منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

اقدامات قبل و بعد از جراحی پلک

اقدامات قبل از عمل جراحی پلک ( پف چشم ) :
1 - از یک هفته قبل ازعمل از داروهایی مثل بروفن ، ایندومتاسین ، پیروکسیکام ، مفنامیک اسید استفاده نکنید و چنانچه به هر دلیلی به مسکن نیاز داشتید فقط از استامینوفن ساده یا کدئین استفاده کنید.
2 - روزجراحی حمام کنید و از مصرف مواد آرایشی بخصوص اطراف چشم ها خودداری کنید.
3 - بعد ازعمل به مدت سه روزاگر قرمزی یا خشکی چشم دارید می توانید از قطره های نفازولین چشمی واشک مصنوعی استفاده نمایید .
4 - آنتی بیوتیک تجویزی را به مدت 5 تا 7 روز مصرف نمایید .
5 - تا 48 ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده نمایید. بدین منظور میتوانید چند تکه کوچک یخ را در کیسه فریزر ریخته در کیسه را بسته ویک پارچه دور آن بپیچید و آن را روی صورت خود قرار دهید .(بیست دقیقه بگذارید و بیست دقیقه بردارید . )
6 - درطی چند روز اول بعداز عمل هنگام درازکشیدن بهتر است بالشت زیر سرشما بلندتر باشد تا شیب بدنتان بیشتر شود. این کار باعث میشود کبودی و تورم شما به
حداقل برسد .
7 - یک هفته بعد از جراحی برای کشیدن بخیه ها به مطب مراجعه کنید.

مراحل جراحی :
در جراحی پلک فوقانی ابتدا میزان پوست اضافی دقیق تعیین و با برشی که در خطوط طبیعی پلک واقع خواهد شد برداشته میشود. بدین ترتیب خط بخیه درست در خطوط طبیعی پلک قرار گرفته و دیده نخواهد شد. چربی و عضلات شل و اضافی برداشته و محل برش با بخیه های بسیار ریز دوخته میشود و لذا محل بخیه دیده نمی شود.در مورد پلک تحتانی در صورتی که پوست اضافی نباشد و فقط بخواهیم پف زیر چشم را که عمدتاً ناشی از چربی اضافی است را برداریم با برش داخل ملتحمه ی چشم قادر به این کار هستیم ولی اگر بخواهیم همزمان پوست اضافی راهم برداریم با برش زیر مژه،چربی اضافی را برداشته و سپس پوست اضافی را برداشته و محل را با بخیه های بسیار ظریف ترمیم می کنیم و بدین ترتیب اصلاً جای بخیه ها دیده نمی شود.

در شرایط عادی جراحی پلک ها بین 2-1 ساعت طول میکشد. بخیه ها یک هفته بعد از جراحی کشیده شده و تا 2 هفته قطره ها و پمادهای چشمی تجویز خواهد شد. پس از عمل هیچ پانسمانی روی چشم­ها وجود ندارد و چشم ها باز و قادر به دیدن هستند و پس از 48-24 ساعت می­توانید به حمام بروید.پس از بلفاروپلاستی با کمک لیزر می­توان تا حدی خطوط ریز اطراف چشم را کاهش داد.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک
* زمان بهبودی بعد از جراحی زیبایی پلک در افراد مختلف متفاوت است. عصر روز جراحی باید کاملا استراحت نمائید و زیر سرتان بالا باشد.
* از کمپرس سرد روی پلک هایتان استفاده نمائید. هر ۲۰ دقیقه به طور متناوب به مدت ۴۸ ساعت (به جز هنگام خواب).
* بخاطر داشته باشد از آسپیرین و بعضی از داروهای ضد التهابی استفاده ننمائید. ابتدا ممکن است احساس کشیدگی اطراف چشم ها داشته باشید که با مسکن های خوراکی مانند استامینوفن کنترل می شود.
* در ۴۸ ساعت اول پس از جراحی زیبایی پلک تورم و کبودی با درجات متفاوت وجود دارد. بعضی از بیماران تورم ضعیف تا چند هفته ممکن است باقی بماند، در حالیکه در دیگران تورم ظرف یک هفته بعد از جراحی زیبایی پلک (بلفارو پلاستی) بر طرف می شود. کبودی ظرف یک تا دوهفته بعد از جراحی بر طرف می شود.
* بخیه ها پس از 7 روز بعد از جراحی بلفارو پلاستی کشیده می شوند. کمی تاری دید تا چند روز ممکن است ادامه یابد. چشمهای شما به صورت گذرا (موقتی) ممکن است به نور حساس باشد و ممکن است اشک ریزش و یا خشکی چشم داشته باشید.
* بعضی مواقع از قطره های چشم برای خارش و سوزش چشم بعد از جراحی زیبایی پلک استفاده می شود. برای محافظت از چشم در مقابل باد و اشعه خورشید لازم است چند هفته از عینک تیره استفاده نمائید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :