منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

ایجاد چال گونه (خنده) و چانه با جراحی

چال خنده، گودی طبیعی کوچکی است که در گوشت بخشی از بدن به ویژه در لپو یا بر روی چانه قرار دارد. این فرورفتگی ممکن است ظاهر شده یا در طی یک دوره طولانی ناپدید شود. چال خنده توسط عضلات زیرین گونه برخی از افراد، به ویژه در هنگام لبخند زدن. ایجاد می شود.
جراحی چال خنده (دیمپل پلاستی) به یک جراحی پلاستیک بسیار محبوب در سراسر کشور تبدیل شده است. این جراحی ساده، یک فرورفتگی در پایین گونه ایجاد می کند و در عین حال، گردی صورت را کمی باریک تر نشان می دهد.
چال های گونه یا چانه اغلب نشانه زیبایی شمرده می شوند و می توانند زیبایی لبخند و ظاهر کلی صورت را بهبود ببخشند. اما بسیاری از مردم از بدو تولد دارای این فرورفتگی در گونه یا چانه خود نیستند. برای آن دسته از افرادی که مایلند چال دائمی را به عنوان بخشی از ظاهر خود داشته باشند، جراحی چال خنده (دیمپل پلاستی) یک گزینه مناسب است. در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور، جراحی ایجاد چال دائمی گونه می تواند بسیار ساده و ایمن توسط جراحان متخصص و مجرب انجام گیرد. جراحان زیبایی ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور نتایج بسیار موفقی را در بسیاری از بیماران کسب نموده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما از طریق03136266851 تماس حاصل فرمایید.
چال طبیعی گونه چگونه ایجاد شده است؟
چال طبیعی گونه معمولاً زمانی ایجاد می شود که یک شکاف کوچک در عضلات گونه وجود دارد. پوستی که این شکاف کوچک را می پوشاند، به بافت هم بند زیرین گیر کرده و با حرکات صورت (لبخند زدن) این گودی را در پوست گونه ایجاد می کند.
انواع چال های صورت
چال گونه

فرورفتگی در یک طرف صورت به طور دل فریبی، زیبا و جذاب به نظر می رسد. این گودی، به ویژگی های چهره فرد جلوه بیشتری میدهد. نیازی به گفتن ندارد که چال خنده، زیبایی فرد را اعم از مرد و زن، دوچندان می کند. گودی یک طرف گونه، هاله هاییاز جذابیت را به شخصیت فرد می بخشد و فرد را جوان تر از سن واقعی خود نشان می دهد.
فرورفتگی در دو طرف گونه

فرورفتگی در هر دو گونه چیزی کمتر از زیبایی مطلق ندارد و به ندرت دیده می شود. علاوه بر این واقعیت که این چال های گونه تا حد زیادی به ویژگی های صورت و ظاهر کلی و حالات فرد، جلوه بیشتری می بخشد، همچنین لبخند فراموش نشدنی و جادویی را به فرد می بخشد. در واقع داشتن فرورفتگی در هر دو گونه، مزیت و برتری محسوب می شود. فرورفتگی در دو گونه یک ویژگی بسیار محبوب در میان مردم است و مردان و زنان به یک اندازه چال خنده را دوست دارند. بر اساس آخرین مطالعات در مورد این موضوع، از نظر مردان و نیز زنان، صورت جنس مخالفی که دارای چال خنده در هر دو طرف گونه خود باشد، بسیار جذاب است.
فرورفتگی در چانه

به نظر می رسد، فرورفتگی چانه حتی در اشعار کودکان نیز محبوب بوده است. فرورفتگی چانه بیشتر در میان مردان دیده می شود و ویژگی مورد ستایش مردم است، به خصوص اگر به صورت یک خط طولانی باشد. طبق یک عقیده قدیمی، فرورفتگی چانه وقتی ایجاد می شود که افراد پا به سن می گذارند و یا پوست آنها پیر می شود. اما واقعیت امر، بسیار متفاوت است. فرورفتگی در چانه وجود داشته باشد یا نه، افزایش سن باعث ایجاد گودی چانه و یا تغییر ظاهر آن نمی شود.
مشاوره جراحی ایجاد چال گونه در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور

نکته کلیدی برای ایجاد یک چال خنده طبیعی، محل ایجاد گودی است. این مکان معمولاً با کشیدن یک خط افقی فرضی از گوشه دهان به پایین لاله گوش و یک خط عمودی از گوشه بیرونی چشم تعیین می شود. سپس نقطه مورد نظر را می توان در آینه بررسی کرد. بنابراین بیمار می تواند محل قرار دادن صحیح چال گونه را قبل از عمل، انتخاب کند.
نکاتی درباره جراحی ایجاد چال گونه
این جراحی برای گونه های چاق و یا لاغر قابل انجام است. و مقدار بافتی که باید برداشته شود، بستگی به اندازه گودی مورد نظر دارد. عمل جراحی ایجاد گودی را می توان برای هر نوع و اندازه گونه انجام داد.
مراحل جراحی چال خنده در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور

این عمل جراحی به خودی خود، یک جراحی نسبتاً ساده است و هنگامی که به درستی انجام می شود، راحت و قابل پیش بینی خواهد بود. این عمل معمولاً به عنوان یک جراحی جزئی و سرپایی انجام می شود.
جراحی ایجاد چال خنده شامل شبیه سازی شیوه طبیعی ایجاد گودی در گونه و ایجاد یک اتصال بین پوست و عضله گونه است، به طوری که انقباض عضلانی، موجب کشیده شدن پوست به سمت داخل و ایجاد یک گودی بر روی گونه شود.
ابزار پانچ بیوپسی در مخاط باکال (گونه درونی) قرار داده می شود و با یک حرکت دایرهوار، برشی در داخل مخاط، چربی زیر مخاط و عضلات گونه انجام می شود. به این ترتیب، یک هسته دایرهای شکل از این بافت برداشته شده و پوست بیرونی گونه دست نخورده و سالم باقی می ماند و یک گودی استوان های شکل کم عمق در زیر پوست ایجاد خواهد شد.
سپس داخل گونه با یک یا دو بخیه قابل جذب بسته می شود که در طی چند روز آینده، در گونه جذب خواهد شد.
چالخنده در کدام نقطه ایجاد میشود؟
محل معمول برای ایجاد چال گونه، در نقطه تقاطع یک خط افقی از گوشه های دهان و یک خط عمودی از گوشه بیرونی چشم است. تصاویر زیر را برای محل این نقطه ببینید. با این حال، فرورفتگی گونه می تواند در دیگر مناطق دلخواه شما نیز ایجاد شود.


دوره بهبود بعد از جراحی چال خنده
پس از جذب شدن بخیه (در حدود دو هفته) پوست گونه صاف شده و ظاهر طبیعی قبل خود را باز می یابد. زمانی که اسکار گونه بهبود می یابد، به عضله داخلی گونه متصل می شود و در نتیجه در هنگام لبخند، یک فرورفتگی را بر روی لب ایجاد می کند. دوره بهبودی می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد و بستگی به سرعت التیام و میزان بافت برداشته شده دارد.
مراقبت های بعد از جراحی چال خنده
مراقبت های پس از جراحی باید همیشه تداوم یابد. حفره دهان، منبع باکتری هاست و از این رو مراقبت های مداوم و مؤثر باید اِعمال گردد. شستشوی دهان با دهان شویه ضد عفونی کننده باید چند بار در روز انجام شود تا محل ایجاد چال گونه تا حد ممکن عاری از میکروب و باکتری باقی بماند. آنتی بیوتیک های مناسب نیز برای کمک به بهبود سریع تر شما تجویز خواهد شد.
زمان بهبودی بعد از جراحی ایجاد چال گونه، کوتاه است و بیماران می توانند در مدت کوتاهی پس از عمل به خانه بروند. عوارض جانبی آن خفیف است و بیماران می توانند فعالیت های عادی خود را تقریباً بلافاصله از سر بگیرند.
در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور، مراقبت کامل پس از جراحی برای شما انجام خواهد شد. تمام بیماران ما قبل و بعد از عمل در وضعیت خوبی به سر می برند و نتایج مورد نظر خود را در این کلینیک به دست می آورند.
سوالات رایج
آیا عمل ایجاد چال گونه با درد همراه است؟

جراحی ایجاد گودی عموماً برای بیماران به خوبی تحمل است. قبل از عمل ایجاد چال خنده، در منطقه گونه از بی حسی موضعی استفاده می شود. در این جراحی، دردی وجود ندارد. پس از جراحی، بیمار مقداری درد خفیف و معمولی را در محل جراحی احساس خواهد کرد. در چند روز اول، این درد و ناراحتی معمولاً با مصرف داروهای ضد درد تجویز شده، به خوبی کنترل می شود.
آیاپس از ایجاد گودی، آثار برش بر روی صورت باقی خواهد ماند؟
خیر ، در این جراحی، هیچ گونه برشی در پوست خارجی گونه ایجاد نمی شود.
آیا بخیه ها بعد از جراحی چال گونه باقی خواهد ماند؟
بله ، پس از عمل، بخیه های جذبی در داخل گونه باقی خواهد ماند، اما نیازی به کشیدن ندارند و به تدریج در بدن حل و جذب خواهند شد.
آیا نتایج جراحی چال خنده، دائمی است؟
جراحی ایجاد گودی در گونه برای نتایج دائمی انجام میشود. با این حال، سرعت التیام آن متغیر است.
آیا نتایج حاصل از این جراحی قابل برگشت است؟
جراحی ایجاد چال خنده بسته به روش مورد استفاده برای ایجاد گودی، ممکن است برگشت پذیر باشد. به هر حال، همه عمل های ایجاد گودی برگشت پذیر نخواهند بود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :