منو اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه4 ، واحد 19 - تلفن : 36266851
جراحی زیبایی بینی
بوتاکس
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)
عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می گیرد ؟
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت
تزریق چربی در صورت

عمل بینی بازیگران لیلا حاتمی، بهنوش بختیاری، هانیه توسلی با عکس

جراحی بینی یا رینوپلاستی با هدف تغییر شکل و اندازه بینی و متقارن و متناسب ساختن بینی با بقیه اجزاء صورت انجام میشود. اگر عمل بینی به دست جراح پلاستیک ماهر انجام شود، بینی خوش فرم تغییری چشمگیر را در صورت و حتی زندگی فرد ایجاد میکند. شخص با دیدن بینی طبیعی و زیبایی که همواره آرزوی آن را داشته است، حس بهتری نسبت به چهره خود پیدا میکند. یکی از ویژگیهایی که بازیگران را برای جامعه مخصوصا جوانان جذاب میکند چهره آراسته و زیبای آنهاست به همین دلیل تمایل بازیگران و هنرمندان به انجام عمل بینی بیشتر شده است. در میان هنرمندان چهرههای بهنوش بختیاری، لیلا حاتمی، هانیه توسلی، مرجانه گلچین، گلشیفته فراهانی، ترانه علیدوستی، لیلا اوتادی، لیلا بلوکات، لیندا کیانی و کتایون ریاحی پس از انجام عمل زیبایی بینی تفاوت قابل توجهی داشته است.

صورت زیبا و جذاب صورتی متناسب و متعادل است. بینی به دلیل قرار گرفتن در قسمت میانی صورت، شرط اصلی تناسب صورت است. جراحی بینی عملی بسیار پیچیده است که به دانش و مهارت بالای جراح پلاستیک نیاز دارد. جراح ماهر، بینی را به گونهای تغییر شکل میدهد که یک بینی طبیعی و خوش فرم خلق شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و دریافت مشاوره عمل بینی و یا جهت رزرو نوبت میتوانید با شماره 03136266851 تماس حاصل فرمایید.

انواع عمل بینی

جراحی بینی عملی است که کاملاً به نظر شخصی بیمار بستگی دارد، به همین دلیل تکنیکی که جراح بینی با توجه به آناتومی بیمار و تغییرات مطلوب برای هر بیمار از آن استفاده میکند، اندکی با تکنیک به کار برده شده برای بقیه بیماران تفاوت دارد. با این حال تکنیکهای جراحی بینی را میتوان در کل به روشهای زیر تقسیمبندی کرد.

عمل بینی باز

جراح در عمل بینی باز برش کوچکی را زیر نوک بینی، بین سوراخهای بینی ایجاد میکند. او در این روش به ساختارهای بینی دسترسی کاملتری دارد و میتواند بینی را به شکل دلخواه درآورد. به دلیل همین دسترسی آسان است که جراحان بینی معمولاً روش باز را برای تغییر شکلهای گسترده انتخاب میکنند. جای زخم باقیمانده نیز به خوبی در چینهای طبیعی بینی پنهان میشود و چندان مشخص نیست.

عمل بینی بسته

برشهای عمل بینی بسته داخل سوراخ بینی ایجاد میشود. روش بسته عموماً برای بیمارانی به کار برده میشود که کافی است، تغییراتی جزیی در ساختار بینیشان داده شود تا نتیجه مطلوب به دست آید. مزیت روش بسته این است که هیچ جای زخم آشکاری پس از جراحی باقی نمیماند. البته عمل بسته برای عملهای گستردهتر بینی مناسب نیست.

تیپ پلاستی

تیپ پلاستی به ناحیه تغییرشکل و نه روش ایجاد برش اشاره دارد. همان طور که از نام این عمل مشخص است، تیپ پلاستی فقط بر روی نوک بینی انجام میشود و به بقیه ساختارهای بینی دست زده نمیشود. تیپ پلاستی به روش باز یا بسته انجام میشود.

در عمل بینی چه تغییراتی ایجاد میشود؟

هر بیمار شکل بینی خاصی را مد نظر دارد. جراح با تغییر شکل ساختارهای بینی، شامل استخوان، غضروف و پوست، بهبودهای زیر را ایجاد میکند:

صاف کردن بینی کج و رفع قوز بینی

صاف کردن برجستگی روی پل بینی

کوتاه کردن نوک بینی برجسته

کوچک کردن نوک بینی گوشتی

باریک کردن بینی و متناسب ساختن آن با صورت

کوچک کردن بینی

متقارن ساختن بینی آسیب دیده

اصلاح مشکلات تنفسی از راه باز کردن مجاری مسدود شده بینی

متقاضی مناسب عمل بینی

تمام بانوان و آقایان در هر سنی میتوانند متقاضی عمل بینی باشند. تغییر شکل بینی یکی از پرطرفدارترین عملهای جراحی پلاستیک برای نوجوانان است، اگرچه جراح متخصص بینی به دقت شرایط بیماران جوانتر را ارزیابی میکند تا از مناسب بودن عمل در سن پایین و آماده بودن بیمار مطمئن شود. رشد بینی باید هنگام عمل کامل شده باشد، رشد بینی در دختران و پسران به ترتیب در سن 14 و 16 سالگی متوقف میشود. همچنین بیماران جوان باید به بلوغ عاطفی رسیده باشند و روند عمل زیبایی را به خوبی درک کنند. بیماران در هر سنی باید انتظاری واقعبینانه از عمل داشته باشند. رینوپلاستی بینی فعلی را زیباتر میکند، اما نباید توقع داشت که آن را به یک بینی بیعیب و نقص و کاملاً متفاوت تبدیل کند. جراح بینی ماهر و مجرب نتیجه احتمالی عمل را توضیح میدهد و کمک میکند تا یک بینی متناسب و طبیعی خلق شود.

مراقبت پس از عمل بینی

عمل بینی معمولاً به صورت سرپایی و تحت بیهوشی عمومی انجام میشود، هرچند بیحسی موضعی و تزریق آرام بخش درون وریدی نیز در بعضی موارد کفایت میکند. پس از عمل اسپلینت روی بینی قرار داده میشود تا از آن در برابر ضربات تصادفی محافظت کند و شکل جدید بینی نیز حفظ شود. گاهی اوقات تامپون داخل بینی قرار داده میشود، که به دلیل ایجاد حس گرفتگی و انسداد ناراحت کننده است، البته تامپون موقتی است. تامپون معمولاً ظرف یک هفته پس از عمل درآورده میشود. جراح زیبایی مسکن تجویز میکند تا ناراحتی بیمار در دوران بهبود به حداقل برسد.در بسیاری از موارد ورم و کبودی به مدت یک تا دو هفته مشاهده میشود. تغییرشکل بینی بلافاصله پس از جراحی مشخص نمیشود. اما نگران نباشید، بخش اعظم کبودی و ورم پس از 14 ـ 10 روز برطرف میشود. اکثر بیماران میتوانند، با توجه به میزان فعالیت خود، پس از یک تا دو هفته در محل کار یا تحصیل حاضر شوند. همچنین میتوان اکثر فعالیتهای غیرتماسی معمول را پس از سه هفته از سرگرفت. با این حال بهتر است فعالیت خود را مطابق با دستورات جراح محدود کنید و هیچ فعالیت سنگینی را تا زمان اجازه جراح متخصص انجام ندهید. اگر چه نتیجه عمل پس از فروکش کردن ورم و کبودی اولیه قابل مشاهده است، اما بینی تا یک سال اندکی متورم است. البته این ورم آنقدر ناچیز است که اطرافیان متوجه آن نمیشوند. نتایج عمل بینی دائمی است. با این توصیف از آنجایی که باید تا پایان عمر این بینی را روی صورت خود ببینید، اهمیت انتخاب یک جراح مجرب و قابل اعتماد پررنگتر میشود.

عمل غیرجراحی بینی

در موارد خاص میتوان بینی را با تزریق ژل و فیلر تغییر شکل داد و نتیجهای با ماندگاری یک ساله را به دست آورد. جراح بینی ماهر میتواند با تزریق فیلر در نقاط خاصی از بینی، برآمدگیها را صاف کند، نوک بینی را تغییر شکل دهد و بینی را متقارن کند. اگرچه این نتایج موقتی است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید