دکتر مسعود جعفری پور

فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت


عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی و عقابی (رفع قوز بینی)


بینی عقابی یا بینی رومی، بینی منقاری شکلی است که استخوان وسط آن بیرون زده و شکل خم شده ای پیدا کرده است و باعث می شود که خطوط صورت بسیار قوی به نظر برسد و ظرافت زنانه آن کم شود. برای مردان، یک بینی استخوانی باعث می شود که فرد قوی تر و جذاب تر به نظر برسد. برای زنان بینی عقابی باعث می شود که وی سرکش به نظر برسد.
این عمل، شایع ترین نوع عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی است. برای صاف شدن پل بینی، قوز بینی که از استخوان و غضروف ساخته شده است توسط جراح پلاستیک برداشته می شود. تصمیم گیری در مورد میزان کاهش انحنای قوز بینی به عواملی مثل جنسیت و ترجیحات بیمار بستگی دارد. برخی از بیماران داشتن یک پل بینی صاف را ترجیح می دهند در حالی که برخی دیگر می خواهند پل بینی آنها شکلی شبیه به محل پرش با اسکی داشته باشد. برای اطلاع از اینکه آیا شما شرایط لازم را برای انجام عمل جراحی بینی عقابی دارید یا نه، می توانید از طریق تماس با شماره 03136266851 وقت مشاوره ای با متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور رزرو کنید.

عمل جراحی بینی عقابی چیست؟
یک جراحی استئوتومی سقف باز می تواند حالت عقابی بینی را اصلاح کرده و یک بینی صاف و با خط مستقیم ایجاد کند. رینوپلاستی بینی عقابی دشوارترین نوع عمل رینوپلاستی است. اگر قوز کوچک باشد، سریع میتوان آن را تراشید و برداشت. اگر قوزبزرگ باشد، متخصصین ما از ایمپلنت هایی در بالای بینی برای پر کردن سوراخ های بینی استفاده می کنند. تراشیدن پل بینی به مهارت زیادی نیاز دارد. اگر این کار توسط یک جراح بی تجربه انجام شود، سطح بینی ناهموار می شود.
چرا عمل جراحی بینی برای بینی های عقابی انجام می شود؟
دو دلیل برای انجام عمل جراحی بینی استخوانی وجود دارد که عبارتند از:
- اول اینکه قسمت بین پل بینی و غضروف صاف و هموار شود.
-دوم اینکه ظاهر کلی بینی با بالا بردن نوک افتاده بینی اصلاح شود.

انجام عمل جراحی بینی عقابی برای چه کسانی مناسب است؟
عمل جراحی بینی استخوانی برای اشخاص زیر توصیه می شود:
1. افرادی که بینی بلندی دارند اما صاف نیست.
2. افرادی که به دلیل وجود قوز وسط پل بینی، یک بینی ناهموار دارند.
3.افرادی که تمایل دارند بینی صاف و هموار داشته باشند.

مشاوره عمل جراحی بینی عقابی
در خلال جلسه مشاوره برای رینوپلاستی بینی استخوانی برای کاهش ناهمواری های پل بینی، متخصصین ما در مورد چند چیز با شما گفتگو می کنند تا قبل از انجام عمل این موارد مشخص شوند. متخصصین ما بینی شما را در موارد زیر مورد ارزیابی و معاینه قرار می دهند:
-آیا ناهمواری بینی شما به دلیل وجود استخوان اضافی است یا غضروف اضافی یا هر دو؟
-چه میزان از بینی شما باید تراشیده شود؟ در بیمارانی که پوست ضخیم دارند شاید کاهش سایز به اندازه مطلوب امکان پذیر نباشد.
-پوست بینی شما پس از عمل و حذف ناهمواری ها چه تغییری می کند و چگونه ناحیه عمل شده را دوباره می پوشاند؟
-اگر شما یک بدشکلی به شکل برآمدگی داشته باشید آیا به پیوند ریشه نیاز دارید؟
-آیا شما به گرافت اسپیدر پروفیلاکتیک برای پیشگیری از تخریب قسمت میانی بینی دارید؟

همچنین در موردهزینه جراحی بینی استخوانینیز با شما صحبت خواهند کرد.
روش اجرایی عمل جراحی بینی عقابی
این عمل یک عمل سرپایی محسوب می شود اما شما باید یک شب تحت مراقبت و نظارت دقیق جراح پلاستیک بمانید. از آنجا که این عمل تحت بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می شود شما دردی احساس نمی کنید. نوع بیهوشی به میزان بافتی که باید برداشته شود بستگی دارد. با انجام عمل رینوپلاستی بینی استخوانی، زاویه، اندازه و شکل بینی شما به میزان زیادی تغییر می دهد.


قوزهای جزئی
قوز کوچک بینی که برآمدگی زیادی ندارد می تواند به راحتی اصلاح شود. روش جراحی این قوزها بسیار ساده است اما فقط برای کسانی که ارتفاع پشتی بینی آنها کافی است قابل انجام است. برای پیشگیری از بازگشت قوز به محل اصلی خودش، برای هر شخص از روش جراحی منحصر بفردی استفاده می شود.

-ایجاد یک شکاف داخل بینی
-برش قوز با ابزارهای پرکننده پزشکی
-این یک عمل ساده و کوتاه است که بین 30 تا 40 دقیقه طول می کشد.
قوزهای بزرگ
قوزهای بزرگ و برجسته نیاز به عمل استئوتومی دارند. استخوان برای باریک کردن پشت سقف بینی شکسته می شود. اگر پل بینی پایین باشد، شکستن استخوان ممکن است وضعیت را بدتر کند و اثر منفی بر زیبایی بگذارد؛ بنابراین یک ایمپلنت باید درون بینی قرار داده شود تا ارتفاع پل بینی را در حد مطلوب نگه دارد.

-قسمت برآمده بینی شکسته می شود.
-غضروف در نوک بینی جمع شده و به سمت بالا هدایت می شود.
-برای جلوگیری از افتادگی نوک بینی از سلول های (اوتولوگ) غضروف گوش استفاده می شود.
-اگر شما تمایل دارید که ارتفاع پل بینی خود را با برداشتن قوز آن افزایش دهید.
-اگر قوز بینی شما در ابتدا برداشته شود، ارتفاع بینی بدون توجه به سایز آن ممکن است افزایش یابد.

-شکستن استخوان برآمده
-جمع آوری غضروف روی نوک بینی و بالا آوردن آن نوک بینی
-برای جلوگیری از افتادگی نوک بینی از سلولهای (اوتولوگ) غضروف گوش استفاده می شود.
-افزایش ارتفاع پل بینی با استفاده از ایمپلنت
پس از عمل رینوپلاستی قوز بینی
پس از اتمام رینوپلاستی، بینی با چسب و باند و آتل بینی بسته می شود.

نتایج رینوپلاستی قوز بینی
برداشتن قوز پشتی بینی استخوانیمی تواند هم برای بیمار و هم برای جراح، عمل بسیار رضایت بخشی باشد. برداشتن محافظه کارانه استخوان و غضروف می تواند باعث تغییرات رضایت بخشی در ظاهر و برجستگی بینی شود. در بیمارانی که قوز بینی بزرگی دارند، نتایج به وسیله قابلیت پوست و بافت نرم برای پوشاندن دوباره اسکلت تغییر شکل یافته محدود می شود. به طور کلی بسیاری از بیماران از نتایج حاصل از عمل رینوپلاستی رضایت داشته اند و نرخ اصلاح این عمل نیز بسیار پایین است.

پس از عمل رینوپلاستی قوز بینی
برای ارزیابی نتایج باید نظارت بلند مدت انجام شود. عموماً بیماران باید به مدت یک سال قبل از عمل اصلاحی تحت نظر پزشک باشند. این دوره نظارت برای طی شدن دوره بهبودی، التیام زخم ها و پوشیده شدن محل عمل شده توسط پوست و بافت نرم است. به هر حال تغییرات ظریف در روند بهبودی و التیام زخم ها می تواند برای سالیان متمادی روی شکل و برجستگی بینی استخوانیتأثیر بگذارد.

آیا این درست است که قوز بینی باز می گردد؟
نه همیشه، برخی مواقع استخوان بازسازی شده و قسمتی از آن دوباره رشد میکند اما اگر عمل شکستن به درستی انجام شده باشد، این اتفاق رخ نخواهد داد.
اصلاح یک بینی عقابی به یک عمل ظریف و پیچیده نیاز دارد بنابراین اگر بیمار بخواهد آن را با کمک بوتاکس یا ژل ترمیم کند، احتمالاً برآمدگی دوباره باز می گردد. به همین دلیل است که تشخیص دقیق مهم بوده و از روش های جراحی برای ترمیم قوز بینی یا تورفتگی بینی استفاده می شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفتینگ(لیفت) صورت یا کشرفع و از بین بردن غبغب با سالک چیست ؟ درمان اسکار وعمل جراحی پلاستیک پیشانیصفحه اصلیبیوگرافیجراحی بینیمراحل عمل زیبایی بینیعمل بینی در اصفهانفیلم های جراحیگالری عکسجراحی زیبایی گوشسوالات پزشکیجراحی پلکمقالات جدیدتزریق ژل و بوتاکس و چربیپروتز گونه و چانهلیزرشکاف لب و کام مادرزادیسایتهای دیگرارتباط با ما