دکتر مسعود جعفری پور

فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت


عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی یا رینوپلاستی و هزینه آن


عمل رینوپلاستی که عموماً با نام جراحی زیبایی بینی شناخته می شود، اصطلاحی پزشکی برای یک عمل جراحی است که در طی آن، شکل بینی با هدف ایجاد ظاهری جذاب و زیباتر تغییر داده می شود. در عمل رینوپلاستی بینی ممکن است یک برآمدگی یا فرورفتگی اصلاح شده و یا شکل، اندازه و موقعیت بینی تغییر داده شود. هدف ما همیشه رسیدن به ظاهری طبیعی و جذاب تر می باشد.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور در جراحی زیبایی بینی بر روی ظاهر بینی متمرکز بوده و همیشه عملکرد طبیعی آن و تنفس فرد را در نظر دارند. متخصصین ما اهمیت زیادی به روند مشاوره بیمار می دهند. بیان کردن سال ها تجربه ی متخصصین ما با بیماران می تواند فواید زیادی داشته باشد. نتایج ایجاد شده در اثر عمل جراحی کاملاً طبیعی بوده و با دیگر اجزای صورت شما همخوانی خواهد داشت. برای تعیین یک وقت مشاوره می توانید با شماره تلفن 03136266851 تماس حاصل فرمایید.

بینی طبیعی زیبا چگونه است؟

معمولا معیارها و استانداردهایی برای بینی طبیعی زیبا وجود دارد. برخی از این معیارها که براساس علم زیباشناسی است عبارتند از:
-تناسب اجزا صورت با یکدیگر
-فاصله بین بینی، چانه و لب
-میزان ضخامت پوست بینی
-میزان انحراف بینی
-فاصله بین بینی و چشم ها
-ارتفاع و پهنای بینی
-نسبت اندازه بینی با گونه
-خط زیبایی بینی
جراح بینی در انجام جراحی زیبایی بینی تمامی این معیارها را اندازه گیری کرده و سعی می کند بینی فرد را به استانداردهای بینی طبیعی زیبا نزدیک کند.

کاربردهای عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی
جراحی زیبایی بینی طبیعی را می توان برای هر کسی که از حالت بینی خود یا تناسب آن با دیگر اجزای صورت خود ناراضی است به کار برد.
-جراحی بینی استخوانی
-جراحی بینی با نوک گرد
-جراحی انحراف بینی
- باز بودن بیش از حد پره های بینی
-جراحی بینی پهن با استخوان های بزرگ
-جراحی بینی گوشتی

داوطلبین عمل جراحی زیبایی بینیطبیعی
-اصلاح هر گونه نقص مادرزادی یا آسیب های وارده
-کمک به رفع مشکلات تنفسی
-تنگ کردن ورودی هوای بینی
-بزرگ یا کوچک کردن بینی
-تغییر زاویه ی بین بینی و لب فوقانی
-اصلاح قوس بینی و تیز کردن نوک آن

روند مشاوره ی جراحی بینی طبیعی
ما شما را در مورد مراحل مختلف جراحیبینی طبیعی آگاه کرده و اتفاقات هر مرحله را برای شما شرح می دهیم. همچنین ما یک تاریخچه ی کامل از سوابق پزشکی مربوط به بینی شما تهیه کرده و سوابق پزشکی عمومی شما را نیز بررسی می کنیم.
سپس، بینی شما را به طور ظاهری و با دقت زیاد بررسی کرده و ممکن است داخل آن را نیز با کمک یک آندوسکوپ مورد بررسی قرار دهیم (آندوسکوپی سینوس).
سپس یک سری عکس های دیجیتالی از بینی و صورت شما در زوایای مختلف گرفته می شود. این عکس های دیجیتالی، درک مناسبی از بینی و تناسبات چهره را ارائه کرده و به جراح کمک می کنند تا تصویری واقع گرایانه از ابعاد مهم بینی برای عمل رینوپلاستی داشته باشد.

عمل رینوپلاستی
در روز انجام عمل شما، داروی بیهوشی به شما داده شده و به اتاق عمل منتقل خواهید شد. در آنجا صورت شما با یک محلول آنتی باکتریال مخصوص شستشو داده شده و پرستاران، داروها و مایعات درون عروقی را به بدن شما متصل میکنند. سپس، پزشک می تواند عمل را آغاز کند.
یک جراحی زیبایی بینی طبیعی بین یک تا دو و نیم ساعت زمان می برد. پزشک با ایجاد برش هایی در بینی شما در مناطق مورد نظر، کار را آغاز می کند. برای جراحی بسته ی بینی، برش ها در درون بینی ایجاد شده و برای جراحی باز بینی، این برش ها در کولوملا (قسمتی بین دو سوراخ بینی) ایجاد می شوند. شکل دهی به بینی سپس با استفاده از ابزارآلات مخصوص که برای انجام جراحی زیبایی بینی طراحی شده اند انجام می شود.

روش های مختلف انجام عمل زیبایی بینی
همراه با روش های اصلی، ثانویه، بازبینی و جراحی قومی و ملیتی، سه نوع اصلی عمل جراحیبینی طبیعیوجود دارند.

عمل بسته ی بینی
این روش معمولاً برای عمل هایی که پیچیدگی کمتری دارند مورد استفاده قرار می گیرند. در این روش، بریدگی ها در درون بینی قرار داده شده و قابل مشاهده نیستند. جراح می تواند از طریق مشاهده و با کمک حس لامسه ی خود، با توجه به مهارت و تجربه های قبلی، تغییرات مناسبی را در استخوان و غضروف زیر پوست بینی ایجاد کند.

برش پوست برای عمل رینوپلاستی

جراحی باز بینی
در عمل جراحی باز بینی، جراح می تواند به خوبی ساختارهای درونی بینی را مشاهده کرده و عمل جراحی را با دقت بالاتری به انجام برساند. با استفاده از این روش می توان عمل های جراحی پیچیده تری را انجام داد. علاوه بر بریدگی های درون بینی (که قابل مشاهده نیستند)، یک برش کوچک بر روی پوست در ناحیه ی بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود. این کار دسترسی بهتری به داخل بینی می دهد.

رینوپلاستی برای کوچک کردن بینی
در زیر به مراحل قدیمی عمل رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی طبیعیبرای کوچک کردن بینی پرداخته شده است:
زمانی که پشته ی بینی برداشته شد، پل یا سقف بینی صاف شده که مانند برداشتن آجرهای نبشی از لبه های پشت بام می باشد.
پل بینی سپس با دقت بسیار بالایی مورد بررسی قرار گرفته و بدشکلی های جزئی آن برطرف می شوند. برآمدگی روی پل بینی نیز برداشته می شود، بخشی از این برآمدگی غضروفی است که از بالای تیغه ی بینی و غضروف های خارجی فوقانی نشئت گرفته و بخش دیگر آن استخوانی است که از استخوان های بینی به وجود آمده است.
سپس استخوان ها شکسته شده و به هم نزدیک می شوند تا سقف بینی در محلی که برآمدگی آن برداشته شده دوباره بسته شود. غضروف های نوک بینی نیز با برداشتن لایه های بسیار کوچکی از لبه ی بالایی آنها و تغییر در شکل و حالت کلی آنها، کوچک تر می شوند.

سپتورینوپلاستی
جراحی بر روی تیغه ی بینی را می توان همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام داد. این عمل برای کاهش مشکلاتی چون خروپف و محدودیت های تنفسی انجام می شود. به عمل جراحی انجام شده برای درمان انحراف بینی، سپتورینوپلاستی گفته می شود.

رینوپلاستی برای برجسته کردن بینی
در برخی مواقع، بیماران با مشکل صاف بودن بینی به ما مراجعه می کنند که اکثراً در اثر آسیب فیزیکی، جراحی ناموفق بر روی بینی و در برخی موارد عوامل وراثتی و قومی ایجاد شده است. به منظور بهبود ظاهر یک بینی صاف، لازم است تا چارچوب مخصوصی در زیر پوست بینی قرار گرفته و پل بینی برجسته تر شود. گزینه های مختلفی برای جراحیبینی طبیعی چارچوب وجود دارند:
-استخوان خود بیمار که معمولاً از ناحیه ی لگن، قفسه ی سینه و یا سطح جمجمه برداشته می شود.
-غضروف خود بیمار که معمولاً از ناحیه ی گوش ها و یا از خود بینی برداشته می شود.
-مواد مصنوعی مانند ایمپلنت های سیلیکونی

رینوپلاستی ترمیمی
اگر در حال حاضر تحت یک عمل زیبایی بینی قرار گرفته ولی از نتایج آن راضی نبوده اید، ما می توانیم یک عمل جراحی ثانویه یا ترمیمی را برای شما انجام دهیم. از این واژه می توان برای توصیف هر گونه عمل جراحی که پس از عمل دیگری انجام شده است استفاده کرد.

جراحی بینی قومی و ملیتی
جراحی قومی بینی روز به روز در حال رواج بیشتر در بین کسانی است که می خواهند ظاهر بینی خود را بهبود بخشیده و در عین حال در قالب ظاهر قوم و ملت خود باقی بمانند.

مراقبت های پس از انجام عمل زیبایی بینی طبیعی
پس از انجام عمل جراحی بر روی بینی، یک گچ یا اسپلینت کوچک بر روی آن قرار داده شده و در برخی از موارد تنها از یک نوارچسب کوچک بر روی آن استفاده خواهد شد. ما همیشه سعی می کنیم تا حد امکان در داخل بینی از پوشش های آزاردهنده استفاده نکنیم. شما ممکن است در همان روز انجام عمل بتوانید به خانه بروید و یا ممکن است لازم باشد تا شب را در بیمارستان سپری کنید. یک هفته ی بعد می توانید به کلینیک مراجعه کرده و برای برداشتن گچ یا اسپلینت بینی خود اقدام کنید. ما معمولاً از بخیه های جذبی بر روی سطح خارجی بینی استفاده می کنیم که نیازی به کشیدن نداشته و به طور خود به خودی در عرض چند هفته از بین می روند.

یک تا دو هفته پس از انجام عمل جراحیبینی طبیعی
پس از انجام جراحی زیبایی بینی طبیعی، شما احساس می کنید که چند هفته به سرماخوردگی بسیار شدیدی مبتلا بوده اید. احتمالاً مقداری تورم، کبودی و سوزش در ناحیه بروز خواهند کرد. پس از انجام عمل ممکن است احساس ناراحتی نکنید ولی احساس درد نادر است. ممکن است پس از انجام عمل جراحی بینی ظاهر شما مناسب نباشد و باید قبل از انجام این عمل، این را در نظر داشته و تعاملات اجتماعی خود را بر اساس آن تنظیم کنید. احساساتی شدن پس از انجام عمل نیز به دلیل استفاده از داروهای بیهوشی کاملاً طبیعی است.

هشت تا دوازده هفته پس از انجام عمل جراحی بینی طبیعی
هشت تا دوازده هفته پس از انجام عمل ما دوباره شما را معاینه کرده و روند بهبودی بینی را بررسی میکنیم. ممکن است از شما خواسته شود تا به مدت 12 تا 18 ماه به صورت منظم به کلینیک مراجعه کنید تا با بتوانیم روند بهبودی بینی شما را تحت نظر داشته باشیم.
تیم جراحی بینی ما همیشه برای کمک به شما آماده اند، چه قبل از عمل و چه پس از انجام آن. برای گرفتن اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

توصیه های عمومی برای مراقبت های پس از عمل بینی طبیعی
-ما توصیه می کنیم که یک یا دو هفته از کار خود مرخصی بگیرید.
-به مدت دو هفته از رفتن به باشگاه و سوارشدن به هواپیما خودداری کنید.
-انجام ورزش های تماسی باید حداقل به مدت شش هفته به تعویق انداخته شوند، تا زمانی که بینی شما کاملاً بهبود یافته و استحکام طبیعی خود را به دست بیاورد.
-همچنین ما به شما توصیه می کنیم که تا 6 هفته پس از انجام عمل، از عینک استفاده نکنید.
-مقداری از تورم به خصوص تورم ایجاد شده در نوک بینی ممکن است برای از بین رفتن کامل به 12 تا 18 ماه زمان احتیاج داشته باشد. همچنین بی حسی نوک بینی ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

هزینه ی عمل جراحیبینی طبیعی
هر گونه عمل زیبایی انجام شده بر روی بدن به شدت شخصی بوده و بنابراین هزینه هابه صورت قراردادی و وابسته به نیازهای هر فرد می باشند. در زمان مشاوره ی رایگان با جراح زیبایی یا متخصص مربوطه، هزینه جراحی بینی به شما اعلام خواهد شد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفتینگ(لیفت) صورت یا کشرفع و از بین بردن غبغب با سالک چیست ؟ درمان اسکار وعمل جراحی پلاستیک پیشانیصفحه اصلیبیوگرافیجراحی بینیمراحل عمل زیبایی بینیعمل بینی در اصفهانفیلم های جراحیگالری عکسجراحی زیبایی گوشسوالات پزشکیجراحی پلکمقالات جدیدتزریق ژل و بوتاکس و چربیپروتز گونه و چانهلیزرشکاف لب و کام مادرزادیسایتهای دیگرارتباط با ما