منو اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه4 ، واحد 19 - تلفن : 36266851
جراحی زیبایی بینی
تزریق چربی در صورت
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
بوتاکس
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت
عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می گیرد ؟

چگونه بعد از عمل جراحی بینی از پوست خود محافظت کنیم ؟


رینوپلاستی یکی از پیچیده ترین و تهاجمی ترین روشهای جراحی پلاستیک است. به این ترتیب، دوره بهبودی باید بسیار جدی گرفته شود. سهولت بهبودی و نتایج روش شما هردو به اینکه شما چگونه به دقت دستورالعملهای پس از عمل جراح پلاستیک صورت خود (از جمله موارد مربوط به مراقبت از پوست) را پیگیری میکنید، بستگی دارد.اما مراقبت از پوست جنبهای از روند بهبودی رینوپلاستی است که باید توجه زیادی به آن شود.

بهبودی رینوپلاستی
هر بیمار به طور متفاوتی بهبود می یابد و درمان میشود؛ با این حال، ممکن است همه بیماران پس از رینوپلاستی انتظار تجربه برخی از اثرات نسبتا ناخوشایند را داشته باشند. تورم حتمی است. همچنین ممکن است شما به دفعات حالت تهوع داشته باشید. شما همچنین باید انتظار گرفتگی بینی را نیز داشته باشید.پزشک، شما را با دستورالعملهای خاص و یک کیت مخصوص پس از عمل حاوی دارو، آماده میکند.

پزشک دستورالعملهای استفاده از کمپرسهای سرد، دارو و آرناک مونتانا را برای کمک به کنترل تورم، به شما ارائه میدهد.وقتی در بینی خود احساس گرفتگی میکنید، نباید فین کنید. توصیه میشود که سر خود را برای چند روز بالا نگه دارید و در طول این مدت سر خود را نسبتا در این حالت حفظ کنید. شما باید بتوانید ظرف 10 روز مجددا به کار بازگردید، اما چندین هفته قبل از اینکه بتوانید فعالیت شدید خود را ادامه دهید، زمان لازم خواهد بود. ورزشهای تماسی برای چند ماه یا حتی تا یک سال باید کنار گذاشته شوند.تورم باید پس از حدود دو هفته به طور چشمگیری کاهش یابد و حتی بعد از یک ماه این کاهش چشمگیرتر باشد. با این وجود، ممکن است تا یک سال طول بکشد تا تورم کاملا از بین برود.

مراقبت از پوست بعد از رینوپلاستی
بخشی از روند بهبودی رینوپلاستی شامل مراقبت از پوست است. اگر به خصوص در چند روز اول و چند هفته بعد از عمل، از پوست خود به خوبی مراقبت کنید، بهتر بهبود مییابید و نتایج بهتری میگیرید.رینوپلاستی روشی بسیار مهاجمتر از روشهایی است که زخم بر جای نمیگذارند، مانند بازسازی مجدد پوست با استفاده از روش لیزر غیر تخریبی، تزریق پرکنندهها و بوتاکس. در نتیجه، مراقبت از پوست شما در این روش پیچیدهتر است.

علاوه بر مراحل فوق الذکر برای کاهش تورم، مهم است که پوست خود را به آرامی پاکسازی کنید تا از جوش زدن پوست جلوگیری شود. به شما آموزش داده میشود که بدون استفاده از فشار، چهره خود را با پدهای کمی مرطوب و یا پاک کنندههای غیر صابونی شستشو دهید. استفاده از مرطوب کنندههای بدون عطر و با حساسیت کم (Hypoallergenic) نیز ایده خوبی است.در مورد محافظت از پوست خود در برابر خورشید به خصوص در چند روز اول بعد از جراحی (زمانی که نباید پوست خود را در معرض آفتاب مستقیم قرار دهید)، سخت کوش باشید.

بسیاری از پزشکان توصیه میکنند که از یک کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا 40 استفاده کنید، زیرا کسانی که از SPFهای بالاتر استفاده میکنند ممکن است منافذ پوست خود را مسدود کنند.اجازه دهید زخمهای شما خود به خود بهبود یابند. پوسته پوستهها و قشرهای روی پوست را نکنید، زیرا این کار ممکن است باعث ایجاد زخم و یا عفونت شود.همچنین از هیدراته بودن بدن خود اطمینان حاصل کنید. در حدود هشت لیوان آب در روز مصرف کنید. هیدراته ماندن بدن، پوست شما را جوان سازی میکند و سموم را از بین میبرد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید