منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

شگردهای مختلفی برای اینکه چشم بزرگ تر به نظر برسد وجود دارد. آرایش یکی از راه های دست یابی به این هدف است. البته هیچ روشی مانند جراحی نمی تواند چشم هایی بزرگ، زیبا و طبیعی را بیافریند. وقتی که فاصله بین چشم ها زیاد باشد یا چشم های کوچکی داشته باشید، با انجام عمل اپیکانتوپلاستی می توان چشم های شما را پهن تر و بزرگ تر نشان داد.
عمل جراحی اپیکانتوپلاستی فقط 30 دقیقه زمان می برد و تیم متخصص ما این عمل جراحی ظریف را انجام می دهند که زمان ریکاوری آن نیز کوتاه است. عمل جراحی بزرگ کردن چشم در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور شکل چشم ها با توجه به تناسب اجزا صورت و اندازه چشم ها با ظرافت کامل طراحی اجرا می شود. در روش های جراحی بزرگ کردن چشم که ما به کار می بندیم شکافی سطح داخلی پلک ایجاد شده و سپس این شکاف ها از داخل بخیه می شود به طوری که به سختی می توان متوجه اسکارهای پس از عمل شده و ظاهر چشم طبیعی به نظر خواهد رسید.
جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از طریق شماره03136266851 جهت مشاوره و رزرو نوبت با جراحان زیبایی ما تماس حاصل فرمایید.
مشاوره بزرگ و درشت کردن چشم


در هنگام مشاوره با جراح، هم شما و هم جراح در مورد انتظارات شما و آنچه از طریق انجام عمل جراحی ترمیمی پلک مانند کانتوپلاستی و روش های دیگر جراحی واقعاً قابل حصول است بحث و تبادل نظر کرده و مشخص می شود که کدام روش جراحی برای شرایط شما مناسب است. جراح همچنین با شما در مورد سلامت عمومی و نیازهای قبل و بعد از جراحی برای دست یابی به نتایج بهینه و بهبودی صحبت می کند.
کاندیدای مناسب برای بزرگ و درشت کردن چشم

. اگر چشم های شما به دلیل اینکه پلک های شما مغولی است کوچک به نظر می رسند

. اگر فاصله بین چشم های شما زیاد باشد

. اگر شما می خواهید با انجام جراحی پلک، تغییرات اساسی در ظاهر چشم های خود ایجاد کنید

. اگر شما از نتایج پس از عمل های جراحی انجام شده ناراضی هستید

. اگر شما تمایل به داشتن چشم های بزرگ تر هستی

تکنیک های مورد استفاده در بزرگ و درشت کردن چشم
جراحی پلک بالا (بلفاروپلاستی)

شگرد اول، به کارگیری عمل بلفاروپلاستی یا عمل جراحی پلک بالا است. در عمل جراحی بلفاروپلاستی، پوست پلک بالایی چشم عقب کشیده می شود و باعث می شود که فاصله بین پلک بالا و پایین در حالی که چشم ها باز است بیشتر شود. به علاوه با این عمل فشار وارده بر مژه ها برداشته شده و به آنها این امکان را میدهد که انحنایی طبیعی به سمت بالا پیدا کرده و طولانی تر به نظر برسند و چشم های نیز بزرگ تر و درخشان تر به نظر خواهند آمد.
جراحی پلک پایین (بلفاروپلاستی)


در عمل جراحی استاندارد بلفاروپلاستی پلک پایین، یک شکاف حدود یک سانتیمتری در قسمت جانبی بیرونی گوشه چشم ایجاد می شود و در زیر چشم در امتداد خط مژه امتداد می یابد. پوست و عضلاتی که اطراف چشم را پوشاندهاند بلند شده و بافت های زیرین و سه لایه پاکت چربی پلک پایینی قابل دسترس می شوند. چربی اضافی، خارج شده یا جابجا می شود و یا هر دو عمل انجام می شود تا کیسه های و حلقه های سیاه اطراف چشم از بین بروند. معمولاً مقدار کمی پوست و چربی اضافی برداشته می شود که میزان آن بسیار کمتر از آن مقداری که از پلک بالایی برداشته می شود.
بزرگ کردن عرض چشم (ارتفاع چشم از بالا به پایین)


دهانه چشم (فاصله بین پلک بالا و پایین در حالتی که چشم باز باشد) با انجام عمل سادهای شامل کوتاه کردن عضلات نگهدارنده پلک چشم تغییر می یابد. این عمل با بخیه کردن عضلات نگهدارنده پلک برای پهن تر کردن چشم انجام میشود. اگر چشم شما در حالت باز خوابآلوده به نظر می رسد، ممکن است شما به بیماری پتوسیس مبتلا شده باشید. این عمل که به عمل اصلاح پتوسیس نیز نامیده می شود میتواند این عارضه را اصلاح کرده و چشم را در حالت باز بزرگ تر، پهن تر و زیبا تر نشان دهد.

کشیده کردن چشم (افزایش طول چشم) با کانتوپلاستی


عمل جراحی کانتوپلاستی به یک یا چندین عملی اشاره دارد که توسط جراح متخصص برای تغییر در شکل (یا موقعیت) گوشه های جانبی چشم به کار برده می شوند. گوشه های جانبی چشم جایی است که پلک بالا و پلک پایین به هم می رسند.

اپیکانتوپلاستی (باز کردن گوشه داخلی چشم)


با انجام عمل اپیکانتوپلاستی می توان شکل گوشه داخلی چشم را تغییر داد. طول چشم در برخی موارد ممکن است باعث شود که چشم ها بسیار کوچک و با فاصله زیاد از یکدیگر به نظر برسند. برای حل این مشکل، جراح قسمتی از پوست اطراف پلک را برمی دارد. این عمل جراحی اپیکانتوپلاستی نامیده می شود و می تواند هم در گوشه داخلی و هم در گوشه خارجی چشم انجام شود و نتیجه آن افزایش طول چشم است.

کانتوپلاستی خارجی (باز کردن گوشه چشم)


با انجام عمل جراحی کانتوپلاستی خارجی می توان ظاهر خوابآلوده چشم یا ظاهر چشمگربه ای را تغییر داد. در این عمل گوشه خارجی چشم تغییر شکل داده میشود. در ابتدا این روش جراحی پلک برای اصلاح برخی اختلالات عملکردی پلک چشم انجام می شد اما امروزه عمل جراحی کانتوپلاستی برای مقاصد زیبایی نیز انجام می شود تا ظاهری لطیف تر اطراف چشم فرد ایجاد کند.

دوره بهبودی بعد از عمل جراحی درشت و بزرگ کردن چشم


پس از انجام عمل های جراحی بزرگ کردن چشم ممکن است تورم و کبودی ایجاد شود. از جراح خود بپرسید که این عوارض پس از گذشت چه مدتی بهبود می یابند (معمولاً پس از دو تا سه هفته بهبود می یابند). همچنین در مورد محدودیت های فعالیتی پس از انجام عمل جراحی، زمانی که می توانید به محل کار رفته و فعالیت های اجتماعی خود را از سر بگیرید و زمانی که می تواند چشم خود را آرایش کنید نیز آگاه شوید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی درشت و بزرگ کردن چشم
مراقبت های پس از عمل بلفاروپلاستی چشم های آسیایی مانند سفیدپوستان است. جای شکاف عمل و اسکار معمولاً مشکل آفرین نیست، ولی ممکن است تورم بیشازحد در نتیجه افزایش ارتفاع چین های پلک ایجاد شود. دستورالعمل های مراقبتی پس از عمل جراحی بزرگ کردن چشم به شرح ذیل میباشد:
. کمپرس سرد، به اندازه قابل تحمل برای 24 ساعت
. استعمال پماد های آنتیبیوتیک در محل بخیه ها
. تمیز کردن زخم ها با آب تمیز
. بخیه های خارجی احتمالاً پس از 4 یا 5 روز کشیده می شوند
چه زمانی بخیه های عمل بزرگ و درشت کردن چشم کشیده میشود؟
بخیه ها که به اندازه یک تار مو هستند معمولاً پس از 3 تا 5 روز کشیده می شوند. ممکن است در هنگام کشیدن بخیه های کمی سوزش در آن ناحیه ایجاد شود.
نتیجه و عوارض جراحی بزرگ و برجسته کردن چشم


عوارض جانبی عمل بزرگ کردن چشم شامل عدم تقارن، تورم، ایجاد چند لایه چین پوستی، عفونت و هماتوم یا خون مردگی می شود.
عدم تقارن چشم ها، شایع ترین عارضه احتمالی است که پس از عمل بلفاروپلاستی ممکن است به وجود بیاید به خصوص در زمانی که با چین دادن یا بالا بردن عضله بالا برنده همراه باشد. عمل جراحی تکمیلی ممکن است برای برخی از بیماران که عدم تقارن شدیدی پیدا کرده اند نیاز باشد. بیماران باید از احتمال وقوع این عوارض آگاه شوند.

جای زخم و اسکار بعد از جراحی بزرگ و درشت کردن چشم
جای زخم و اسکار روی پوست انسان معمولاً ارتباط مستقیمی با ضخامت پوست دارد. هر چه پوست ضخیم تر باشد، اسکارها به شکل بدتری روی پوست باقی می مانند. خوشبختانه پوست پلک نازک ترین قسمت پوست در بدن انسان است بنابراین اسکارهای باقی مانده بسیار کوچک و ریز بوده که به سختی دیده می شوند. اسکار ناشی از عمل پلک بالا معمولاً در چینوچروک های پلک بالایی به خوبی استتار شده ولی اسکارهای ناشی از عمل جراحی پلک پایین به مقدار جزئی در امتداد خط مژه به شکل خط بسیار ریزی باقی می ماند. اسکارهایی که قابل دیدن باشد معمولاً در قسمت ضخیم پوست که قسمت پاکلاغی زیر چشم و اطراف چشم است باقی می ماند. این اسکارهای معمولاً به مرور زمان محو میشوند.
چه مدت پس از جراحی بزرگ و درشت کردن چشم می توان آرایش کرد؟
بخیه ها 3 تا 5 روز پس از عمل جراحی چشم گربه ای کشیده می شوند و زخم ناشی از شکاف های ایجاد شده به وسیله چسب های استریلیزه پوشانده می شوند. این مهم است که این چسب ها برای چند روز روی زخم ها بمانند. بسیاری از بیماران می توانند یک هفته پس از انجام عمل جراحی چشم های خود را آرایش نمایند.

آیا بوتاکس و لیفت ابرو می تواند تاثیری در درشت تر نشان دادن چشم داشته باشد؟

هرکسی با چشمهای بزرگ و گسترده که به طرز محسوسی زیبایی فرد را نشان بدهد، خوش سیما به نظر نمیرسد. دکتر جعفری پور تکنیکهایی را کشف کرده که میتواند زمینه چشم شما را باز کند و چشمهایی بزرگ تر و جوان تر را در شما ایجاد کند.

ابروهای شیب دار به شما کمک میکند چشمها را بزرگ تر و جوان تر نشان دهید. هنگامی که پیشانی صاف باشد و ظاهری اخم کرده نداشته باشد، چشم ها تمایل دارند که بیشتر در معرض دید بوده و بزرگ تر دیده شوند. این تغییرات را میتوان به سرعت و به راحتی از طریق تزریق ماهرانه از بوتاکس زیبایی یا دیسپورت (Dysport) انجام داد.

اگر بوتاکس به تنهایی نمیتواند ابروهای شما را لیفت کرده و صاف تر نشان دهد، یک لیفت موقت ابرو ممکن است تغییری را که شما لازم دارید ایجاد کند. این کار اغلب به همراه جراحی پلک انجام میشود تا چشمها را برجسته تر کند و یک ظاهر جوان و جذاب تر ایجاد کند.

هزینه جراحی بزرگ و درشت کردن چشم
هزینه جراحی بزرگ و درشت کردن چشم بسته به نوع عمل مورد نیاز (جراحی پلک بالا و پایین، کانتوپلاستی، اپیکانتوپلاستی) و اینکه یک یا چند عمل همزمان برای مورد شما مورد نیاز باشد، متفاوت خواهد بود. اطلاعات بیشتر در مورد هزینه در جلسه مشاوره اولیه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بیشتر بدانید

جالب است بدانید پف صورت و یا زیر چشم ، چشم های شما را ریز تر نشان می دهد. پف را درمان کنید

این اقدامات را برای کاهش پف اطراف چشم انجام دهید:

چند لیوان آب بنوشید. چشمها معمولا به علت احتباس آب که به علت غلظت زیاد نمک در ناحیه اطراف چشم است، ظاهری پف کرده پیدا میکنند. اگر یک شام بسیار شور بخورید یا قبل از خواب گریه کرده باشید، ممکن است متوجه شده باشید که چشمها هنگام صبح حالتی پف کرده پیدا میکنند.

یک جسم سرد را بر روی چشمهایتان بگذارید. پف اطراف چشم در اثر تجمع مایعات در بافت اطراف چشم شما ایجاد میشود و همانند سایر انواع تورم، میتوان آن را با استفاده از یک نوع فشرده سازی سرد خنثی کرد. برشهای خیار خرد شده برای اندازه و فرم مناسب چشمان شما مناسب هستند و اسید آسکوربیک موجود در آنها به طور موثر باعث کاهش پف اطراف چشم می شود.

اگر به خیار دسترسی نداشته باشید، چند کیسه چای را مرطوب کنید و آنها را برای 15 دقیقه در فریزر بگذارید، سپس آنها را به مدت 15 دقیقه روی چشمان خود بمالید. این کار علاوه بر خنک کردن، کافئین موجود در چای سیاه نیز میتواند جریان خون را محدود کند، در نتیجه باعث کاهش تورم میشود.

برای یک جایگزین کوچک تر، سعی کنید 2 قاشق غذاخوری فلزی را در یخچال قرار دهید و روزانه با قرار دادن پشت آنها بر روی چشمان خود، به کاهش تورم آنها کمک کنید.

کمی ورزش کنید. این کار گردش خون را بهبود میبخشد، که باعث میشود بدن شما مایعات را به جای جمع کردن و ایجاد تورم، راحت تر به حرکت در آورد. اگر وقت داشته باشید، به دویدن بروید، یوگا انجام دهید، یا به سادگی پیاده روی سریع انجام دهید.

اعمال آماده سازی H کرمهای هموروئید مانند Preparation-H کمک میکند تا قطر عروق خونی را کاهش دهد، که به نوبه خود باعث کاهش پف کردگی اطراف چشم میشود. هنگامی که شما متوجه تورم بیش از حد در چشم خود میشوید، با انگشت حلقه خود به آرامی در اطراف چشم بکشید

از نواحی تیره زیر چشمانتان خلاص شوید و آنها را بزرگتر نشان دهید

این کار لزوما باعث نمیشود که چشمان شما بزرگتر به نظر برسد، اما مناطق تیره زیر چشم (سیاهی دورچشم) حتی از زیبایی بزرگترین و زیباترین چشم ها نیز میکاهد.

سالم بمانید. این به معنای داشتن خواب کافی، خوردن یک رژیم غذایی متعادل و سالم و به حداقل رساندن مصرف نمک در رژیم غذایی شماست.

سعی کنید از قاشق های سرد استفاده کنید. قبل از رفتن به رختخواب، دو قاشق غذاخوری را در یک فریزر قرار دهید. از خواب بیدار شوید، حالت خوابالودگی را از چشمهایتان بیرون بیاورید و دو قاشق را روی هر یک از چشم ها بگذارید تا حدود 1 دقیقه بماند. این کار میتواند به شما کمک کند سر حال تر به نظر برسید و پوست اطراف چشم هایتان را تقویت میکند. علاوه بر این، این کار به کاهش سیاهی زیر چشم کمک میکند


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :