منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

درمان چین و چروک دور و زیر چشم

هنگامی که شخصی به شما نگاه می کند، حال چه در اولین ملاقات حضوری و چه در عکسی که پست اینستاگرام قرار داده اید، اولین چیزی که موردتوجه او قرار می گیرد، چشم های شماست. حال چه شما این مزاحم های کوچک را خطوط پاکلاغی بنامید، چه خطوط لبخند، یا تنها چین وچروک دور چشم، شما احتمالاً از سن 25 سالگی تاکنون بیش از چندین مرتبه از آنها یادکرده اید. می توان گفت که آنها ابتدا از خطوط ریز شروع می شوند، سپس به خطوط عمیقتر که ما آنها را چین وچروک می نامیم، تبدیل می شوند. این چین وچروک ها و خطوط، چین ها یا برآمدگی هایی را ایجاد می کنند که در اطراف چشم های شما شکل می گیرند، ظاهر شمارا پیر جلوه می دهند و موجب می شوند که از جذابیت چهره شما کاسته شود. دلیل ایجاد این خطوط این است که بدن شما توانایی جایگزین کردن پروتئین های کلاژن و الاستین که پوست شمارا زنده، انعطاف پذیر و ارتجاعی نگه می دارد، را از دست می دهد.
دکتر جعفری پور در مطب خود با بهره گیری از بهترین و مناسب ترین روش ها همچون بوتاکس، تزریق ژل، هیدرودرم آبریژن پوست و لیزر فرکشنال به رفع چین وچروک دور چشم شما کمک خواهد کرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 03136266851 تماس حاصل نمایید.

3 نوع مختلف از چین و چروک دور چشم وجود دارد
چین و چروک های پویا
این چین و چروک ها به واسطه انقباض مکرر عضلات یا حرکات صورت ایجاد می شوند.
چین و چروک های ثابت
این چین و چروک ها به علت فقدان قابلیت ارتجاعی پوست که ناشی از آسیب نور خورشید، سیگار کشیدن، ژنتیک، تغذیه نامناسب، یا چین و چروک های پویای طولانی مدت است، ایجاد می شود.

شکل 1: خطوط پویا در هنگام خندیدن در نوجوانی

شکل 2: خطوط ثابت (پنجه کلاغی) در سن 40 سالگی

علل ایجاد چین و چروک ها و خطوط ریز دور چشم
چین و چروک ها توسط عوامل مختلف ایجاد می شوند، بنابراین شما باید پیش از اقدام برای درمان آنها، به علت ایجاد آنها پی ببرید.

پیری
با افزایش سن چین و چروک ها به تدریج شکل می گیرند، باگذشت زمان آن پوست نرم و لطیف، خشک تر و نازک تر می شود و درنتیجه به تدریج خاصیت ارتجاعی آن کمتر می گردد.

حرکات و ژست های صورت
انجام حرکات یکنواخت در طول زمان، به ویژه حرکاتی که موجب ایجاد چین بر روی صورت می گردند، نیز می تواند به چروک صورت منجر شوند. با کشش صورت یا ایجاد حالات مختلف، قابلیت ارتجاعی پوست شما کاهش می یابد و سرانجام زمانی پوست توانایی بازگشت به حالت اولیه خود را از دست می دهد و چین و چروک ها به جزئی از چهره شما تبدیل می شوند، مگر اینکه در درمان آنها مداخله کنید. نگاه زیر چشم، خنده، و اخم از حرکات شایعی هستند که به ایجاد چروک اطراف چشم منجر می شوند.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید
هنگامی که زیر نور خورشید قدم می زنید، به طور ناخودآگاه چشمان خود را ریز می کنید، حتی اگر هوا چندان هم آفتابی نباشد. نور خورشید به همراه اشعه ماوراءبنفش و آفتاب سوختگی ناشی از آن فاجعه ای در پوست شما ایجاد می کند. این همان چیزی است که موجب صورتی شدن رنگ پوست شما و آسیب به آن پوست نرم و لطیف زیر چشمان شما می گردد.

مراقبت ضعیف از پوست صورت
به منظور داشتن پوستی خوب و مرطوب شما باید نهایت تلاش خود را به کار گیرید، به ویژه در طول ماه های تابستان و زمستان. توجه داشته باشید که اگر مرطوب نگهداشتن پوست خود را برای چند روز نادیده بگیرید، شاهد چین و چروک های عمیق تر و تیره تر خواهید بود.

عادات تغذیه ای
شما می توانید با خوردن غذاهای سالم موجب بهبود ظاهر مشکلات زیر چشم خود شوید. این بدان معناست که بشقاب های خود را با میوه های سالم، سبزیجات و ماهی که سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین C، ویتامین E و اسیدهای چرب امگا 3 است، پرکنید. در طول روز، مقادیر زیادی از نوشیدنی های مفید مانند آب، آبمیوه تازه، و به ویژه چای سبز بنوشید.
عوامل ژنتیکی و عوامل ارثی
به مادر و مادربزرگ خود نگاه کنید. وراثت چیزی است که بسیاری از ما سعی می کنیم سال ها و سال ها از آن اجتناب کنیم، اما بالاخره روزی ما را درگیر می سازد.
استعمال دخانیات
سیگار کشیدن می تواند موجب شود که چین و چروک های صورت شما عمیق تر و تیره تر به نظر برسد. سیگار کشیدن منظم موجب تنگ شدن رگ های خونی در لایه بیرونی پوست می شود که جریان خون را کاهش داده و برخورداری از پوستی سالم را عملاً غیرممکن می سازد.
چگونه با درمان های پزشکی در کلینیک دکتر جعفری پور از چین و چروک های زیر چشم رها شویم؟

حالا که شما با این باور که برای همیشه به چین و چروک دور چشم دچار هستید، دچار وحشت شده اید، اجازه دهید به راه های مختلف اجتناب از این مشکل هم نگاهی بیندازیم. برخی از بهترین روش های بهبود ظاهر چین و چروک ها عبارتاند از:
درمان های لیزری

لیزریکی از بهترین گزینه ها است. لیزر بر روی لایه های بیرونی پوست که محل شکل گیری چین و چروک ها است، کار می کند.

تکنسین پالس های کوتاه نور لیزر ریز میکرو را اعمال می کند که به عمق لایه های زیرپوست نفوذ کرده و به محفاظت بیشتر از پوست از داخل به خارج کمک می کند.

پس از انجام لیزر، بدن شما بافت جدید را جایگزین خواهد کرد و بافت پیر و آسیب دیده از بین می رود. در عوض، پوست کلاژن و الاستین جدید تولید خواهد کرد که موجب می شود پوست شما جوان تر و شفاف تر به نظر برسد.

درحالیکه از میان گزینه های متعدد موجود، لیزر یکی از بهترین آن هاست، شما باید در مورد مزایا و معایب آن با پزشک خود مشورت نمایید. رایج ترین انتخاب ها عبارت اند از:Fraxel Re : لیزر فرکشنال CO2، که نقطه خوبی برای شروع است. اما به یاد داشته باشید که دوره بهبودی آن کمی طولانی است.
پرکننده های پوستی

یکی دیگر از گزینه های پرطرفدار پرکننده های پوستی است. دو نوع از پرکننده های پوستی وجود دارد:
تزریق چربی
ازآنجاییکه در تزریقات چربی خالص (انتقال چربی)، چربی باید ابتدا از طریق لیپوساکشن برداشته شود، این شیوه به عنوان یک روند تهاجمیتر برای پر کردن حجم ازدست رفته اطراف چشم محسوب می شود.

تزریق ژل
ژل های پوستی ژل های باثبات ساخته شده از اسید هیالورونیک طبیعی، ماده ای که به طور طبیعی در پوست شما یافت می شود، است که موجب افزودن حجم و آبرسانی به پوست می شود. تزریق ژلدر زیرپوست موجب بازیابی سریع حجم پوست شما می شود و چین وچروک ها و خطوط صورت، مانند خطوط و چین و چروک دور چشم شمارا از بین می برد.
بوتاکس یا درمان دیسپورت

بوتاکسو دیسپورت ظاهر چین و چروک های پویاتر را بهبود می دهند. این دو محصول عضلات شمارا شل کرده، و موجب رفع فوری چین و چروک چشم در زمان خندیدن یا اخم کردن می شوند.
این روش به نوعی شبیه به تزریق ژل و چربی است، اما نتایج کمی متفاوت می باشد. با تزریق بوتاکس، عضلات اطراف چشم شما فلج می شود. نتیجه این روش نیز در حدود یک سال دوام می آورد و سپس شما به تزریق دیگری نیاز دارید.
میکرودرم ابریژن

چنانچه لیزر، پرکننده ها و یا بوتاکس برای شما مناسب نبود، میکرودرم ابریژن روشی دیگر برای بهبود ظاهر چین و چروک های زیر چشم است.
در این روش میله های الماسی کوچک بر روی نقوص پوست شما مالیده می شود، و بلافاصله پوستی شاداب و جدید را برای شما ایجاد می کند.
این فرآیند موجب حذف پوست مرده شما می شود، آنچه که باعث می شود شما پیرتر به نظر برسید و چین و چروک ها عمیق تر باشند. به علاوه، این روش، درمانی برای کل صورت محسوب می شود و بنابراین تنها به بهبود چین و چروک زیر چشم کمک نمی کند.
بسیاری از افرادی که تنها از خطوط ریز رنج می برند، میکرودرم ابریژن را انتخاب می کنند، زیرا به عقیده آنها، عمل جراحی بیش از حد تهاجمی است و آنها به سپری کردن زمان بهبودی همانند روش های دیگر مانند لیزر نیاز ندارند. لیزر به دوره بهبودی 10-7 روزه نیاز دارد، درحالیکه در مورد میکرودرم ابریژن دوره بهبودی تنها 1 روز است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :