت از بین می رود.
-پس از انجام فرایند درمان همیشه مطمئن شوید که در هنگام لمس پوست صورت، دستهایتان کاملاً تمیز است. تا زمان رفع کامل قرمزی پوست برای تمیز کردن پوست از آب ولرم و پاک کننده های غیرمحرک پوستی استفاده کنید.
-به مدت دو تا سه هفته پس از انجام میکرودرم از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و اشعه فرابنفش مصنوعی پرهیز کنید.
-در یک دوره 5 جلسه ای فاصله زمانی بین 10 تا 14 روز به همراه یک جلسه نگهدارنده در هر سه ماه و یا در هر زمانی که نیاز باشد توصیه می گردد.
-جهت کسب نتایج بهتر پزشکتان استفاده از محصولات مراقبت از پوست را به شما توصیه می کند.
دوره بهبودی میکرودرم آبریژن
به دنبال انجام میکرودرم دوره بهبودی و استراحت وجود ندارد. پس از درمان ممکن است که پزشک مراقب جهت بهبود و دوام بیشتر نتایج، مرطوب کننده خاص یا محصولات مراقبت از پوست صورت را برای شما تجویز کند.
نتایج میکرودرم آبریژن
بسته به شدت آسیب دیدگی پوست و تعداد جلساتی که دریافت می شود صافی و درخشانی پوست برای مدتی طولانی دوام خواهد داشت. در ابتدا بسیاری از افراد در هر ماه دو جلسه میکرودرم خواهند داشت اما پس از مدتی برای حفظ نتایج به طور ماهیانه یک جلسه میکرودرم انجام خواهد شد.

نتایج در چه زمانی قابل مشاهده خواهند بود؟
هر چند که بسته به اهداف و علایق افراد تعداد روش های درمانی مورد نیاز متفاوت است اما تنها با انجام روش میکرودرم آبریژن درخشش طبیعی به پوست باز خواهد گشت.

هزینه انجام میکرودرم آبریژن

هزینه انجام میکرودرم آبریژن ممکن است که متفاوت باشد. این هزینه به طور متوسط بیهوشی، امکانات و یا دیگر هزینه های مرتبط را شامل نمی شود. همچنین قیمت ها بر اساس میزان تخصص و مهارت پزشک انجام دهنده درمان، نوع فرایند میکرودرم آبریژن صورت گرفته، میزان تلاش و زمانی که باید به این کار اختصاص داده شود و محل جغرافیایی که کلینیک در آن واقع شده تعیین می شود.
خطرات و فواید روش میکرودرم آبریژن
هر گونه ناراحتی که به عنوان بخشی از میکرودرم آبریژن تجربه می شود معمولاً موقتی و کوتاه مدت هست. این عوارض ممکن است شامل مواردی مثل قرمزی و متورم شدن باشد که ظرف چند ساعت فروکش می کند. پس از آن باید انتظار این را داشته باشید که پوست به مدت چند روز خشک و پوسته پوسته می شود. همچنین خطرات احتمالی روش میکرودرم آبریژن عبارتند از:
- کبودی که می تواند براثر مکش روی دهد و ممکن است تا چندین روز بر روی پوست باقی بماند.
- احتمال دارد که پوست در برابر تابش نور خورشید حساس تر شود؛ بنابراین بخصوص بلافاصله پس از جلسه میکرودرم حتماً از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :