دکتر مسعود جعفری پور

فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت


ماه گرفتگی

ماه گرفتگی به صورت یک لکه قرمز رنگ که رنگ آن از قرمز روشن تا بنفش تیره متغیر میباشد که به صورت مادرزادی است و بر روی قسمتهای مختلف بدن زده میشود.از لحاظ پزشکی به آن پی دبلیو اس (پورت واین استین) گفته میشود که در اثر رشد بیش از حد مویرگهای خونی در زمان تولد در زیر پوست میباشد که رشد آنها در بسیاری موارد تا بعد از تولد هم ادامه دارد.
این لکه ها در روی صورت از روند خاصی پیروی میکنند و معمولا در مسیر اعصاب جمجمه ای در روی صورت میباشند و بسیاری از والدین از دیدن این لکه ها بسیار نگران هستند و در صدد رفع آن میباشند. بسیاری از این لکه ها به مرور زمان و با افزایش سن کودک بهتر میشوند و از بین میروند اما اگر بخواهیم سریعتر از بین برود بهترین دارو کورتن به صورت خوراکی و یا تزریقی داخل ضایعه میباشد. اگر این روشها موثر نباشد از حدود8الی10سالگی لیزر برای بیمار شروع میشود.
معمولا لیزری که بهترین اثر را برروی ماه گرفتگی دارد لیزر پی دی ال میباشد که اختصاصا برروی عروق اثر میکند و به پوست آسیب نمیرساند اما این لیزر نیاز به تکرار دارد.
فواصل جلسات حدود یک ماه میباشد و معمولا تعداد جلسات از 5الی20جلسه میباشد.با تشکر دکتر جعفری پور

www.drjafaripour.com


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، مجتمع ماکان 3 ، طبقه 4 ، واحد19
تلفن : 36266851 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیفت بازولیفتینگ(لیفت) صورت یا کشمراقبت های پس از عمل جرمراقبت های بعد از عمل بینپیشگیری از تو دماغی شدن صتخلیه ژل لب از بین بردن تجوش زدن صورت بعد از عمل برفع و از بین بردن غبغب با رژیم غذایی بعد از عمل بینسالک چیست ؟ درمان اسکار وعمل جراحی پلاستیک پیشانیصفحه اصلیبیوگرافیجراحی بینیمراحل عمل زیبایی بینیعمل بینی در اصفهانفیلم های جراحیگالری عکسجراحی زیبایی گوشسوالات پزشکیجراحی پلکمقالات جدیدتزریق ژل و بوتاکس و چربیپروتز گونه و چانهلیزرشکاف لب و کام مادرزادیسایتهای دیگرتماس با ما