منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355
تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
تزریق چربی در صورت
عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می گیرد ؟
بوتاکس
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)

تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

امروزه تعداد بیمارانی که از روش های تزریق ژل و چربی برای صاف کردن چین و چروک های صورت، بازیابی برآمدگی گونه ها، و بهبود ظاهر لب بدون ایجاد جراحت یا بدون عمل جراحی استفاده می کنند، هر روز در حال افزایش است. به هر حال ممکن است از دانستن این موضوع تعجب کنید که تزریق چربی فقط یک درمان ساده جایگزین برای تزریق ژل با نتایج دائمی نیست. در حقیقت هر یک از این روش ها دارای مزایای خاص خود می باشد و این شرایط به معنی این است که هر یک از آنها با توجه به اهداف درمان بیمار ممکن است در شرایط خاص نسبت به روش دیگر از برتری برخوردار باشد.
به هر حال، دو روش رایج تزریق یعنی تزریق چربی و تقبل هزینه تزریق ژل هیالورونیک اسیدبه ناحیه صورت می توانند نقش موثر در بازیابی جوانی و شادابی صورت شما داشته باشند. این مطلب به طور خاص بر تفاوت های این دو روش تمرکز کرده و بر این اساس سعی می کند روش مناسب را برای نیازهای درمانی شما مشخص کند.
تصمیم گیری درباره استفاده از روش تزریق ژل در مقابل روش تزریق چربی بر اساس شرایط خاص هر بیمار انجام می شود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور از یک روش سفارشی برای ارائه مشاوره به افراد بر اساس مجموعه اطلاعات منحصر به فرد و نیز سالها آموزش و تجربه خود استفاده میکنند. هدف متخصصین ما ارائه نتایج کاملاً بهینه برای هر یک از بیماران و تامین رضایت آنها میباشد.
در صورتی که به دنبال ظاهر جوانتر و شادابتر هستید، لطفاً از طریق شماره تلفن 03136266851با همکاران ما تماس گرفته و هماهنگی لازم را برای ملاقات با متخصصین این کلینیک انجام دهید. به این ترتیب متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور میتوانند به شما درباره روش درمان مناسب (تزریق ژل، تزریق چربی یا ترکیبی از این دو مورد) اطلاعات لازم را ارائه کرده و از این طریق دستیابی به اهداف مورد نظر برای شما امکانپذیر خواهد شد.
تزریق ژل: یک روش مقرون به صرفه برای صاف کردن خطوط صورت، بهبود ویژگی های ظاهری و ایجاد ظاهر جوان و شاداب

محصولات قابل استفاده برای تزریق به ناحیه صورت همچون ژودرم، رستیلان، یا رادیس از مشتقات طبیعی ساخته می شود و در هنگام تزریق، امکان بهبود چشمگیر فوری در شرایط ظاهری صورت برای بیمار فراهم می گردد. نتایج حاصل از تزریق این ژل ها علی رغم موقتی بودن می تواند از 6 تا 12 ماه به طور میانگین دوام و ماندگاری داشته باشد. با گذشت زمان، بدن به صورت تدریجی و بی خطر این مواد را جذب خواهد کرد.
با وجودی که تزریق فیلر صورت یک روش عالی برای از بین بردن چین و چروک های خاص همچون خطوط لب یا خطوط نازولابیال بر روی صورت است، علاوه بر این استفاده از آن برای ایجاد ظاهر جوانتر و شادابتر برای فرد امکانپذیر می باشد.
مزایای تزریق ژل
تزریق ژل دارای مزایای منحصر به فرد به شرح زیر است:
یک روش موقت و مقرون به صرفه برای آزمایش نتایج جوانسازی پوست
یک روش ایده آل برای صاف کردن یک یا دو ناحیه در صورت همچون خطوط لبخند و چین و چروک های دور لب
یک روش مناسب برای بهبود وضعیت ظاهری گونهها یا لب ها برای بیماران در سنین مختلف
تقبل قیمت تزریق ژلبرای بیمارانی به طور خاص مناسب است که قابلیت ارتجاع پذیری پوست آنها مناسب بوده و فرآیند ظاهر شدن خطوط و چین و چروک بر روی پوست آنها تازه آغاز شده باشد
از طریق این روش بیمار می تواند نتایج درمان های زیبایی مختلف را بر روی وضعیت ظاهری صورت خود مشاهده کند، بدون اینکه نیازی به نگرانی درباره بلند مدت بودن این نتایج داشته باشد.
تزریق​ چربی: یک روش دارای نتایج بادوام برای بازیابی حجم طبیعی صورت

تزریق چربی دارای مزایای مشخص متفاوت از تزریق ژل است. به این ترتیب تزریق چربی به سینه شاید به عنوان بهترین روش برای دستیابی به نتایج تقریباً دائمی باشد. به خاطر اینکه چربی تزریق شده در این حالت از بدن خود فرد گرفته میشود، این چربی در ناحیه تزریق شده از بین نرفته و ماندگار خواهد بود.
در مقابل روش موقت تزریق ژل، تزریق چربی صورت یک روش ایده آل برای بازیابی حجم در نواحی مختلف صورت با دستیابی به نتایج کاملاً طبیعی است. به همین خاطر، تزریق چربی اغلب یک روش ایده آل برای بیماران پیر و مسنی است که به خاطر نازک شدن پوست خود ناراحت هستند.
مزایای تزریق چربی
علاوه بر موارد مطرح شده فوق، تزریق چربی دارای مزایای مشخص منحصر به فرد است که میتواند استفاده آن را برای برخی بیماران دارای نیازها و اهداف درمانی خاص مناسب تر از تزریق ژل کند. برخی از مزایای تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل به شرح زیر هستند:
امکان دستیابی به نتایج بهینه برای رفع فرورفتگی گونه ها، از بین بردن پف زیر چشم، زاویه دار کردن صورت، و چاق کردن صورت
امکان تزریق چربی به سادگی به همراه عمل جراحی لیفت صورت به منظور دستیابی به پوست صاف و ظاهر جان بدون ایجاد کشیدگی بیش از حد در پوست
در تمام سنین، تزریق چربی میتواند به بهبود ویژگی های ظاهری اجزای صورت همچون گونه ها، لب ها، یا خط فک کمک کند.
به خاطر داشته باشید: چربی مورد نیاز برای این روش از سایر نقاط بدن (همچون شکم، رانها یا گردن) با استفاده از روش لیپوساکشن گرفته میشود. انجام این کار میتواند باعث باقی ماندن یک جای زخم کوچک و کمرنگ بر روی پوست شود که امکان پنهان کردن آن از دید سایرین به سادگی وجود دارد.
استفادههمزمان از دو روش
بعضی اوقات بهترین نتایج درمان به سادگی با ترکیب این دو روش برای دستیابی به حداکثر نتایج ممکن انجام میشود. در حقیقت تزریق چربی به ناحیه صورت نقش موثر در بازیابی حجم پوست و بالا کشیدن آن دارد، اما تاثیرگذاری این روش در بهبود خطوط ریز ایجاد شده در نواحی اطراف دهان کم است. به این ترتیب با استفاده همزمان از روش های تزریق ژل و تزریق چربی، جراح می تواند مشکلات ایجاد شده در این نواحی را نیز برطرف کند.
دوره یریکاوری
تزریق ژل: نیاز به ریکاوری ندارد و بیمار میتواند بلافاصله پس از تزریق فعالیت های عادی خود را دوباره شروع نماید.
تزریق چربی: 1 تا 2 هفته
هزینهدرمان
به خاطر اینکه تزریق چربی یک فرآیند درمان پیچیده تر دارد، این درمان به طور طبیعی هزینه بیشتری در مقایسه با تزریق ژل خواهد داشت. به این ترتیب تزریق ژل هزینه کمتری در مقایسه با تزریق چربی داشته، اما به خاطر موقتی بودن نتایج آن، هزینه این درمان با گذشت زمان افزایش پیدا میکند.
روش درمان
تزریق ژل: نوع ژل انتخاب شده توسط پزشک به نواحی گونه ها و لب ها تزریق میشود.
تزریق چربی: چربی بدن خود بیمار به ناحیه گونه ها و پایین صورت و نیز پلک بالا تزریق می شود.
مزایا
تزریق ژل: با توجه به ساده بودن این درمان و عدم نیاز به ریکاوری در این روش و نیز امکان دستیابی به نتایج طبیعی، تزریق ژل یک روش مناسب برای جوانسازی ظاهر یا حتی افزایش حجم لب ها و گونه ها است. علاوه بر این تزریق ژل می تواند به ایجاد نتایج بهتر در هنگام استفاده از عمل جراحی لیفت صورت کمک کند.
تزریق چربی: با ایجاد یک ظاهر و احساس کاملاً طبیعی، تزریق چربی میتواند یک روش مناسب برای بازیابی ظاهر بخش های مختلف صورت همچون گونه ها، شقیقه ها، و ناحیه زیر چشمها باشد. به این ترتیب بیمار میتواند بدون نیاز به عمل جراحی لیفت صورت به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کند.
طول مدت دوام و ماندگاری این درمان چقدر است
تزریق ژل: تزریق ژل متاسفانه نتایج موقت برای درمان چین و چروکها و خطوط صورت دارد و این نتایج اغلب 6 ماه تا 1 سال با توجه به نوع ژل استفاده شده دوام و ماندگاری خواهند داشت.
تزریق چربی: یکی از مزایای اصلی تزریق چربی دوام و ماندگاری نتایج آن است. به این ترتیب با توجه به اینکه چربی تزریق شده از بدن خود بیمار گرفته میشود، نتایج حاصل از آن ماندگار خواهد بود و بدن نسبت به چربی تزریق شده واکنش منفی نشان نخواهد داد.در حالی که واکنش بدن به ژل تزریقی ازعوارض تزریق ژل خواهد بود.
نتایج
مسلماً، هنگامی که اکثر افراد تصمیم میگیرند از روش های درمان زیبایی استفاده کنند، مهمترین عامل تاثیرگذار بر انتخاب آنها اثربخشی نتایج درمان است. به این ترتیب تا زمانی که امکان دستیابی به نتایج مناسب از طریق این درمان ها وجود نداشته باشد، احتمالاً فرد از این روش های درمان استفاده نخواهد کرد. با توجه به مطالب مطرح شده می توان گفت هر دوی روش های تزریق ژل و تزریق چربی (در صورت انجام توسط یک جراح پلاستیک با تجربه و متخصص) میتوانند نتایج مناسب برای فرد به همراه داشته باشند. در حقیقت تزریق چربی دارای مزیت بهبود کلی ویژگی های صورت و دوام و ماندگاری بلند مدت نتایج است. در طرف مقابل تزریق ژل میتواند نتایج دقیق تر برای درمان زیبایی برای بیمار به همراه داشته باشد، اما در عمل دوام و ماندگاری این نتایج کمتر از روش تزریق چربی است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :