منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

پروتز پیشانی

بزرگ کردن و پروتز پیشانی با استفاده از ایمپلنت به عمل جراحی پلاستیک پیشانی گفته میشود که در این روش از ایمپلنت برای افزایش حجم پیشانی استفاده میشود. این روش برای افرادی که پیشانی آنها دچار گود رفتگی شدید شده است و قصد دارند حجم پیشانی خود را افزایش دهند بسیار مناسب است. از آنجایی که در این روش یک حجم طبیعی به پیشانی اضافه میشود در بلند مدت به ندرت تغییر غیرعادی در ظاهر این ناحیه به وجود خواهد آمد. به این ترتیب میتوان ظاهری زیبا و جذاب و برجسته را برای پیشانی طراحی کرد که تا بینی امتداد مییابد. کاشت پروتز پیشانی به ایجاد ظاهر جوان و جذاب و خلق نتایج مورد انتظار بیمار کمک میکند.

درمواردی که پیشانی به صورت عقب رفته است ویا در اثر تصادف استخوان آن شکسته و ایجاد ناصافی در زیر پوست کرده است،از پروتز پیشانی استفاده می شود. یکی از روش های بسیار خوب ، گذاشتن پروتز پورکس که به صورت صفحه ای صاف و پهن می باشد ، در زیر پوست وروی استخوان گذاشته می شود و باعث ایجاد شکل مطلوب پیشانی می گردد. این پروتز پورکس پیشانی توسط پیچ های بسیار ظریف بر روی استخوان پیشانی محکم می گردد. دکتر جعفری پوربا سال ها تجربه در زمینه تغییر شکل پیشانی با نجام پروتز ،ابتدا با فرد متقاضی برای انجام این عمل مشاوره داشته ای و طی این جلسه او را نسبت به تغییرات ممکن در صورت وی با انجام پروتز آگاه می سازد .مشاوره می تواند فرد متثاضی را نسبت به انجام و هزینه این روش آگاه کند و در تصمیم گیری او تاثیرگذار باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال و یا رزرو نوبت در این مرکز می توانید با شماره تلفن 36266851 - 031 تماس حاصل فرمایید.

زیبایی پیشانی

پیشانی یکی از اجزای مهم و اصلی صورت است که حدود یک سوم از کل صورت را به خود اختصاص داده است و اگرچه فقط یکی از اجزای صورت که ابرو نام دارد در این ناحیه قرار گرفته است، نقش بسیار مهمی را در زیبایی صورت ایفا میکند. به طور کلی پیشانی دارای سه ویژگی است که نقش چشمگیری را در نمای کلی صورت به خود اختصاص داده است. قسمت فوقانی پیشانی محل رویش خط مو است که در صورت زنان و مردان کاملا متفاوت میباشد. قسمت تحتانی پیشانی توسط ابروها و استخوانهای این ناحیه پوشش داده شده است. این استخوانها لبههای استخوان جمجمه هستند و دقیقا روی چشمها قرار گرفتهاند. در دو طرف پیشانی لبههای استخوان گیجگاهی قرار دارد که لبههای استخوانی این ناحیه را تشکیل میدهند و در این قسمت از عضلات بزرگ گیجگاهی به هم متصل شدهاند.

شکل پیشانی در مردان

شکل استخوان پیشانی و برجستگی لبههای استخوانی این ناحیه به مشخص کردن ظاهر صورت مردانه و زنانه کمک میکند. معمولا بلند بودن پیشانی در مردان به علت تنوع در خط موهای ناحیه پیشانی قابل قبول است. لبههای استخوان که از پیشانی و روی چشمها شروع میشود در مردان برجستهتر است. به طور کلی میزان برجستگی استخوان پیشانی و ابرو به خوبی مشخص نیست و گاهی اوقات میزان برجستگی این ناحیه بسیار شدید است و باعث ایجاد ظاهری غیر طبیعی میشود. پیشانی مردان باید تا حدودی برجسته باشد و یک فاصله مناسب را بین ابرو و استخوان پیشانی به وجود بیاورد. گاهی اوقات برجستگی پیشانی تا دو طرف و تا ناحیه گیجگاهی ادامه مییابد.

شکل پیشانی در زنان

معمولاً پیشانی زنان برجسته نیست و عمدتا یک پیشانی صاف و نسبتاً گرد دارند. پیشانی زنان در حالت نیم رخ به صورت عمودی میباشد و فاقد هرگونه عقب رفتگی است. این امر بدین معنا است که برجستگی پیشانی به لحاظ زیبایی تا حدود قابل قبول است که در این حالت هیچ گونه فاصلهای بین لبههای ابرو و استخوان پیشانی وجود ندارد. میزان برجستگی پیشانی در حالت نیم رخ اهمیت بسیار زیادی دارد و نباید قسمت استخوان ابرو دچار بیرون زدگی و قسمت میانی پیشانی دچار تو رفتگی باشد. لبههای جانبی ابرو در زنان برخلاف مردان در قسمت شقیقه باریک میشود که در این حالت دو طرف پیشانی به شکل مربع دیده میشوند.

فواید پروتز پیشانی چیست؟

ایمپلنت پیشانی و رفع چین و چروک و خطوط عمیق روی پیشانی شما کمک میکند.

پروتز پیشانی با پر کردن برخی از نقاط پیشانی که دچار افتادگی شدهاند دارای آثار ضد پیری است.

کاشت پروتز پیشانی با افزایش حجم این ناحیه به خلق ظاهری زیبا و جوان و ایجاد آثار سه بعدی روی صورت کمک میکند.

از آنجایی که برای کاشت ایمپلنت و در حین جراحی آندوسکوپی یک برش کوچک روی پوست سر ایجاد میشود بافت اسکار بسیار کوچک خواهد بود که این امر باعث ایجاد نتایج رضایت بخش میشود.

پس از کاشت ایمپلنت پیشانی شما میتوانید از مزایا و نتایج حاصل از جراحی بهره بگیرید.

چه افرادی میتوانند متقاضی مناسبی برای پروتز پیشانی باشند؟

انواع ایمپلنت پیشانی و نحوه کاشت آن

استخوان پیشانی

برخی از مردان مایل هستند که پس از جراحی و کاشت ایمپلنت پیشانی آنها ظاهری مردانهتر داشته باشد. با توجه به حساسیت بسیار زیادی که در این روش وجود دارد استفاده از ایمپلنت سفارشی برای استخوان ابرو تنها راه حل موجود برای رفع مشکل بیماران است. طراحی و ساخت ایمپلنت در سه مرحله انجام میشود. مرحله اول، میزان برجستگی استخوان پیشانی باید کاهش پیدا کند تا نتیجه مناسبی به دست بیاید در غیر این صورت ظاهر پیشانی غیر عادی خواهد بود. در مرحله دوم باید در هنگام بازنمایی لبههای استخوان پیشانی به موقعیت اعصاب این ناحیه دقت کرد تا مشکلی پیش نیاید و بتوان ظاهر مورد انتظار بیمار را طراحی نمود. در نهایت باید ایمپلنت پیشانی به آرامی در آن قسمت فوقانی پیشانی قرار بگیرد تا از ایجاد فاصله غیرطبیعی جلوگیری گردد.

پیشانی

پروتز پیشانی در مردان یکی از عقب رفتگی پیشانی خود راضی نیستند و زنانی که دوست دارند پیشانی گردتر و زیباتری داشته باشند انجام میشود. استفاده از ایمپلنت که بر اساس نیازهای بیمار طراحی و ساخته شده است بهترین و موثرترین روش برای بزرگ کردن این ناحیه محسوب میشود زیرا پیشانی بخش زیادی از صورت را به خود اختصاص داده است. در اکثر موارد ایمپلنت پیشانی به نحوی ساخته و طراحی میشود که قسمت استخوان روی ابرو را نیز شامل میشود تا بهترین حالت ممکن را به وجود بیاورد. هنگامی که جراح به صورت افقی به برجسته کردن پیشانی میپردازد باید به عرض پیشانی بین خطوط جانبی شقیقه نیز توجه کند. در تعداد کمی از موارد، ایمپلنت افقی پیشانی به طور کامل روی استخوان باقی میماند و روی استخوان پیشانی و محل فاسیای گیجگاهی/ منطقه عبور عضلات ثابت میشود. هنگامی که پروتز پیشانی روی این ناحیه قرار میگیرد باید ایمپلنت را روی طرفین و قسمت فوقانی ناحیه گیجگاهی قرار داد تا از ایجاد ظاهر برجسته و جلو آمده پیشانی جلوگیری گردد.

استخوان گیجگاهی

ناحیه گیجگاهی یک قسمت بی نظیر از صورت است که میتوان به افزایش حجم آن پرداخت. در پروتز این قسمت، صرف نظر از اینکه عضله گیجگاهی محل رویش مو است یا آنکه توسط موهای خلفی گیجگاهی اطراف و روی گوش پوشانده شده است بزرگ میشود. امروزه ایمپلنتهایی با اندازه و سایز استاندارد برای ناحیه گیجگاهی طراحی شدهاند که میتوان به راحتی به افزایش حجم ناحیه فرو رفته گیجگاهی که دقیقاً روی قوس استخوان گونه و کنار چشم قرار دارند پرداخت. برای بزرگ کردن و افزایش حجم شقیقهها و افزایش حجم قسمت قدامی ناحیه گیجگاهی که تا پیشانی ادامه مییابد، هر یک از بیماران به ایمپلنت سفارشی مخصوص خود نیاز دارند. ایمپلنتهای سفارشی مخصوص ناحیه گیجگاهی و زیر قسمت فاسیا بر روی عضله بخش گیجگاهی قرار داده میشوند تا با افزایش حجم عضله به ایجاد ظاهر مناسب و مورد انتظار بیمار بپردازند.

نکات و دستورات حائز اهمیت و دوران بهبود پس از کاشت ایمپلنت پیشانی به چه صورت است؟

پس از جراحی روی پیشانی بیمار بانداژ قرار داده میشود تا میزان تورم پیشانی او کنترل شود. این کار باعث میشود که بافتهای زیر پوست به مواد ایمپلنت و استخوان متصل شوند. پس از جراحی، پیشانی بیمار متورم میشود اما به ندرت دچار کبودی خواهد شد. بخش زیادی از تورم در اطراف چشم و روی پلک به وجود میآید. پزشک به بیمار توصیه میکند برای کاهش میزان تورم ناشی از جراحی تا سه روز از کمپرس یخ استفاده کند و سرش را بالاتر از سطح بدن خود قرار دهد. پس از جراحی، بیحسی پیشانی و قسمت جلوی پوست سر قابل انتظار است و معمولاً چند ماه طول میکشد تا به طور کامل بیمار احساس بهتری داشته باشد. اگرچه احتمال بروز عفونت پس از جراحی بسیار نادر است باید همه بیماران تا یک هفته پس از جراحی از آنتی بیوتیک استفاده کنند و داروهای تجویز شده را طبق دستور پزشک مصرف نمایند. بیمار میتواند ۱۰ روز پس از جراحی ایمپلنت پیشانی فعالیتهای روزمره و عادی خود را از سر بگیرد.

مراقبتهای پس از کاشت ایمپلنت پیشانی اهمیت بسیار زیادی دارد

بیمار باید تا زمانی که ایمپلنت به طور کامل در موضع مورد نظر ثابت نشده است از فشار آوردن به پیشانی خود اجتناب کند.

بیمار میتواند ۷ روز پس از جراحی و بهبود محل بخیه و برش برای کاشت ایمپلنت، دوش بگیرد.

بیمار باید تا یک ماه پس از جراحی از رفتن به سونای بخار یا سونای خشک خودداری کند.

انجام دادن تمرینات ورزشی سبک و نرم مانعی ندارد اما بیمار باید حداقل تا یک ماه از انجام دادن تمرینات ورزشی سنگین و شدید خودداری کند.

بیمار باید تا چهار هفته پس از جراحی از استعمال دخانیات خودداری کنند زیرا سیگار کشیدن باعث میشود سرعت بهبود زخمها کاهش یابد.

درباره ی روش های زیبایی پیشانی بیشتر بدانید
اگر از شکل ظاهری پیشانی خود راضی نیستید و و این مسئله اعتماد به نفس شما را در میان دوستانتان تحت تاثیر قرار داده است ،پزشک در صورت مناسب نبودن پروتز پیشانی برای شما ،قطعا گزینه های دیگری دارد. دکتر جعفری پور آماده ی ارائه مشاوره و خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد . در صورت داشتن هر گونه سوال درباره ی روش های درمانی زیر می توانید این قسمت را کلیک کرده و سوال خود را با او در میان بگذارید.

تزریق چربی

تزریق چربییک روش ایمن و ساده است که میتوان از فورا ظاهر طبیعی و مورد انتظار بیمار را به وجود بیاورد. تزریق چربی برای افرادی که قصد ندارند حجم پیشانی آنها خیلی افزایش پیدا کند بسیار مناسب است. در این روش چربی مورد نظر از سایر نقاط بدن از قبیل ران و شکم جمع آوری میشود و به کمک سرنگ به زیر پوست تزریق میگردد. تزریق چربی در عیب بزرگ دارد، در برخی موارد مقداری از چربی تزریق شده با گذر زمان جذب بدن میشود که این امر ظاهر پیشانی را تغییر میدهد. در صورتی که مقدار زیادی چربی به زیر پوست تزریق شود پیشانی بسیار برجسته خواهد شد و ظاهر غیر طبیعی و پف دار را به وجود میآورد.

سیمان استخوانی

سیمان استخوانی روشی است که برای ثابت کردن پروتز های کاشته شده به کار میرود. به این ماده استئو باند گفته میشود که از طریق برش ایجاد شده در خط موها به زیر پوست تزریق میشود و یک ماده نرم است که جراح میتواند به راحتی به دستکاری کردن آن بپردازد. سپس با دقت به شکلی یا میپردازد تا ظاهر ایده آل و مورد انتظار بیمار به وجود بیاید. پس از آنکه سیمان استخوانی درون موضع مورد نظر قرار داده شد سفت میشود و برش ایجاد شده بخیه میگردد.

فیلر پیشانی

افرادی که در خصوص انجام عمل جراحی شک دارند اما همچنان مایل به تغییر ظاهر پیشانی خود هستند میتوانند از سایر روشهای درمانی موجود بهره بگیرند.

تزریق ژل هیالورونیک اسید اولین روشی است که اکثر بیماران آن را انتخاب میکنند و به طور مکرر از آن برای افزایش حجم بافت نرم بدن استفاده میشود. تزریق ژل هیالورونیک اسید یک روش ایمن و کاربردی است که با یک تزریق ساده توسط پزشک به ایجاد ظاهر مورد نظر بیمار کمک میکند.

تزریق فیلر یک روش دیگر برای افزایش حجم پیشانی محسوب میشود و سالیان بسیار زیادی است که از آنها استفاده میشود و همواره ظاهر زیبایی را به وجود آورده است. اما باید خاطر نشان کرد که نتایج حاصل از این روش دائمی نیستند و بیمار باید در صورت تمایل هر چند وقت یک بار به تکرار این روش بپردازد.

تحقیقات بسیار زیادی در خصوص افزایش حجم پیشانی با استفاده از فیلرهایی که پلی کاپرولاکتون ساخته شدهاند انجام دادهاند. محققان در یک تحقیق در فواصل زمانی مشخص تا دو سال پس از جراحی و ارزیابی نتایج حاصل از تزریق فیلر پرداختند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که تزریق فیلر یک روش مناسب برای افزایش حجم پیشانی است و کاملا ایمن میباشد که با نتایج مثبت و آثار دائمی همراه است.

باتشکر دکتر جعفری پور
www.drjafaripour.com


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :