منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

درمان و رفع چین و چروک پیشانی و خط اخم با بوتاکس و سایر روش ها


خط خنده، خط اخم یا چین و چروک دور چشمهمه نشانه های طبیعی و معمول پیری هستند. ماهیچه های صورت به موازات بالا رفتن سن شل می شود و خاصیت کشسانی پوست کمتر می شود؛ به این ترتیب خطوط و چین هایی ایجاد می شود که با نام متعارف چروک پیری از آنها یاد می کنیم. چروک ها در محل های حرکت ماهیچه های صورت دیده می شود و معمولاً روی پیشانی (خط اخم) یا گوشه های چشم خودنمایی می کنند. چروک ها خطری ندارند، اما بسیاری از ما آنها را دوست نداریم و می خواهیم این نشانه های گذر زمان را تا حد امکان از چهره خود محو کنیم یا حتی از بروز آنها جلوگیری کنیم. روش های متفاوتی برای از بین بردن چین و چروک وجود دارد ازجمله روش هیدرودرم آبریژن،تزریق ژل و بوتاکس، مزوتراپی، لایه برداری و ... .که در این مقاله پرکاربردترین آنها را بررسی می کنیم و نکته های مهمی را توضیح می دهیم که بهتر است پیش از شروع درمان از آنها آگاهی داشته باشید.
کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور طیف وسیعی از روش های درمانی متفاوت را برای جوانسازی صورت و از بین بردن چروک پیشانی ارائه می دهد. تمام درمان های پوستی در کلینیک ما توسط متخصصین ماهر و باتجربه در نهایت ایمنی و با بهره گیری از پیشرفته ترین روش ها انجام می شود.
برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره 03136266851 با ما تماس حاصل فرمایید. جلسه مشاوره زمان مناسبی است که بهترین روش درمانی با توجه به شرایط شما تعیین می شود و متخصص توصیه های لازم را درباره گستردگی درمان و تعداد جلسات آن پیشنهاد می دهد. ما پس از انجام درمان نیز به مدت دو هفته بررسی های لازم را به عمل می آوریم تا تغییر و دستکاری لازم را انجام می دهیم.
چروک اطراف پیشانی
چروک پیشانی

تغییرات هورمونی و وراثت دو عامل ایجاد چروک ها و خطوط روی پیشانی است که به مرور زمان به از بین رفتن و ضعیف شدن کلاژن و الاستین و به تبع آن پیدایش چین و چروک های صورت از جمله خطوط روی پیشانی می انجامد. درمان چروک اخم پیشانی با بوتاکس،شناخته شده ترین روش برای از بین بردن چروک های پیشانی است. با توجه به بزرگی ناحیه درمان و سابقه بیمار یک یا چند تزریق برای دستیابی به نتیجه دلخواه انجام می شود. تعداد جلسات درمان و ناحیه های درمان در جلسه رایگان مشاوره در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور تعیین می شود.

خط اخم
خط اخم عموماً پیامد افزایش سن است، البته حرکت ها و حالت های مکرر چهره مانند اخم کردن یا باریک کردن چشم ها نیز باعث ظاهر شدن این خطوط در سنین پایین تر می شود. پوستی که در اثر بالا رفتن سن و آسیب های محیطی ضعیف شده است، به سختی می تواند پس از چنین تغییر حالت هایی دوباره به حالت خنثی و عادی برگردد. به این ترتیب آنچه زمانی خط اخم موقتی بود تبدیل به چروکی دائمی می‎ شود. ما برای رفع خط اخم عموماً از روش تزریق بوتاکس استفاده می کنیم. بوتاکس خط اخم پس از یک یا دو تزریق ساده رو به محو شدن می گذارد.

روش های درمان
تزریق ژل


ژل ماده ای کلاژنی است که از مواد طبیعی یا سنتزی قابل تهیه است. تزریق ژلشماری از عارضه های مرتبط با افزایش سن مانند چین و چروک و خطوط روی پیشانی و اطراف آن را درمان می کند. متخصصین مجرب کلینیک دکتر جعفری پور پس از بررسی شرایط پوست و انتظاراتتان از درمان در جلسه مشاوره تعیین می کنند که آیا تزریق ژل انتخاب مناسبی برای رفع چروک پیشانی و جوانسازی چهره شما محسوب می شود یا خیر.
تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یا سم بوتولینوم چروک ها و خطوط روی پیشانی و خط اخم را به نحو چشمگیری کاهش می دهد. پرکاربردترین روش رفع چروک تزریق بوتاکس است که اثر آن پس از 2 تا 14 روز کاملاً محسوس است. متخصصین مجرب ما پس از گوش سپردن به خواسته های شما و معاینه پوست تعیین می کنند که آیا تزریق بوتاکس با توجه به شرایط موجود درمان مناسبی محسوب می شود یا خیر.بوتاکس در موارد دیگر از جمله لیفتینگ سینه نیز کاربرد دارد.

لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال نیز یک روش درمان خط اخم است که در آن از انرژی لیزر استفاده می شود. هزاران مجرای میکروسکوپی بسیار ریز در این روش روی پیشانی و اطراف خط اخم ایجاد می شود. ناحیه های درمان شده تحت تاثیر القاء کلاژن قرار می گیرند و پوست با تولید کلاژن بیشتر صاف می شود و حالت شل و افتاده آن از بین می رود. یک تا چهار جلسه لیزر درمانی در فواصل سه تا شش هفته انجام می شود تا بهترین نتیجه به دست آید. بهبود کامل با توجه به عمق درمان پس از یک هفته مشاهده می شود. اکثر بیماران پس از یک هفته می توانند آرایش کنند و فعالیت های روزمره را از سر بگیرند. پوست درمان شده با لیزر به نور حساستر است و باید با ضد آفتاب و پوشش مناسب از آن محافظت شود.
مزوتراپی

ترکیبات جوان کننده در مزوتراپی با سوزنی ظریف در لایه فوقانی پوست تزریق میشود. این ترکیبات موثر در لایه های عمقیتر پوست نفوذ می کند و تاثیر دلخواه را به جا میگذارد.
طرح درمانی مزوتراپی در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور مطابق نیاز بیمار تهیه می شود و اسید هیالورونیک، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها زیر پوست پیشانی و خط اخم تزریق می شود. این ترکیبات فیبروبلاست های را به تولید کلاژن، الاستین و مواد خارج سلولی تحریک می کند و از سلول ها در برابر آسیب دیدگی های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند.
ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور از سرم های درمانی تخصصی Genosys استفاده می کنیم که مطابق با مشکل موجود تغییر داده می شود.
لایه برداری با مواد شیمیایی (پیلینگ)

لایه برداری با مواد شیمیایی با پیلینگ یکی از پرکاربردترین درمان های زیبایی به شمار می رود. لایه بردارها علاوه بر برداشتن لایه های سطحی (اپیدرم) پوست ناحیه های مربوط به خط اخم و چروک پیشانی، بدن را به تولید کلاژن بیشتر یعنی ماده ای تحریک می کنند که به پوست خاصیت کشسانی می دهد. ما برای پیلینگ صورت از لایه بردار گلیکولیک استفاده می کنیم که برای جوانسازی و پاکسازی صورت ایده آل است، البته چنانچه قصد لایه برداری عمقی تری داشته باشید، غلظت بالاتری از محلول به کار برده می شود. پیلینگ عمقی با محلولهای غلیظ فقط و فقط باید توسط متخصص انجام شود.
ما معتقدیم که لایه برداری منظم راهکاری موثر برای جلوگیری از پیری پوست است. پوست به مرور زمان، ظرف 6 ماه تا یک سال، شاداب تر و جوان تر می شود و خطوط روی آن محو می شود.
میکرونیدلینگ با درمارولر و درماپن

میکرونیدلینگ پیشرفته عملی است که با برانگیختن واکنش های بازسازی کننده و ترمیم دهنده خود پوست به روشی ایمن و طبیعی پوستی جوان تر، سالم تر، درخشان تر و صاف تر را ایجاد می کند. سوزن های بسیار ظریف از لایه اپیدرم عبور می کند و تولید بسیاری از عامل های جوان کننده پوست را با تحریک فرایند التیام بخشی طبیعی پوست افزایش می دهد. الاستین و کلاژن جدید یعنی فیبرهای درون پوستی تولید می شود که مسئول انعطاف پذیری، کشسانی و مقاومت پوست هستند.
نشانه های آشکار ترمیم و جوانسازی پوست پس از 6 هفته مشاهده می شود و فرایند بهبود ظرف چند ماه آینده ادامه می یابد و نتایجی طبیعی و ماندگار را به دست می دهد. این روش پیشرفته درمان القاء کلاژن پوستی جوانتر، درخشان تر و سالم تر را به ارمغان می آورد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :