منو اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه4 ، واحد 19 - تلفن : 36266851
جراحی زیبایی بینی
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت
بوتاکس
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)
تزریق چربی در صورت
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می گیرد ؟

استفاده از عینک بعد از عمل جراحی بینی


آیا به تازگی عمل جراحی زیبایی بینی انجام دادهاید و به دنبال این جواب هستید که چه زمانی میتوانید دوباره از عینک استفاده کنید؟ بدون عینک بودن ممکن است برای برخی از بیماران دشوار باشد، اما لازم است مطمئن شوید که بینی شما زمان کافی برای بهبودی مناسب را داشته است. شما باید برای تورم متوسط و کبودی نسبی آماده باشید، اگرچه میزان تورم از بیماری به بیمار دیگر متغیر است. بیشتر تورم و کبودی باید در حدود 1-2 هفته کاهش یابد، با این حال ممکن است تورم تا 2 ماه ادامه یابد. بهتر است از قرار دادن وزن عینک روی استخوانهای بینیتان و به احتمال ایجاد تغییراتی که نیاز به جراحی ترمیمی دارند، اجتناب کنید. در اینجا چند نکته در مورد عینک و رینوپلاستی وجود دارد.

مدتی صبر کنید تا بهبود یابید
برنامه ریزی برای عمل بینی باید زمان بیشتری از وقت مورد نیاز برای مشاوره و نوبت قطعی جراحی را شامل شود. بعد از عمل جراحی، باید زمانی را صبر کنید تا به طور کامل بهبود یابید. یکی از بهترین راههای بهبودی این است که به سادگی از شلوغی زندگی روزمره بگذرید و به بدن خود استراحت دهید. اگر زمانی را برای بازیابی کامل صرف کنید، دیگر در مورد استفاده از عینک برای انجام فعالیتهای مهم نگران نخواهید بود. قبل از بازگشت به حالت عادی، به خود اجازه دهید به طور کامل بهبود یابید.

از لنزهای تماسی استفاده کنید
اگر قصد شرکت در فعالیتهایی را دارید که نیاز به دید واضح دارند، میتوانید از برخی از لنزهای تماسی یکبار مصرف استفاده کنید. ممکن است مدتی طول بکشد تا به استفاده از لنز عادت کنید، پس مطمئن شوید که چند هفته قبل از عمل جراحی آنها را امتحان کنید. آخرین چیزی که با آن روبرو میشوید، و مهمتر از بهبودی بعد از عمل است، تطبیق با لنزهای تماسی میباشد. اگر احساس میکنید که چشمان شما برای استفاده از لنز خیلی خشک هستند، از قطرههای روان کننده چشمی استفاده نمایید.

از عینک های بدون پل استفاده کنید
علت اینکه شما نباید از عینک در زمان بهبودی بعد از جراحی زیبایی بینی استفاده کنید، این است که بر روی پل (دقیقا بخشی از بینی که دوره بهبودی حیاتی را طی میکند) بینی فشار وارد مینماید. شما میتوانید تا حدود چهار هفته پس از جراحی از عینکی استفاده کنید که بر روی قوس بینی فشاری اعمال نکند. اگر توانایی خرید عینکهای بدون پل را ندارید، میتوانید از نوار چسب استفاده کنید تا عینکهای معمولیتان را به پیشانی متصل کنید؛ این کار کمک خواهد کرد که فشار از پل بینی برداشته شود.

از عینک بر روی گچ بینی استفاده کنید
اگر گچ خارجی بر روی بینی داشته باشید، به راحتی عینک خود را بر روی گچ قرار دهید. گچ بینی به صورت محکم بینی را پوشانده و عینک با بازیابی شما پس از عمل در تداخل نخواهند بود. با این حال، هنگامی که گچ برداشته میشود، استفاده از عینک نیز باید منتفی گردد. در طول مراجعات پس از عمل، پزشک به شما خواهد گفت که چه زمانی استفاده دوباره از عینک خود را شروع کنید.

آیا می توان از عینک آفتابی استفاده کرد ؟

قوانین مشابه عینکهای معمولی برای عینکهای آفتابی نیز استفاده میشود. با این حال، در نظر داشته باشید که لازم است از قرارگیری در معرض خورشید دوری کنید، تا بخیههایتان به طور کامل بهبود یابد. اگر زودتر از موعد جلوی آفتاب قرار گیرید، خطر تبدیل شدن بخیهها به جای زخمهای تیره وجود خواهد داشت. بهترین راه اجتناب از نور خورشید است. اگر در محیط بیرون و در معرض نور خورشید قرار دارید، بخیهها را با گذاشتن یک کلاه بزرگ محافظت کنید.

در نهایت چه زمانی استفاده مجدد از عینک را شروع کنیم
معمولا حدود چهار هفته طول میکشد تا پل بینی به طور کامل قادر به نگه داشتن عینک بدون آسیب رساندن به بینی باشد. اگر هرگونه سؤال یا نگرانی دارید، حتما برای دریافت مشاوره با پزشک خود تماس بگیرید.

استفاده از عینک با بینی شکسته
بینی شکسته یا شکستگی بینی، دردناک است و همچنین ممکن است اندازه، شکل و عملکرد بینی شما را برای همیشه تغییر دهد. اثرات زیبایی شکستگی بینی ممکن است موجب خجالت زدگی شما شود. شکستگی بینی هنگامی که با اثرات فیزیولوژیکی مانند تنفس نامنظم، ترشح وگرفتگیهمراه میشود، اثرات درازمدتی بر کیفیت زندگی شما خواهد داشت.

شکستگی بینی زمانی رخ میدهد که در هر ناحیه استخوانی بینی یک شکستگی یا ترک وجود داشته باشد. شایعترین شکل شکستگی صورت، شکستگی بینی است که ممکن است بر روی غضروف بینی، سپتوم و هر ساختار استخوانی بینی اثر داشته باشد.

هنگام استفاده از عینک، مهم است که هیچ فشار و وزنی از عینک بر بینی شما وارد نشود. اگر عینکتان تا حدی سنگین باشد، میتواند روی طرفین استخوان بینی که در حال بهبودی است، فشار وارد نماید و باعث شکلگیری نامناسب استخوانها (بینی کج، بینی قوزدار) میشود. به شدت توصیه میشود که در طول زمانهایی این چنین، از نوار چسب برای نگهداشتن عینک در قسمت پیشانی استفاده شود، تا هیچ گونه مشکلی که میتواند روند بهبودی بینی شما را مختل کند، ایجاد نگردد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید