دکتر مسعود جعفری پور

فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت


عمل جراحی کاشت پروتز چانه و فک؛ عوارض، مزایا و هزینه

پروتز چانه و پروتز فک برای افرادی که از شکل چانه خودراضی نیستندو تمایل به داشتنچانه برجسته تری دارند راه حل مناسبی است.از همان نیم رخ های هالیوودی که در تبلیغات لوازم آرایشی و بهداشتی، زیاد می بینید. شاید هم پس از یک تصادف رانندگی، شکل چانه تان از حالت افتاده باشد. در این شرایط، شما کاندیدای مناسبی برای جراحی چانه و کار گذاشتن پروتز در چانه تان خواهید بود.... عمل جراحی برجسته سازی چانه با پروتز این روزها در دنیا در میان مردان هم طرفداران زیادی دارد؛ چرا که داشتن چانه ای قوی و برجسته یکی از شاخصه های زیبایی چهره در صورت آقایان است که در کنار داشتن آرواره هایی چهارگوش، پوستی آفتاب سوخته، چهره ای بدون چروک و بدون چربی اضافه، چهره آقایان را زیباتر و جذاب تر می کند.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور از پروتز سیلیکون و پروتزهای سفارشی برای ایجاد ظاهر مناسب برای خط فک استفاده می کنند. عمل جراحی کاشت پروتز چانه و فک یک روش درمان دارای خطر به نسبت پایین است و در عمل می تواند به طور قابل توجه باعث افزایش هماهنگی بین اجزای صورت شود. همچنین خارج کردن پروتز از چانه در هر زمان دلخواه امکان پذیر است. وارد کردن پروتز به چانه تحت بی حسی موضعی و همراه با داروی آرام بخش یا بدون استفاده از آن انجام می شود. به این منظور یک شکاف کوچک در زیر چانه ایجاد می شود تا پس از درمان امکان پنهان ماندن شکاف از دید سایرین وجود داشته باشد. در این زمان به بیمار توصیه می شود یک هفته قبل از درمان از داروهای آنتی بیوتیک به عنوان یک روش پیشگیرانه در برابر عفونت استفاده کند و بخیه های ایجاد شده برای بستن شکاف یک هفته پس از درمان کشیده می شوند. در ادامه پروتز نیاز به اقدام مراقبتی خاص نخواهد داشت.

اینها فاکتورهایی است که متخصصان زیبایی برای یک چهره زیبا برای مردان در نظر می گیرند. برجستگی و فرم صورت هنرپیشگان سینما، خیلی ها را وسوسه می کند که به فکر برجسته سازی بخش های گوناگون چهره خود بیفتند و به ویژه خانم های جوانی که به دنبال زیبایی های هالیوودی اند، از این نظر، بیشتر در معرض خطرند. حتما شما هم شنیده اید که پروتزهایی در بازار وجود دارد که می توان با کار گذاشتن آن در صورت، گونه یا چانه، این بخش های صورت را برجسته تر کرد و به فرم دلخواه دست یافت. نتایج مطالعات متعدد دانشمندان نیز نشان می دهد که چانه و گونه برجسته یکی از معیارهای زیبایی صورت است. به صورت طبیعی، قوس گونه ای که بخشی از استخوان گونه است، موجب برجستگی گونه ها می شود. در حقیقت، کسانی که گونه های برجسته ای دارند، به صورت ارثی، اسکلت صورت شان به این شکل درآمده است. در بعضی افراد نیز استخوان های گونه به میزان کافی رشد نکرده و بنابراین گونه های پهن و بی حالتی دارند. چانه سنجی به طور ایده آل، در یک نمای نیم رخ، خط عمودی که از کنار لب پایین شما کشیده می شود، باید به چانه شما برسد.

اگر نوک چانه شما عقب تر از این خط باشد، یعنی چانه شما عقب تر از حالت ایده آل است و در این شرایط ممکن است تقویت چانه یا همان جلوتر آوردن آن، برای هماهنگ کردن اجزای صورت شما لازم باشد ولی اگر نوک چانه شما از این خط عمودی جلوتر باشد، آن وقت شما چانه ای بیرون زده خواهید داشت که می توانید با مشورت یک جراح پلاستیک، از کوچک تر کردن چانه تان سود ببرید. یک چانه ایده آل و متناسب می تواند حالت لب ها، دندان ها و بینی شما را بهتر کند. پروتز چانه این جراحی را می توان با یک بی حسی موضعی و در مواردی نیز به وسیله بی هوشی عمومی انجام داد. جراح، برشی کوچک در داخل دهانتان یا زیر چانه تان ایجاد خواهد کرد.

نحوه انجام عمل پروتز چانه
یک پروتز مخصوص چانه، زیرپوشش استخوان چانه شما کار می گذارد و برش را با بخیه های قابل جذب می بندد و شما ساعاتی پس از انجام این جراحی از بیمارستان مرخص خواهید شد. اگر این جراحی به وسیله یک متخصص جراحی پلاستیک ماهر انجام شود، به طور معمول، عوارض آن نادر است. برای اینکه از نتیجه عمل جراحی چانه تان راضی باشید، پیش از کار گذاشتن پروتز در چانه تان خواسته هایتان را به طور دقیق با جراح تان در میان بگذارید تا از عمل جراحی توقعات بیش از اندازه نداشته باشید. جراحی فک گاهی اوقات برای برجسته تر کردن چانه نیاز به کار گذاشتن ایمپلنت (پروتز) در چانه نیست.

تکنیکهای پروتز چانه
امروزه از دو تکنیک برای وارد کردن پروتز به چانه استفاده می شود که این تکنیک ها به شرح زیر هستند :
وارد کردن پروتز از داخل دهان (داخل دهانی)

وارد کردن پروتز به چانه از داخل دهان با افزایش احتمال مواجه شدن بیمار با خطر عفونت و دوره بهبودی طولانی همراه است.

وارد کردن پروتز از زیر چانه (خط زیر چانه ای)

در این حالت وارد کردن پروتز به چانه از طریق یک شکاف کوچک مخفی در ناحیه زیر چانه انجام می شود. به این منظور معمولاً شکاف در ناحیه زیر چانه ایجاد می شود تا از طریق آن امکان دسترسی به موقعیت بهینه برای پروتز وجود داشته باشد.

به طور خاص در هنگام استفاده از پروتز باید به ظاهر مناسب چانه توجه شده و از ایجاد خط چانه طبیعی برای بیمار اطمینان حاصل گردد. در این حالت اندازه پروتز را می توان با توجه به شرایط بیمار مشخص کرد و طول مدت دوام و ماندگاری پروتز طولانی است.

پس از پروتز چانه
نتایج این درمان بلافاصله پس از تکمیل آن مشاهده می شود، هر چند ورم موضعی می تواند باعث شود ظاهر چانه در چند هفته اول بسیار بزرگتر از شرایط واقعی آن باشد. ورم و کبودی ایجاد شده پس از این درمان عمدتاً با گذشت 1 هفته برطرف می شود و اکثر بیماران می توانند با گذشت 1 هفته به محل کار خود باز گردند. در این زمان یک شکاف کوچک در زیر چانه وجود دارد و بخیه ها با گذشت حدود 1 هفته از درمان کشیده خواهند شد. معمولاً پس از درمان به بیمار توصیه می شود برای چند روز غذاهای نرم مصرف کرده و از انجام فعالیت های شدید در طول 3 هفته اول پس از پروتز خودداری کند. اکثر افراد در این زمان مقدار کمی درد دارند و این درد به خوبی از طریق داروهای مسکن خوراکی قابل کنترل است.

هزینه پروتز چانه

هزینه پروتز چانه
یکی از سوالات مهمی که اکثر متقاضیان عمل جراحی کاشت پروتز چانه و فک از جراح خود می پرسند هزینه پروتز چانه است. عوامل بسیاری می تواند بر قیمت پروتز چانه اثر بگذارد. بعضی از این عوامل در زیر خلاصه شده است:
- نوع پروتز: بعضی از پروتزهای چانه و فک نسبت به سایر پروتز ها قیمت بیشتری دارند. بهتر است قبل از عمل در مورد هزینه نوع پروتز چانه با پزشک خود مشورت کنید.
- تجربه و شهرت پزشک: معمولا جراحانی که تجربه وشهرت بیشتری دارند هزینه بیشتری دریافت می کنند. بیماران هم ترجیح می دهند که جراحان با سابقه ای را انتخاب کنند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند
- بی هوشی:بسته به نوع بی هوشی (عمومی یا موضعی) که جراح متناسب نیاز بیمار انجام می دهد، هزینه پروتز چانه و فک متغیر خواهد بود.
- نوع جراحی: بسته به این که جراحی با وارد کردن پروتز از داخل دهان و یا از طریق وارد کردن پروتز از زیر چانه انجام شود قیمت پروتز چانه و فک متفاوت خواهد بود
- موقعیت مراکز پروتز فک و چانه: معمولا مراکزی که در مرکز شهر و یا در شهرهای بزرگ قرار دارند هزینه بیشتری دریافت می کنند


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفتینگ(لیفت) صورت یا کشرفع و از بین بردن غبغب با سالک چیست ؟ درمان اسکار وعمل جراحی پلاستیک پیشانیصفحه اصلیبیوگرافیجراحی بینیمراحل عمل زیبایی بینیعمل بینی در اصفهانفیلم های جراحیگالری عکسجراحی زیبایی گوشسوالات پزشکیجراحی پلکمقالات جدیدتزریق ژل و بوتاکس و چربیپروتز گونه و چانهلیزرشکاف لب و کام مادرزادیسایتهای دیگرارتباط با ما