منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

کاربرد غضروف مصنوعی در بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از شایع ترین جراحی های پلاستیک و ترمیمی می باشد که هر روزه هزاران نفر در سرار دنیا مشتاق به انجام آن می باشند. در جراحی زیبایی بینی تغییرات بیشتر در زمینه غضروف ها و استخوان بینی می باشد . گاهی اوقات غضروفهای بینی بسیار شل هستند و یا اصلا فرم طبیعی ندارند و یا در اثر جراحی قبلی بینی مقداری از این غضروفها از بین رفته اند. جهت اصلاح این حالت نیاز هست که غضروف ها ی بینی تقویت شود.

جهت تقویت این غضروف ها 4 راه انتخاب وجود دارد:

از غضروفهای خود بیمار استفاده کنیم . از غضروفهای بیمار دیگری استفاده شود. از غضروفهای حیوانی مثل گاو استفاده شود. از مواد غضروف مصنوعی مثل سیلیکون، پورکس، گورتکس استفاده گردد.

1-انتخاب اول معمولا بهترین انتخاب است یعنی از غضروفهای خود بیمار. بیشترین محل هایی که به عنوان منبع غضروف استفاده می شود از تیغه ی بینی و غضروف گوش و دنده می باشد. این غضروف ها چون از جنس ژنتیکی خود مریض می باشند بسیار خوب جواب می دهند و احتمال از بین رفتن آنها خیلی کم است.

2- از غضروفهای بیماران دیگر می توان استفاده کرد اما 2 مشکل عمده وجود دارد ،الف:احتمال انتقال بیماری های واگیر دار مثل ایدز و هپاتیت وجود دارد . ب: چون از لحاظ ژنتیکی با بیمار اصلی همخوانی ندارد این غضروفها جذب می شود.

3- غضروف از حیوانات به علت دو مشکل قبلی منسوخ شده است.
4- غضروفهای مصنوعی پورکس و سیلیکون متاسفانه بعد از مدتی (چند سال) عفونت کرده و از زیر پوست بیرون می زنند. لذا با توجه به موارد ذکر شده ، بهترین انتخاب جهت تامین غضروف اضافه از خود بیمار است و در موارد بسیار استثتایی از غضروفهای دیگر استفاده می گردد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :