دکتر مسعود جعفری پور

فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت


تعرفه هزینه و نرخ عمل جراحی زیبایی بینی


برای بسیاری از ما جراحی بینی مهم است و اغلب نیاز به هزینه نسبتاً بالایی دارد. جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی برای هر بیمار متفاوت است؛ هزینه عمل جراحی بینی بسته به چند عامل متفات می باشد. هزینه ی کلی جراحی توسط پزشک تعیین می شود و بیماران باید هزینه ها و روش های تامین مالی را پیش از عمل با پزشک خود مورد بحث قرار دهند.

داشتن یک بحث صریح و بی پرده با جراح پیش از عمل بسیار مهم است تا بتوانید یک تصور صادقانه از انتظاراتتان از نتایج جراحی زیبایی بدست بیاورید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور گزینه های تامین مالی را در جلسه مشاوره با شما در میان می گذارند، زیرا اکثر شرکت های بیمه، جراحی زیبایی بینی را تحت پوشش خود قرار نمی دهند مگر اینکه به دلایل پزشکی انجام شود. جهت مشاوره یا رزرو نوبت می توانید با ما از طریق شماره 03136266851 در ارتباط باشید.

هزینه های جراحی بینی شامل چه مواردی می شود؟
هزینه های جراح پلاستیک

درصد عمده ی هزینه های جراحی بینی ناشی از هزینه ی جراح می باشد. این هزینه را جراح زیبایی بینی برای انجام دادن جراحی دریافت می کند و بسیار متغیر است. میزان این هزینه بستگی به عواملی چون موقعیت مکانی، تخصص و توقعات جراح دارد.

هزینه های بیهوشی
هزینه های بیهوشی باید در کل فرایند جراحی محاسبه شود. میزان این هزینه بستگی به سه عامل دارد: ارائه دهنده ی بیهوشی، زمان عمل و موضعی یا عمومی بودن بیهوشی. معمولاً بیهوشی عمومی هزینه ی بیشتری دارد زیرا مستلزم زمان و تلاش بیشتر متخصص بیهوشی است.

هزینه تجهیزات و تسهیلات
این هزینه ها، هزینه های نهایی هستند که نرخ جراحی بینی را تشکیل می دهند. بسته به جراح پلاستیک، ممکن است این عمل در دو محل انجام شود: در بیمارستان یا یک مرکز جراحی تخصصی. معمولاً هزینه تسهیلات برای جراحی بینی که در بیمارستان انجام می گیرد بیشتر از حالتی است که عمل در یک مرکز جراحی انجام می شود.

هزینه های اضافی
شما همچنین باید از هزینه های اضافی که ممکن است در بسته ی درمانی شما گنجانده شود اطلاع داشته باشید و دقیقاً بدانید که این هزینه ها را به چه دلیل پرداخت می کنید. سایر هزینه های مرتبط با جراحی رینوپلاستی شامل هزینه ی مشاوره، هزینه ی داروها، هزینه ی جلسات پس از عمل و هزینه های پیوند یا پروتز (در صورت نیاز) می باشند. این موارد ممکن است جزو هزینه های پرداختی شما باشد، بنابراین باید حتماً جویای آن ها شوید.
شما می توانید بصورت اینترنتی یک جستجوی سریع انجام دهید و نظرات و تجارب قبلی را بررسی کنید و یا در جلسات مشاوره حضور پیدا کنید تا از آنچه که دقیقاً یک کلینیک ارائه می دهد و اینکه آیا بسته ی پیشنهادی آنها برایتان مناسب است، اطلاع پیدا کنید.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه های جراحی زیبایی بینی
جراحی بینی نیاز به یک سرمایه گذاری اساسی دارد و عوامل بسیاری بر هزینه ی چنین سرمایه گذاری تاثیر می گذارند. این جراحی می تواند بسته به اعتبار جراح و میزان تخصص وی، پیچیدگی جراحی، موقعیت جغرافیایی و بسیاری از عوامل دیگر متغیر باشد.

تجربه و اعتبار جراح
بینی از برجسته ترین خصوصیات صورت شما می باشد و برای بسیاری از افراد عمل رینوپلاستی برای اصلاح نقص های بینی یا سایر مشکلاتی که موجب نارضایتی آن ها میباشد، می تواند یک جراحی تعیین کننده و به نوعی تغییر دهنده ی زندگی باشد. برای دستیابی به نتایج رضایت بخش، انتخاب یک جراح مناسب بسیار مهم است. تجربه و اعتبار جراح پلاستیک در جراحی زیبایی بینی تفاوت زیادی را در هزینه ی آن ایجاد می کند. بطور خاص، جراحان مجرب تر و معتبرتر برای انجام این عمل هزینه ی بالاتری دریافت می کنند.

تکنیک های مورد استفاده برای جراحی زیبایی بینی
روش های رینوپلاستی می توانند شامل جدا کردن استخوان، غضروف یا اضافه کردن بافت های مصنوعی به منظور افزایش یا کاهش اندازه ی اجزای مختلف بینی باشند. روش های دقیق مورد استفاده برای این عمل بستگی به شکل و اندازه ی فعلی بینی و نتایج مورد نظر دارد؛ در واقع هیچ دو عمل جراحی بینی دقیقاً مثل هم نمی باشند.

انواع روش های رینوپلاستی
- روش باز: شامل برداشتن بینی و پوست است که امکان دسترسی کامل جراح پلاستیک به غضروف و بافت زیرین بینی را فراهم می کند.
- روش بسته: نوع کم تهاجمی تر جراحی بینی است که شامل ایجاد یک برش در داخل بینی و کار کردن بطور کامل در زیر پوست بینی با دسترسی بصری محدود می باشد.
- روش غیر جراحی: عبارت رینوپلاستی غیر جراحی معمولاً بیانگر استفاده از ژل های تزریقی و بوتاکس جهت اصلاح عیوب کوچک است.
- پروتزهای بینی: این روش شامل استفاده از پروتزهای سیلیکونی به منظور تغییر شکل و اندازه ی بینی است.

پیچیدگی فرایند جراحی بینی
برای روش های رینوپلاستی که شامل کار گسترده تر می باشند بویژه در مورد جراحی ترمیمی بینی، هزینه های جراحی بیشتر خواهد بود. روش های پیچیده نیازمند زمان بیشتر بوده و در نتیجه هزینه های آنها نیز بالاتر می باشد.

جراحی ثانویه
یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه ی کلی در شرایطی است که نیاز به یک جراحی ثانویه داشته باشید. از آنجایی که بینی شما در حین جراحی ورم می کند، احتمال دارد جراح تصور نادرستی از شکل نهایی بینی داشته باشد. با برطرف شدن تورم، ممکن است معلوم شود که یک جراحی ثانویه برای دستیابی به ظاهر مورد نظرتان، ضروری است.

موقعیت جغرافیایی کلینیک
مانند هر نوع خدمات دیگری، هزینه های جراحی پلاستیک نیز بطور قابل ملاحظه ای در بین مناطق مختلف کشور متغیر است؛ به عنوان مثالهزینه جراحی بینی در اصفهان با تهران یا شهرهای دیگر متفاوت است.بنابراین اینکه جراحتان چه محلی را برای انجام جراحی انتخاب می کند بر هزینه تاثیر می گذارد. اگر کلینیک در ناحیه ای با تراکم بالا از جراحان مجرب قرار داشته باشد، هزینه ی آن می تواند به دلیل شهرت این کلینیک ها به میزان قابل توجهی بیشتر باشد. زمانی که یک بیمار بخواهد هزینه های جراحی بینی را با یکدیگر مقایسه کند باید میزان جامع بودن مراقبت های پس از عمل و بسته ی درمانی ارائه شده را نیز در نظر بگیرد.

آیا بیمه جراحی زیبایی بینی را تحت پوشش قرار می دهد؟
بطور کلی شرکت های بیمه هزینه ی عمل های انتخابی زیبایی را پوشش نمی دهند. با این حال اگر جراحی بینی به منظور اصلاح یک نقص عملکردی یا مشکل تنفسی انجام شود، ممکن است بیمه بخشی از هزینه یا کل آن را تحت پوشش قرار دهد. حتی زمانی که نگرانی های پزشکی یا عملکردی دلیل جراحی باشند، باید پیش از عمل با شرکت ارائه دهنده ی بیمه تماس بگیرید زیرا احتمالاً نیاز به اخذ مجوزهای لازم باشد. اما عمل های به دلایل صرفاً زیبایی خارج از پوشش بیمه هستند. در سایر موارد، ممکن است بخشی از جراحی بینی به دلیل زیبایی باشد و بخش دیگر تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سالک چیست ؟ درمان اسکار وعمل جراحی پلاستیک پیشانیلیفتینگ(لیفت) صورت یا کشرفع و از بین بردن غبغب با صفحه اصلیبیوگرافیجراحی بینیمراحل عمل زیبایی بینیعمل بینی در اصفهانفیلم های جراحیگالری عکسجراحی زیبایی گوشسوالات پزشکیجراحی پلکمقالات جدیدتزریق ژل و بوتاکس و چربیپروتز گونه و چانهلیزرشکاف لب و کام مادرزادیسایتهای دیگرارتباط با ما