منو اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه4 ، واحد 19 - تلفن : 36266851
جراحی زیبایی بینی
لیفت صورت و روش  های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت
درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی
بوتاکس
انواع جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی،منتوپلاستی)

راه های برجسته و بزرگ کردن (قلوه ای کردن) لب ها


بزرگ، برجسته و قلوه ای کردن لب فرایندی است که به کمک عمل جراحی زیبایی یا تکنیک های غیر جراحی انجام می شود تا ظاهر و نمای لب ها بهبود یافته و زیباتر گردد.بزرگ و برجسته کردن لب، برای افرادی که به صورت مادرزادی لب های نازکی دارند و یا افرادی که قصد دارند با افزایش حجم لب های خود بر زیبایی چهره خود بیفزایند، توصیه می شود. بسته به نیاز افراد در یک جلسه درمانی، تنها یک لب و یا همزمان هر دو لب می تواند تحت درمان قرار بگیرد. می توان از طریق روش هایی همچون تزریق ژل و چربی و یا پروتزها، لب ها را بزرگ، برجسته و قلوه ای نمود. از آنجا که لب قلوه ای نقش برجسته ای در زیبایی چهره افراد بازی می کنند، بزرگ کردن لب ها حجم آن ها را افزایش داده و بر زیبایی صورت خواهد افزود. امروزه برای تغییر شکل و برجسته سازی لب ها، مواد طبیعی و مصنوعی متنوعی در دسترس می باشد.

مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی دکتر جعفری پوربه شما کمک خواهد نمود تا بهترین شیوه درمانی را انتخاب کرده و به نحو مؤثری نگرانی های خود را برطرف نمایید. متخصصین ما به کمک تکنیک های مختلف جراحی و روش های غیر جراحی کمک خواهند کرد تا لب های شما برجسته و پرحجم تر گردند، همچنین آنها مشخص خواهند نمود که آیا برجسته کردن لب های شما بهترین گزینه برای افزایش تناسب و زیبایی صورت شما تلقی می گردد یا نه.
در طول مشاوره، متخصصین ما، آناتومی صورت شما را معاینه و ارزیابی خواهند نمود. همچنین اطلاعات مربوط به سابقه پزشکی شما جمع آوری خواهد شد، بنابراین شرایط پزشکی شما و هر گونه خطر احتمالی در خصوص درمان، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.آن ها عوامل دیگری که می تواند نتایج حاصل از جراحی را تحت تأثیر قرار دهد، ارزیابی خواهند کرد؛ مانند: نوع پوست، سن، نژاد و انتظارات شما از عمل جراحی. هنگامی که شما و متخصصین ما به درک و اعتماد متقابل دست یافتید، یک برنامه درمانی مطابق با نیازها و شرایط شما طرح ریزی خواهد شد. برای بهبود ظاهر کلی لب ها، افزایش حجم و جوان سازی لب ها، ترکیبی از روش های جراحی و غیر جراحی در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور انجام می شود. جهت مشاوره یا رزرو نوبت می توانید با شماره 03136266851 تماس حاصل فرمایید.

تکنیک ها و روش های بزرگ و برجسته کردن لب
تزریق ژل

ژل های تزریقی متنوعی در دسترس می باشند که به واسطه فرایند تزریق، برای برجسته کردن لب داخل لب ها قرار می گیرند. همچنین از ژل های تزریقی به منظور حذف یا کاهش ویژگی های نامطلوب دیگر لب ها مانند: چین و چروک های مربوط به افزایش سن، خطوط موجود در امتداد گونه ها، افتادگی در گوشه های دهان و یا خطوط عمودی که تحت عنوان خطوط سیگاری ها نیز شناخته می شوند، استفاده می شود.

انواع ژل برای بزرگ و برجسته کردن لب
می توان به کمک روش غیر جراحی تزریق ژل به لب ها، ظاهر لب ها را بزرگ، برجسته و قلوه ای نمود، نام تجاری برخی از این ژل ها عبارت است از: Restylane و Juvedermor .
با استفاده از تزریق کلاژن ها، می توان به صورت موقت حجم لب ها را افزایش داد. کلاژن ها مواد طبیعی هستند که در بافت های همبند موجودات زنده یافت می شوند. از آنجا که ممکن است در برخی افراد، کلاژن ها باعث بروز پاسخ های آلرژیک شوند، بهتر است قبل از درمان، تست های مربوط به حساسیت صورت پذیرد. مواد اتولوگ (موادی مانند کلاژن ها که از بدن خود بیمار گرفته می شوند) نیز جزئی از مواد تزریقی محسوب می شوند. خصوصیت این مواد آن است که غیر حساسیت زا می باشند. مواد تزریقی دیگری نیز وجود دار از جمله:Artecoll (ساخته شده از دانه های کوچک مصنوعی)، dermalogen (مواد پوستی) و HylaForm (ساخته شده مبتنی بر اسید هیالورونیک).

مزایا و معایب تزریق ژل های هیالورونیک اسید به لب
1. از آنجا که این ژل های تزریقی از اسید هیالورونیک ساخته شده اند (اسید هیالورونیک یک زیر واحد تشکیل دهند کلاژن ها می باشد، که به طور طبیعی فرم لب های ما را تشکیل می دهد)، حس و جلوه آن ها در لب ها کاملاً طبیعی خواهد بود.
2. این نوع از ژل های تزریقی حداقل تهاجم را در بر خواهند داشت، به نحوی که روز بعد از تزریق، اثری از تحت درمان قرار گرفتن شما و فرایند تزریق باقی نخواهد ماند.
3. مهم تر از همه این که، اثر فرایند تزریق ژل های هیالورونیک اسید به طور کامل برگشت پذیر می باشد، اگر پس از انجام این فرایند، شما ظاهر لب های خود را نپسندید، با تزریق ماده دیگری به نام هیالورونیداز، می توانید در عرض چند دقیقه، ژل های تزریقی را حل نمایید.
4. تنها مشکل تزریق ژل های حجم دهند مبتنی بر اسید هیالورونیک این است که آن ها برای ماندگاری نیاز به تزریق مجدد دارند، زیرا که آن ها به مرور زمان توسط بدن جذب می شوند. ژل هایی مانند برند (Restylanegets) حدود 6 ماه و ژل هایی مانند برند (juvederms) برای حدود 12 الی 18 ماه دوام خواهند داشت.

تزریق چربی
برداشت چربی از بخش دیگری از بدن و تزریق مجدد آن، به عنوان جایگزینی محبوب برای کلاژن ها محسوب می شود. تزریق چربی باعث ایجاد حساسیت نمی شود، چرا که از بدن خود بیمار برداشته می شود. به منظور افزایش حجم لب ها، کاهش عمق چین و چروک و پر نمودن فرورفتگی ها، می توان از چربی خود بیمار استفاده نمود و آن را مجدداً در ناحیه دلخواه تزریق نمود. روش تزریق چربی نسبت به تزریق مواد دیگر نیاز به انجام فرایندهای بیشتری دارد، چرا که قبل از تزریق باید به کمک تکنیک هایی همچون لیپوساکشن، چربی استخراج شده و برای تزریق آماده گردد.

کاشت لب با پروتز لب
می توان با کاشت مواد مصنوعی و یا آلی لب ها را پرحجم و برجسته نمود. پروتز آلودرم (Alloderm) محبوب ترین ماده برای حجم دهی لب از طریق جراحی محسوب می شود. این پروتز حاوی بخش درم پوست می باشد، که مستحکم ترین بخش پوست تلقی می گردد. این پروتز نرم، که جلوه ای طبیعی دارد، از طریق برش های کوچک در گوشه و داخل دهان ، وارد لب ها می شود. بعد از قرارگیری پروتز برش ها توسط نخ های قابل جذب و یا غیر قابل جذب بسته خواهند شد. برخلاف ژل هایی همچون (JUVEDERM) و (Restylane) که می توانند حل شوند، اگر شما از ظاهر حالت لب های خود راضی نباشید، برای برداشت پروتزها به جراحی مجدد نیاز خواهد بود. روش کاشت پروتز به صورت عمل سرپایی و با کمک تزریق آرام بخش های داخل وریدی انجام خواهد شد. بخیه ها در داخل گوشه دهان قرار خواهند گرفت.

دوره بهبودی و عوارض بزرگ، برجسته و قلوه ای کردن لب
کبودی و تورم در ناحیه لب ها رایج است. بسته به روش مناسب برای بهترین دستیابی به نتایج مورد نظر، مقدار تورم و کبودی متفاوت خواهد بود.

دوره بهبودی تزریق ژل و چربی به لب
دوره بهبودی پس از تزریق، ممکن است حداکثر 1 الی 2 روز طول بکشد. معمولاً چند ساعت برای بازیابی کافی به نظر می رسد. برای پروتز لب، زمان بهبودی 1 الی 2 هفته است. ممکن است در طول دوره بهبودی، افراد سرازیر شدن بزاق و سخت شدن موقت لب ها را تجربه نمایند.

دوره بهبودی پروتز لب
بخیه ها از داخل گوشه دهان 5 روز بعد از عمل برداشته می شوند. دوره استراحت به سطح کبودی و تورم بستگی دارد، اما بیشتر بیماران پس از یک الی دو هفته می توانند به کار خود باز گردند. برای اطمینان از بهبودی بهتر و کاهش عوارض، همه بیماران ملزم به رعایت دستورالعمل های پس از عمل هستند.

نتایج بزرگ، برجسته و قلوه ای کردن لب
نتایج بزرگ، برجسته و قلوه ای کردن لب بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

نتایج بزرگ، برجسته و قلوه ای کردن لب ها با تزریق چربی تا یک سال یا در برخی از موارد بیشتر از یک سال خواهد بود، میزان ماندگاری بسیار متغیر است. (می توان برای تزریق مجدد در آینده چربی ها را ذخیره نمود. مدت زمان ماندگاری نتایج حاصل از تزریق چربی های ذخیره شده در مقایسه با چربی هایی که زمان تزریق از بدن استخراج می شود، یکسان نخواهد بود.)

نتایج بزرگ، برجسته و قلوه ای کردن لب با پروتز لب
ماده مورد استفاده در پروتز لب (آلودرم) در نهایت با بافت طبیعی بدن ادغام خواهد شد. اگر چه در ابتدا تصور می شد که این قبیل مواد اثر دائمی داشته باشند، اما تحقیقات طولانی مدت نشان داده است که بدن در نهایت این مواد را تجزیه خواهد نمود. نتیجه ماندگاری از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود، با این حال به احتمال زیاد نتیجه درمان، چند سال یا بیشتر دوام خواهد داشت.

هزینه بزرگ، برجسته و قلوه ای کردن لب ها
بزرگ، برجسته و قلوه ای کردن لب ها، یک عمل جراحی زیبایی محسوب می گردد و با هزینه های پزشکی در ارتباط است. هزینه برجسته سازی لب ها، بسته به تکنیک ها و میزان تصحیح لازم برای این روش ها متغیر است. بسته به آناتومی صورت بیمار، دستیابی به یک نتیجه واقعی و عالی به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت.

عوارض بزرگ، برجسته و قلوهای کردن لبها
بزرگ، برجسته و قلوه ای کردن لب ها می تواند با برخی عوارض همراه باشد. ممکن است نسبت به پروتز لب، بدن دچار واکنش های آلرژیک شود. خونریزی یا سخت شدن پروتز نیز ممکن است رخ دهد، در پی آن ممکن است نیاز باشد، پروتز برداشته شود. عوارض دیگر میتواند شامل عفونت ها و آسیب رسیدن به عصب ها باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید