منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

تزریق ژل به صورت و نتایج پس از آن


استعمال ژل طيف وسيعي از برجسته كردن لبو گونهتا درمان چین های متوسط تا شدید را شامل مي شود. از دست رفتن حجم در چهره و ناحیه اطراف چشم به ایجاد چین (چین های عمیق پوست، و چین و چروک ها)، منجر شده و افراد را مسن تر از آنچه كه هستند، جلوه می دهد. ژل های پوستی مواد طبیعی و مصنوعی هستند که به منظور بازیابی حجم ازدست رفته (حجم دهی) به چین های پوست تزریق می شوند و ظاهر چین و چروک های صورت را بهبود می بخشند.
برای بیمارانی که در پی جوان سازی صورت بدون از کار افتادگی و یا بزرگ کردن اعضای خاصی از چهره خود هستند، ژل های صورت یک گزینه بسیار عالی محسوب مي شود. جراحان زیبایی سر و گردن ما، در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور دانش آناتومیک و زیباشناختی خود را به منظور دستیابی به نتایجی شبيه به نتايج جراحي به کار می گیرند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور به تبحر در تزریق ژل مشهور هستند و مورد توجه بیمارانی قرار گرفته اند که خواستار برخورداری از سطح بالاتری از مراقبت در درمان تزریقی خود هستند. درمان ها متناسب با نیاز فردي هر بیمار طراحی شده و اغلب شامل ترکیبی از ژل ها و تکنیک های مختلف به منظور دستیابی به بهترین نتایج است. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق03136266851 با ما تماس حاصل نمایید.
انواع ژل
ژل هاي قابل جذب
کلاژن
کلاژن پروتئینی است که به طور طبیعی در سر تا سر بدن انسان تولید می شود و در پوست، استخوان ها، تاندون ها و بافت های متعدد دیگر یافت می شود. ژل های کلاژن کوتاه ترین طول زمان تأثیر را نسبت به تمام ژل ها دارند و اثرات آنها به طور کلی برای حدود سه تا چهار ماه دوام دارد.
اسید هیالورونیک
اسید هیالورونیک یک پلی ساکارید است که به طور طبیعی در سرتاسر بدن انسان تولید می شود و در بافت های متعدد از جمله پوست، مایع سینوویال، انواع خاصی از غضروف و دیگر بافت های همبند یافت می شود. از آنجایی که اسید هیالورونیک زیست تخریب پذیر، زیست سازگار و غیر ایمن زا است، يك انتخاب عالي در درمان تزريق ژل محسوب می شود. اين ژل دارای خواص ویسکوالاستیک و جاذب رطوبت عالي است که موجب حجم دهی و محو کردن چین های صورت مي گردد.
پلی ال لاکتیک اسید
پلی ال لاکتیک اسید یک پلیمر مصنوعی زیست تخریب پذیر و زیست سازگار است که دارای کاربردهای پزشکی گسترده به عنوان بخیه های قابل جذب، پیچ و پلاک های استخوان و ژل های بافت نرم مي باشد. پلی ال لاکتیک اسيد، به عنوان یک ژل، با آب مقطر ترکیب شده و به صورت یک هیدروژل حاوي حامل متیل سلولز در ميآيد. تأثیر پلی ال لاکتیک اسيد به واسطه واکنش با جسم خارجی است که موجب تحریک تشکیل کلاژن و فیبروسیس.8 پوستی به منظور دستيابي به حجم موردنظر مي شود. تزريق پلی ال لاکتیک اسيد در جلسات درمانی متعدد در طول یک دوره زمانی چند ماهه صورت مي گيرد.
کلسیم هیدروکسی لاپاتیت
کلسیم هیدروکسی لاپاتیت یک ماده زیست سازگار و غیر ایمن زا است که به طور طبیعی در استخوانها و دندان های انسان تولید می شود. ژل های کلسیم هیدروکسی لاپاتیت ریزکره های استخوانی مصنوعی هستند که در ژل حامل کربوکسی متیل سلولز معلق می باشند. تأثیر آن حدود 18 ماه می باشد. لازم به ذکر است که این نوع ژل در رادیوگرافی قابل مشاهده است و ممکن است ساختارهای اساسی در تصاویر رادیوگرافی را پنهان نماید.
ژل غیر قابل جذب
پلی متیل متا اکریلیت
پلی متیل متا اکریلیت یک ماده مصنوعی زیست سازگار غیر قابل تجزیه است که در سمت استخوانی، ایمپلنت های لنز داخل چشمی و ژلهای بافت نرم استفاده می شود. ریزکره های پلی متیل متا اکریلیت، به عنوان یک ژل پوستی، در کلاژن و لیدوکائین مبتني بر گاو معلق هستند و طی یک دوره چندماهه تزریق می شوند. ریزکره های پلی متیل متا اکریلیت دائمی بوده و توسط بدن جذب نمی شود.
راهنمای آناتومیک استفاده از ژلهای صورت
بسیاری از نواحی صورت را می توان با نتایج قابل توجه درمان کرد. برخی از ژل ها تنها در نواحی خاصی از صورت تأثیر دارند. پزشكان باتجربه مي دانند که ژل های خاص برای نواحی خاصی از صورت مناسب هستند. متخصصین ما به واسطه تجربه گسترده اي كه از درمان بیماران مختلف كسب كرده اند، از ویژگی های منحصربه فرد تمام ژل ها آگاه شده و دريافته اند که بهترین درمان برای بیماران استفاده از ترکیبی از ژل های مختلف به منظور رسیدن به بهترین نتیجه است. متخصصین ما به منظور تعيين نواحی درمان و ژل های مورد استفاده، به ارزيابي آناتومی بیمار و دغدغه های او مي پردازند.
1. گلابلا (شیارهای پیشانی): ژوویدرم اولترا، بلوترو
2. گیجگاه: ژوودرم ولوما، اسکالپرا
3. ناودان اشکی: رستالین، بلوترو
4. استخوان های گونه: ژوودرم ولوما، رادییس، رستالین لیفت
5. چین های بینی- لبی: تمام ژل ها
6. لب ها: ژوودرم اولترا، رستالین، رستالین سیلک، ولبلا
7. خطوط فرد سیگاری: ژوودرم اولترا، رستالین سیلک، ولبلا
8. خطوط ماریودنت (خطوطی که از دو طرف گوشه لب بهطرف چـانه کــشیده می شوند) و پیوستگاه گوشه لب ها: تمام ژل ها
9. گونه پایینی: ژوودرم اولترا و اولترا پلاس، رستالین، اسکالپترا
10. چانه: ژوودرم ولوما، رادییس، رستالین لیفت
11. شیار زیر غبغب: ژوودرم ولوما، رادییس، رستالین لیفت
12. لاله گوش: ژوودرم اولترا، رستالین


قبل از تزریق ژل در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور
قبل از تزریق ژل، یک کرم بیحس کننده ملایم برای راحتی شما در ناحیه درمان استفاده مي شود. برخی از ژل های ما حاوی لیدوکائین بوده و به بیحسی اضافی قبل از عمل نیازی نمی باشد. در صورت تمایل به استفاده از کرم بیحس کننده ملایم، پرستار را مطلع سازيد.
فرآیند تزریق ژل در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور
سپس ژل پوستی با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف به پوست زیر چین و چروک تزریق می گردد. دکتر یا پرستار مجرب شما ممکن است یک تزریق کوچک برای بیحس کردن ناحیه درمان قبل از تزریق ژل را به شما پیشنهاد کنند.
روش های تزریق در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور
روش های متعددی در رابطه با تزریق ژل های پوستی مورد بحث قرار گرفته اند. عمق تزریق به ویژگی های هر محصول و نتیجه مورد نظر بستگی دارد. در زير به چندین روش رایج مورد استفاده اشاره شده است.
تکنیک خطی
در تكنيك خطی، همانطور كه سوزن عقب كشيده می شود، تونلي از ژل پر کردن چین و چروک ها به صورت تزریق میشود. این تکنیک به طور معمول برای نواحی دارای چین های منفرد از قبیل چین های بینی- لبی یا خطوط ماریونت استفاده می شود. در این روش، تزریق ژل در نقاط انتهايي عقب كشيدن سوزن به صورت سطحي تر انجام می شود و در نتیجه تأثیری تیندال ایجاد مي نماید.


سوراخ کردن ردیفی
در این روش، تزریق ها به صورت رديفي و با مقادير يكسان در طول چین و چروک ها انجام می شود. پتانسيل کبودی در این روش بیشتر است.


بادبزنی
هدف از تزریق بادبزنی پر کردن ناحیه چین و چروک با ايجاد حداقل سوراخ های ممكن به منظور کاهش کبودی است. سوزن در ناحیه مورد نظر قرار می گیرد و با عقب کشیدن سوزن یک تونل از ژل تزریق می گردد. اما، پیش از بیرون کشیدن کامل سوزن، تزريق در يك الگوي شعاعي هدايت می شود و تا حصول نتيجه مورد نظر ادامه می یابد.


هاشور زدن متقاطع
هاشور زدن متقاطع یک الگوی خطی ایجاد می نماید که در آن مجموعه ای از تونل های موازی ژل تزریق می گردد. سپس به منظور ایجاد الگوی هاشور متقاطع تزریق های عمودی انجام می شود. این روش برای پر کردن نواحی بزرگ تر استفاده می شود.


پس از تزریق ژل
پس از تزریق ممکن است مقداری حساسیت به لمس، قرمزی و تورم در ناحیه تزریق ایجاد شود. این عارضه طبیعی است و معمولاً ظرف مدت چند روز فروكش مي كند.
درمان تزریق ژل به دوره بهبودی نیازی ندارد و شما می توانید بلافاصله به فعالیت های روزمره خود بازگردید.
کبودی گاه به گاه ممکن است رخ دهد. این عارضه معمولاً کوتاه مدت بوده و چند روز طول می کشد.
پرستار در جلسه مراجعه حضوری در مورد بهبودی شما و انتظاراتی که می توانید داشته باشید، اطلاعاتي را در اختيار شما قرار مي دهد.
مراقبت های پس از تزریق ژل
به مدت 12 ساعت پس از درمان از آرایش کردن اجتناب کنید.
تا پیش از فروکش کردن قرمزی و تورم از قرار گرفتن در معرض دماهای شدید اجتناب کنید. سونا، حمام آفتاب یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید ممنوع است.
به مدت 24 ساعت پس از درمان از ورزش های شدید اجتناب کنید.
حداقل به مدت 24 ساعت پس از درمان از مصرف الکل اجتناب کنید.
از دستکاری ناحیه درمان شده اجتناب کنید.
تکرار درمان هر 12-6 ماه توصیه می شود.
نتایج چه مدت دوام خواهد داشت؟
اثرات ژل های پوستی به تدریج محو می شود، اما به طور متوسط ​​بین 12-4 ماه، بسته به ناحیه درمان دوام خواهد داشت. با مشاهده محو شدن آثار ژل، می توانید برای انجام درمان مجدد به کلینیک محلی خود مراجعه کنید. چنانچه شما خواستار ادامه درمان نباشید، ژل در پوست تجزیه خواهد شد و به سادگی محو می گردد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :