منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

لیفت صورت و روش های لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت

عمل لیفتینگ چگونه ا ست ؟
عملهای پاکسازی و کشیدن و لیفت صورت مانند لایه برداری پوست صورت چهره را با تحریک تولید کلاژن بیشتر در لایههای زیرین پوست جوانتر نشان میدهد.عمل لیفتینگ (lifting)، صورت را 5 تا 10 سال جوانتر نشان میدهد. لیفتینگ پوست صورت (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد 40 تا 60 ساله انجام میشود. در عمل جراحی لیفت صورت با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست صورت و گردن، چروک و افتادگی پوست صورت کاهش مییابد.

در دوران کودکی، پوست قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و زیر پوست، سطح وسیعی از چربی وجود دارد. با افزایش سن، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش مییابد و چربی زیر پوستی کم میشود. در نتیجه در پوست یک حالت جمع شدگی همراه با چین و چروک ایجاد میشود که ظاهر پوست را تغییر میدهد، بافت اطراف چشم و فک پایین شل میشود و موجب میشود که چهره حالت نگران، خسته و اخمو پیدا کند.

تماس با آفتاب از عوامل بسیار مؤثر در ایجاد این تغییرات است. نور آفتاب یک التهاب مزمن در پوست ایجاد میکند که منجر به متلاشی شدن عواملی میشود که پوست را شاداب و جوان نگه میدارند.کرم ضدآفتاب را از سنین 6 ماهگی تا یک سالگی برای کودکان خود استفاده نمایید. کرمهای ضد آفتاب مخصوص کودکان وجود دارد که استفاده از آنها میتواند بسیار مفید باشد.عوامل دیگری مانند کاهش وزن، استرسهای زندگی روزمره، استفاده از الکل و سیگار و استعداد ژنتیکی، در روند ایجاد تغییرات در چهره اثرگذار میباشند.

لیفتینگ صورت
روش های لیفت صورت(lifting) فردرا 5 تا 10 سال جوانتر نشان میدهد. لیفتینگ صورت (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد 40 تا 60 ساله انجام میشود.در این عمل با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست صورت و گردن، چروک پوستی کاهش مییابد.معمولا لیفت پوست صورت با سایر اعمال زیبایی مثل کشیدن پوست گردن وی، میزان کشیدن صورت و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل موثرند.

افراد مناسب برای عمل لیفتینگ
به طور کلی، افراد مناسب برای بهره بردن ازمزایای لیفت صورت کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شل و افتادهای دارند.با لیفت صورت بدون جراحی و یا همراه با جراحی، افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین، یا چینهای دور دهان را نمیتوان رفع کرد.برای ارزیابی فرد میتوان به نکات زیر توجه کرد:
- وجود یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان
- چینهای عمیق در گونهها و شلی پوست روی برجستگیهای گونه
- شلی پوست، چینها و ستونهای عمودی یا چربی اضافی در گردن

نحوه عمل جراحی لیفتینگ صورت
درعمل لیفت صورت، از بیحسی موضعی یا بیهوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرامبخش استفاده میشود. مدت زمان عمل لیفت پوست صورت، در حدود سه ساعت است.اکثر برشها، در داخل خط مو قرار میگیرد.از طریق برش جراحی، قسمتهای اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش سست میکنند و سپس آن را از محل گوش عقب میکشند. در لیفتینگ گردن برش معمولاً در محدوده گوش ایجاد میشود، یعنی در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور میزند و تا کناره خط مو در پشت گوش میرود. ممکن است برش کوچکی در زیر چانه ایجاد شود.

نکات لازم بعد از عمل
در 1 تا 2 روز پس از عمل کشیدن پوست صورت ، بانداژها برداشته میشود. در این زمان فرد متوجه تورم و تغییر رنگ در برخی از قسمتهای صورت میشود.در صورت وجود ورم و کبودی، نگرانی وجود ندارد، چون پس از مدتی به وضعیت کاملا طبیعی برمیگردد.تورم در 24 تا 48 ساعت اول پس از جراحی دیده میشود و طی چند هفته برطرف میگردد.

درجاتی از بیحسی در برخی از نواحی صورت ایجاد شود که طی چندین هفته یا بیشتر رفع میگردد.طی 4 تا 7 روز بعد از عمل، بخیهها برداشته میشوند.بعد از 2 هفته میتوان به فعالیتهای معمول برگشت و پس از 3 تا 4 هفته ورزش را شروع کرد.در روزهای اول بعد از عمل، باید از زور زدن، خم شدن یا بلند کردن اجسام، پیادهروی تند، شنا کردن، ارتباط جنسی و هر گونه فعالیتی که فشار خونتان را بالا ببرد، خودداری کنید.

توصیههای قبل از عمل
شب قبل از عمل، حمام نمایید و سر خود را بشویید.هنگام ورود به اتاق عمل، صورت شما باید فاقد هر گونه آرایشی باشد بهتر است موها سر خود را تا حد امکان کوتاه نمایید.از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل، از خوردن داروهای بروفن ، ایندومتاسین ، پیروکسیکام، مفنامیک اسید و آسپیرین خوداری کنید و چنانچه به هر دلیلی نیاز به مسکن داشتید، فقط از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئین دار استفاده نمایید.

مراقبتهای بعد از عمل
تا چند روز فعالیتهای خود را کم کرده و استراحت نمایید.در موقع خوابیدن، سر بالاتر از بدن قرار گیرد (جهت کاهش تورم و کبودی).قرار دادن کمپرس سرد روی محل عمل، باعث کاهش تورم و خونریزی میگردد.تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته طبیعی است.

بعد از عمل، آنتی بیوتیک تجویزی را مرتب مصرف کنید.تا مدتی بعد از عمل، از مصرف آسپیرین و برخی از داروهای ضدالتهابی و استعمال دخانیات پرهیز کنید.تا حد امکان از بروز سرماخوردگی جلوگیری کرده و در صورت ابتلا، سریعا درمان کنید.از تماس مستقیم با تابش آفتاب دوری کرده و از کرمهای ضدآفتاب استفاده کنید.حرکات صورت، مثل جویدن را کمتر انجام دهید.

نتایج لیفتینگ صورت
به علت تفاوتهای فردی، هیچگاه افراد مختلف نتایج یکسانی از عمل کشیدن پوستبه دست نمیآورند.نتایج این عمل دائمی نیست و با افزایش سن و اثرات جاذبه، ممکن است نیاز به تکرار این عمل باشد.در اکثر بیماران حداقل تا 10 سال بعد، نیاز به تکرار عمل احساس نمیگردد.

عوارض
- پارهای از عوارض مربوط به بیهوشی و… میباشد.
- هماتوم (تجمع خون در زیر پوست) که بیشتر در افراد سیگاری، افراد با سابقه فشار خون بالا، یا در نتیجه تهوع و استفراغ ایجاد میشود.
- ریزش مو در اثر کاهش خونرسانی به فولیکولهای مو ایجاد میشود، ولی پس از مدتی موها دوباره رشد میکنند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

مهدی خلیلی [ 1394-07-21 ]
سلام آقای دکتر لطفا هزینه لیفت صورت و همینطور بالای چشم را بگوئید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :