دکتر مسعود جعفری پور

فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت


عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر

اگر قصد دارید عمل زیبایی بینی را انجام دهید، خوب است بدانید که تنها شما از بینی خود ناراضی نیستید. جای تعجب نیست که افراد زیادی به دلایلی از بینی خود ناراضی هستند. این عضو صورت، بیشترین توجه را به خود جلب میکند، زیرا درست در وسط صورت قرار دارد. کاربردهای زیبایی لیزر، چیز جدیدی نیست، اما چقدر میتوان از لیزر در جراحی زیبایی بینی استفاده کرد؟ آیا این روش گزینه خوبی است؟ اکثر موارد کاربرد جراحی لیزری بینی برای تغییر شکل کلی بینی، جزء شایعات بوده و واقعیت ندارد.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعت درباره جراحی بینی با لیزر و اینکه متقاضی مناسبی برای این جراحی هستید ، میتوانید با شماره 03136266851تماس حاصل نمایید و یا با رزرو نوبت از متخصص مربوطه مشاوره دریافت کنید.

جراحی زیبایی بینی با لیزر

استفاده از لیزر در جراحی زیبایی بینی بسیار محبوب و رایج است. با این حال، این روش برای همه مناسب نیست. اگر بینی شما بزرگ و قوز داراست، نیاز به جراحی زیبایی بینی دارید. زیرا لیزر فقط چربیهای زیر پوست بینی را کاهش میدهد و قادر به حذف غضروف و برآمدگی روی بینی نیست.

آیا لیزر گزینه خوبی برای جراحی زیبایی بینی است؟

به خاطر داشته باشید که این روش برای کسی که میخواهد بازسازی کامل بینی داشته باشد، بهترین راه حل نیست. این روش در موارد خاصی مانند کاهش مقداری از چربی پوست بینی اِعمال میشود. شدت بدشکلی و دفورمیتی بینی به طور گستردهای متفاوت است، برخی از جراحان ممکن است به جای این درمان، جراحی زیبایی بینی یا جراحیزیبایی بینی بدون جراحیرا توصیه کنند. بنابراین لازم است که قبل از هر گونه تصمیمگیری، بینی شما توسط یک جراح مورد ارزیابی قرار گیرد.

متقاضی مناسب برای جراحی لیزر بینی چه کسانی هستند؟

متقاضیان این روش باید جوان و غیر سیگاری باشند. زیرا سیگار کشیدن با کاهش جریان خون در پوست میتواند روند درمان و التیام را به تأخیر بیاندازد. این روش درمان برای در هر سنی قابل اجراست، اگر چه بیماران جوانتر، سریعتر التیام و بهبود مییابند. بیماران مبتلا به مشکلات انعقادی خون یا دیابت (وابسته به انسولین)، متقاضیان مناسب برای جراحی زیبایی بینی با لیزر نیستند. جراحی زیبایی بینی با لیزر معمولاً نمیتواند به رفع مشکلات بینیهای زیر کمک کند:

بینی با قوز بزرگ

بینی بزرگ

بینی با عدم تقارن قابل توجه

نوک بینی بزرگ که نیاز به کوچک کردن دارد.

مراحل انجام لیزر بینی

در این روش با استفاده از لیزر، پوست روی سطح بینی نازکتر میشود و بافت اضافی پوست کاهش مییابد. حرارت لیزر بر پوست روی بینی اِعمال میشود. جراح پوست روی بینی را از طریق لیزر جمع میکند. به این ترتیب، برای مشکلات جزئی بینی، نتایج بهتری بدست میآید. شما باید به جراح خود مراجعه کنید تا دریابید که تغییر شکل بینی با این روش، تا چه حد انتظارات شما را برآورده میسازد.

امروزه جراحی زیبایی بینی که نتایج بهتری را ارائه میدهد، روشی کاملاً شناخته شده است و به طور گستردهای انجام میشود. اما واژه جراحی ممکن است برای بسیاری از مردم ترسناک باشد. با توجه به وحشتی که بیماران ممکن است درباره برخی از عوارض بعد از عمل داشته باشند، جراحی زیبایی بینی با لیزر، تبلیغات زیاد و طرفداران زیادی پیدا کرده است. اما حقیقت این است که این روش قادر به رفع بسیاری از مشکلات بینی نیست.

دوره نقاهت و بهبودی

دوره نقاهت و بهبودی بعد از جراحی بینیباعوارضی از جمله کبودی و بانداژ بینی همراه است، به نظر میرسد جراحی زیبایی بینی با لیزر یک روش بدون دردسر و بدون دوره نقاهت است. زیرا این روش به اندازه جراحی زیبایی بینی، تغییرات عمدهای در بینی ایجاد نمیکند.

هزینه جراحی زیبایی بینی با لیزر چقدر است؟

قیمت جراحی لیزر بینی بسته به موقعیت جغرافیایی، هزینههای جراح، تجهیزات پزشکی و منطقه تحت درمان تا حد زیادی متفاوت است.

آیا جراحی بینی با لیزر ایمن است؟

مشخصات و ویژگیهای دستگاه لیزر بر اساس ناحیهای از بدن تعریف میشود که قرار است دستگاه برای درمان آن به کار برده شود. برای هر ناحیه از بدن از دستگاه خاصی استفاده میشود و برای هر بیمار سری متفاوتی به کار برده میشود تا درمان کاملاً بهداشتی و ضدعفونی شده باشد. سری مخصوص هر بیمار به دقت کنترل میشود. سری دستگاه پس از فعالسازی لیزر، صرف نظر از استفاده شدن یا نشدن، در حالت خاموش قرار داده میشود. هرچند هزینه این دستگاه بسیار بالا است، اما از بهداشتی بودن درمان اطمینان حاصل میشود و سلامتی بیمار مقدم بر هر چیز دانسته میشود.

آیا پس از عمل بینی درد و کبودی ایجاد میشود و جای زخم باقی میماند؟

لیزر مدت زمان عمل بینی را بسیار کوتاهتر از گذشته کرده است. به علاوه بهرهگیری از لیزر در این عمل زیبایی عوارض جانبی عمل را به حداقل رسانده و عمل برای بیماران راحت و قابل تحمل شده است. پس از جراحی بینی با لیزر هیچ جای زخمی باقی نمیماند.

پرسشهای متداول درباره عمل بینی با لیزر

چرا نمیتوان برای بریدن استخوان و غضروف در عمل بینی از دستگاه لیزر استفاده کرد؟

مسائل تخصصی مانع استفاده از لیزر میشود. برای مثال لیزری که استخوان را برش میدهد، برای غضروف مناسب نیست. انباشته شدن خون نیز عملکرد لیزر را مختل میکند. مهمترین دلیل این است که لیزر چیزی بیشتر از یک ابزار پیشرفته نیست و موفقیت عمل کاملاً به مهارت و قضاوت کاربر دستگاه بستگی دارد. جراح باید ضخامت و خاصیت ارتجاعی پوست روی ساختار بینی و اثر تکنیک انتخابی بر اجزاء باقیمانده بینی را در نظر بگیرد.

بینیام صاف و پهن است، آیا لیزر کمکی به من میکند؟

بدنه تمام بینیها معمولاً از استخوان و غضروف تشکیل میشود. لایه چربی زیر پوست بینی برخی افراد ضخیمتر است؛ این امر مانعی برای عمل بینی نیست، مشروط بر آن که پزشک بیمار را برای نتایج مورد انتظار آماده کرده باشد. پیش از تصمیمگیری نهایی به چند پزشک متخصص مراجعه کنید که در زمینه این نوع عمل بینی تجربه داشته باشند. انتظار میرود که بینی پس از عمل باریکتر و خوش فرمتر شود، نوک بینی مشخصتر شود و شکل بینی از تمام جهات بهتر شود.

آیا جراحی شاخک بینی با لیزر کمکی به تنفس میکند؟

انسداد و گرفتگی بینی علل مختلفی دارد که از آن جمله میتوان به انحراف تیغه بینی، شکستگی بینی، از بین رفتن دریچه بینی، تنگی دهلیز بینی، بزرگ شدن (هیپرتروفی) شاخک بینی و حساسیت اشاره کرد. هر یک از این مشکلات روش درمان متفاوتی دارد. اگر بزرگ شدن شاخک بینی علت مشکل تنفسی باشد، چنانچه درمان دارویی موثر نباشد، روشهای جراحی مختلفی برای کوچک کردن شاخک و بهبود جریان هوا وجود دارد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفت بازولیفتینگ(لیفت) صورت یا کشمراقبت های پس از عمل جرمراقبت های بعد از عمل بینپیشگیری از تو دماغی شدن صتخلیه ژل لب از بین بردن تجوش زدن صورت بعد از عمل برفع و از بین بردن غبغب با رژیم غذایی بعد از عمل بینسالک چیست ؟ درمان اسکار وعمل جراحی پلاستیک پیشانیصفحه اصلیبیوگرافیجراحی بینیمراحل عمل زیبایی بینیعمل بینی در اصفهانفیلم های جراحیگالری عکسجراحی زیبایی گوشسوالات پزشکیجراحی پلکمقالات جدیدتزریق ژل و بوتاکس و چربیپروتز گونه و چانهلیزرشکاف لب و کام مادرزادیسایتهای دیگرارتباط با ما