دکتر مسعود جعفری پور

فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت


عمل جراحی بینی مدل عروسکی و فانتزی (عکس، هزینه و عوارض)

لازم به ذکر نیست که از میان اجزاء چهره، بینی نقش بسیار قابل توجهی دارد. حضور بینی در مرکز صورت ، باعث افزایش توجه به آن میشود. داشتن یک بینی بزرگ که با دیگر اجزا صورت تقارن ندارد، باعث احساسی ناخوشایند از بدن خود میشود و گاهی به شدت اعتماد به نفس شخص را کاهش میدهد. بینی عروسکی یا فانتزی یکی از تاثیرگذارترین و جذابترین نوع بینی است که بسیاری از افراد به داشتن آن تمایل دارند.

متخصصان جراحیزیبایی سر و گردن بر این باورند که جراحی زیبایی بینی عروسکی یا فانتزی علاوه بر این که باعث برهم زدن ساختار طبیعی بینی میشود، در بیشتر موارد عملکرد اصلی بینی یعنی تنفس فرد را نیز دچار مشکل میکند. اما تا جایی که جراحی بینی عروسکی اختلالی در عملکرد تنفسی فرد ایجاد نکند، این عمل انجام میشود. برای دریافت مشاوره درباره جراحی بینی عروسکی یا رزرو نوبت میتوانید با شماره 03136266851 تماس حاصل نمایید.

بینی عروسکی یا فانتزی

جراحی بینی عروسکی یک روشی در جراحی زیبایی است که بینی شما را به شکل بسیار ظریف و سربالا و سرسرهای شکل میدهد. روش جراحی بینی عروسکی براساس حالت صورت و چندین فاکتور متفاوت دیگر می تواند متغیر باشد. نوک بینی عروسکی، از مشخصترین تغییرات در جراحی زیبایی بینیدر مقایسه با دیگر روشهای جراحی رینوپلاستی است. این تغییر در نوک بینی به طور طبیعی ، حالت بینی را عروسکی و فانتزی میسازد.

ویژگیهای بینی عروسکی

ظاهر بینی طبیعی است و نوک آن کمی به سمت بالا تمایل دارد.

حالت بینی شبیه به بینی باربی بوده و ظریف و متناسب است.

برای نوک بینی، ایمپلنت مناسب آن برای هر شخص سفارش داده میشود.

مشاوره قبل از عمل

پزشک در مورد اشکالات فیزیک بینی شما سوالاتی خواهد پرسید. همچنین در مورد شکل و ظاهر بینی که مدنظر شماست و میتواند روی بینی شما پیادهسازی شود خواهد پرسید. همچنین شما باید در مورد سوابق پزشکیتان مانند مشکلات تنفسی و عملهای جراحی بینی که احتمالا در گذشته داشته اید توضیح دهید . بسیاری از جراحان زیبایی بر اهمیت عملکرد تنفسی پس از کوچکتر شدن بینی تأکید میکنند. چون ممکن است بعد از جراحی بینی عروسکی بیمار با اختلالات تنفسی مواجه شود.

روش جراحی بینی عروسکی

بینی جزیی از قسمتهای مهم صورت است که نقش بسیار چشمگری در افزایش جذابیت، اعتماد به نفس و دیگر ویژگیهای روانی فرد دارد. ایمپلنتهای مورد استفاده در بینی عروسکی شامل غضروفی، سیلیکونی و ژل هستند. برای گرفتن غضروف مورد استفاده در جراحی بینی عروسکی از قسمتهایی از بدن بیمار مانند گوش و دنده استفاده میکنند. که در مورد اول برای زیبایی و در نمونه دوم برای کاربردهای درمانی به منظور اصلاح نقص عملکرد بینی بکار می رود. سیلیکون مورد استفاده در جراحی مزایای متعددی دارد. گاهی از سیلیکون دست ساخت برای متناسب ساختن شکل بینی استفاده میشود. جراحی سیلیکونی برای پوشاندن زخم داخل بینی و همچنین برای جراحی باز بکار میرود. اما ژل تزریق شده به بینی به منظور اصلاح و تغییر شکل آن است. این روش بسار ساده است و دوران بهبود آن چند روز بیشتر طول نمیکشد.

آمادگی قبل از جراحی بینی عروسکی

سابقه پزشکی بیمار، مانند آلرژی، بیماریهایی که در گذشته داشته و داروهایی که مصرف میکند، بررسی میشود.

معاینات و آزمایشهای لازم انجام میشود.

بیمار باید از یک هفته قبل از جراحی استعمال دخانیات را ترک کند.

بیمار باید از مصرف آسپرین و داروهای ضدالتهاب خودداری کند، چون خطر خونریزی را افزایش میدهند.

عمل بینی عروسکی

ابتدا برآمدگی بینی و پیشانی ارزیابی میشود. زاویههای مختلف و بلندی بینی در نظر گرفته میشود. ایمپلنت مورد نیاز عمل با توجه به آنالیز اسکنر سهبعدی آماده میشود تا نتیجه عمل بینی طبیعی به نظر آید. فاصله بین دو سوراخ بینی و عرض بینی نیز بررسی می شود تا نوک بینی کاملاً شکل طبیعی داشته باشد. غضروف گوش برای قرار گرفتن در بینی آماده میشود. جراحی معمولاً از طریق برشی در داخل سوراخهای بینی انجام میشود. گاهی برش در خارج بینی و در اطراف پایه آن ایجاد میشود. پس از شکل دادن به نوک بینی و رفع دیگر مشکلات آن برش بخیه می شود.معمولاً بعد از اتمام جراحی، بیمار میتواند در همان روز جراحی به خانه برود. ساعتی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی ، صورت شما متورم، دردناک و گاهی کبود خواهد بود. از عوارض شایع این جراحی سردرد است. تامپون معمولا طی 3 الی 5 روز بعد از جراحی از بینی خارج می شود، بعد از آن احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.

پس از جراحی

بیمار باید به توصیههای دکتر برای مراقبتهای پس از عملکاملا عمل کند تا نتیجه دلخواه را کسب کند. تا چند روز بعد میتواند فعالیتهای سبک را انجام دهد. بیمار باید طبق دستور پزشک و در زمان مشخص شده به مطب مراجعه کند و داروهای تجویزی مانند مسکن و غیره را مصرف نماید.

بینی عروسکی یکی از زیباترین و جذاب ترین بینیها محسوب میشود .هر چند حتما می بایست قبل از عمل بینی عروسکی، از متناسب بودن این نوع عمل با چهره فرد اطمینان حاصل کرد. گاهی در این جراحی به دلیل کوچک کردن بیش از اندازه بینی می تواند مشکلاتی از قبیل تغییر صدا یا نقص در تنفس نرمال را برای بیمار به همراه داشته باشد. زیبایی برای همه دلپذیر و خواستنی است، اما همیشه به خاطر داشته باشید که سلامت شما مقدم بر زیبایی است.

هزینه

اینکه مطب جراح در کدام منطقه جغرافیایی قرار دارد، میتواند در هزینه عمل بینینقش داشته باشد. به عنوان مثال گاهی هزینه جراحی زیبایی بینی در شهرهای بزرگ بیش از شهرهای کوچک است. پیچیدگی عمل جراحی و روشهای درمان میتواند باعث افزایش هزینه عمل بینی شود. چون جراحی های پیچیده زمان بیشتری نیاز دارند، از این رو گرانتر از عملهای سادهتر هستند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفتینگ(لیفت) صورت یا کشرفع و از بین بردن غبغب با سالک چیست ؟ درمان اسکار وعمل جراحی پلاستیک پیشانیصفحه اصلیبیوگرافیجراحی بینیمراحل عمل زیبایی بینیعمل بینی در اصفهانفیلم های جراحیگالری عکسجراحی زیبایی گوشسوالات پزشکیجراحی پلکمقالات جدیدتزریق ژل و بوتاکس و چربیپروتز گونه و چانهلیزرشکاف لب و کام مادرزادیسایتهای دیگرارتباط با ما