منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

درمان و اصلاح لبخند لثه ای با تزریق ژل و بوتاکس و جراحی لب و فک

یک لبخند زیبا در واقع مهم ترین خصوصیت صورت می باشد. گاهی اوقات دندان ها حتی هنگامی که در حال لبخند زدن نمی باشید نیز قابل مشاهده هستند. به این حالت لبخند لثه ای گفته می شود و در آن توازن در نسبت بین لب ها، لثه ها و دندان ها وجود ندارد. خوشبختانه، می توان با ترمیم لبخند لثه ای به راحتی این حالت را درمان کرد.
متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور از روش های درمانی غیر جراحی برای اصلاح طرح لبخند لثه ای استفاده می کنند. در بیشتر موارد لبخند لثه ای را می توان بطور بی خطر و موثر و با نتایج رضایت بخش با استفاده از درمان های سریع ما که بدون بی حسی و جراحی هستند، اصلاح نمود. با چند تزریق دقیق بوتاکس می توان عضلات بالا برنده ی لب را به مقدار کافی شل کرد و کاهش قابل ملاحظ های را در میزان لثه ی نمایش داده شده هنگام لبخند ایجاد کرد. در موارد شدیدتر می توان با عمل جراحی، لب را پایین آورد تا خط لثه پوشانده شود و اگر مشکل از فک باشد نیز از طریق جراحی ارتوگناتیک می توان اقدام به ترمیم آن کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره03136266851 تماس حاصل نمایید.

لبخند لثه ای چیست؟

لبخند لثه ای عبارتی است که معمولاً برای توصیف نمایش بیش از اندازه ی خط لثه هنگام لبخند زدن بکار می رود. کارشناسان عقیده دارند که نشان داده شدن تا ۲ میلیمتر از لثه هنگام لبخند زدن، جذاب و مطلوب است، اما بیشتر از این مقدار حالت لبخند لثه ای رخ می دهد.
لبخند لثه ای تا چه حد شایع است؟
زنان دو برابر بیشتر از مردان دچار این حالت هستند. متخصصین زیبایی که لبخند لثه ای را درمان می کنند، تخمین می زنند که حدود ۷ درصد از مردان و ۱۴ درصد از زنان لبخند لثه ای دارند. در واقعیت ممکن است درصد بیشتری از افراد لبخند لثه ای داشته باشند ولی اقدام به درمان آن نمی کنند.
دلایل ایجاد لبخند لثه ای
عوامل متعددی می توانند موجب نمایش بیش از حد لثه ها شوند که موارد شایع آن عبارتند از بافت زیاد لثه، کوتاه بودن دندان ها، کوتاه بودن لب بالایی و بیش فعال بودن عضلات بالابرنده ی لب که هنگام خندیدن لب را به طرف بالا می کشند. تمام عوامل ایجاد کنندهی لبخند لثه ای مادرزادی هستند.
مشکلات لب
لب بالا بیش از حد متحرک است
در بیشتر افراد هنگام خندین لب ۶ تا ۸ میلیمتر از موقعیت طبیعی خود جا به جا می شود.
لبی که بیش از حد متحرک است بیشتر از این مقدار حرکت کرده و بافت لثه را آشکار می کند.
لب بالا بیش از حد کوتاه است
ممکن است استخوان فک و اندازه ی دندان ها مناسب باشد اما لب به حدی کوتاه است که موجب نشان داده شدن بیش از حد مطلوب لثه ها می شود.
مشکلات فک
استخوان فک بالا بلندتر از حد معمول است
دلیل تقریباً تمام مشکلات لبخند لثه ای بلند بودن بیش از حد فک بالا برای صورت و میزان بافت لب می باشد.
بافت بیش از اندازه ی لثه بطور یکسان روی دندان های جلویی و عقبی قابل مشاهده است.
درمان لبخند لثه ای
روش اصلاح لبخند لثه ای بستگی به دلیل ریشهای آن دارد.

اگر علت لبخند لثه ای بیش فعال بودن لب بالا باشد، ممکن است از تزریق بوتاکس به عنوان یک روش موقت برای این مشکل استفاده شود. یکی از دلایل اصلی یعنی استفاده بیش از حد از عضلات بالا برنده ی لب بالا، با یک روش موثر و ساده قابل درمان است. این عضلات موجب بالا رفتن لب هنگام لبخند زدن و در نتیجه نشان دادن لثه ها می شوند. با تزریق شل کننده های ساده ی عضلات می توان آنها را شل کرد. همان تزریق هایی که برای شل کردن عضلات جهت چین و چروک ها استفاده می شوند را می توان برای عضلات لب بالا استفاده کرده و لبخند لثه ای را اصلاح کرد. زیباتر شدن لبخند از مزایای درمان لبخند لثه ای با بوتاکس است.
فرایند تزریق بوتاکس
شل کردن عضلات لب بالا برای درمان لبخند لثه ای فرایندی ساده است که شامل استفاده از مقادیر کمی از تزریق های شل کننده ی چین و چروک می باشد. این روش را می توان همزمان با برطرف کردن چین و چروک ها در نواحی بالای صورت یا دیگر نواحی انجام داد. این درمان راحت و بی خطر بوده و نتایج آن قابل ملاحظه می باشد.
پس از تزریق بوتاکس
این روش تنها ۱۰ دقیقه بطول می انجامد و معمولاً شامل یک یا دو تزریق است. میزان بسیار کمی کبودی یا تورم در ناحیه ی تزریق وجود خواهد داشت اما بطور کلی بدون درد می باشد و این مورد نیز ازمزایای درمان لبخند لثه ای با بوتاکس می باشد.
نتایج تزریق بوتاکس
ازآن جایی که تاثیرات تعدیل کننده های عصبی از جمله بوتاکس و زئومین دائمی نیستند، برای اصلاح لبخند لثه ای و حفظ نتایج آن باید این درمان را هر سه تا چهار ماه یک بار تکرار کرد. نتایج این روش مانند سایر روشهای برطرف کنندهی چین و چروک سه تا چهار ماه ماندگار است.

برجسته کردن لب
گاهی گاهی اوقات بزرگ کردن لب ها با استفاده از مقدار کمی فیلر به منظور زیبا کردن دهان کافی نمی باشد. درمان های ارائه شده توسط ما بر اساس تزریق موادی است که بطور طبیعی در بدن تولید می شوند. این امر موجب کاهش خطر آلرژی یا واکنش بدن نسبت به جسم خارجی می گردد. نتایج این روش بلافاصله بعد از درمان قابل ملاحظه است. در سه تا چهار روز اول پس از درمان ممکن است مقداری تورم وجود داشته باشد.

نتایج برجسته کردن لب
نتایجاین روش تقریباً ۹ تا ۱۲ ماه ماندگار هستند. برای دستیابی به لب های زیباتر و حجیم تر، نتایج باید طبیعی بوده و با سایر اجزای صورت مطابقت داشته باشند. روش های درمانی ما منجر به ایجاد لب هایی طبیعی و با حجم متعادل می گردد. لب های شما با وجود اینکه اندکی پُرتر می شوند اما همچنان ظاهری طبیعی خواهند داشت.

جا به جایی لب
هرچند با توجه به اسم این روش ممکن است به نظر برسد که شامل یک روش جراحی ترمیمی می باشد، اما جا به جایی یا لیفت لب یک روش جدید بوده که بطور دائمی لبخند لثه ای ناشی از بیش فعال بودن لب (بالا بودن لب) را برطرف می کند. در این روش از عمل جراحی کوتاه و با حداقل تهاجم استفاده می شود و محل تقاطع لب بالا با داخل دهان پایین آورده می شود.

فرایند روش جا به جایی لب
اینروش از طریق برداشتن نوار کوچکی از بافت داخل لب بالا انجام می گیرد. بعد از اینکه این بافت برداشته شد، لب بالا به محل پایین تری بخیه زده میشود. در برخی موارد، پیش از جراحی با بخیه زدن لب به موقعیت پایین تر و بدون ایجاد برش، یک عمل آزمایشی انجام می گیرد. این امر امکان مشاهده ی ظاهر لبخند جدید توسط بیمار را پیش از جراحی فراهم میکند. در صورتی که بیمار از نتایج آن ناراضی باشد، عمل آزمایشی جا به جایی لب کاملاً برگشت پذیر است.

نتایج عمل جا به جایی لب
اینروش معمولاً حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان می برد و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. تمام برش ها داخل دهان بوده و در نتیجه جای زخم بسیار کمی در داخل لب وجود خواهد داشت. به غیر از محدودیت حرکت لب هنگام لبخند کامل، هیچ تاثیر دیگری بر روی حرکت عضلات صورت یا طرز صحبت کردن وجود نخواهد داشت.

جراحی ارتوگناتیک (جراحی فک)
درموارد شدید که اندازه ی استخوان فک بالا بسیار بزرگ باشد، جراحی فک به منظور برداشتن استخوان اضافه و اصلاح فک بالا نیاز است. این عمل معمولاً همراه با درمان ارتودنسی انجام می گیرد.

پیش از جراحی فک
زمانیکه جراحان زیبایی ما تشخیص می دهند که یک بیمار کاندید جراحی فک است، ابتدا یک آزمایش عکس برداری کامل انجام می شود. این آزمایش می تواند شامل پرتونگاری پانورامیک با اشعه ایکس، سفالومتری، مدل سازی و رادیوگرافی باشد. جراحان زیبایی ما نحوهی تاثیر جراحی ترمیمی بر عملکرد فک و زیبایی کل صورت را بررسی می کنند.

فرایند جراحی فک
درطول این جراحی، فک بالا جا به جا می شود و ممکن است با استفاده از پلیت های کوچک، سیم، باندهای لاستیکی و پیچ در جای خود ثابت شود. جراحی بر روی فک با استفاده از گرافت های استخوانی به منظور هم تراز شدن با فک پایین انجام می گیرد.

پس از جراحی فک
جراحی فک معمولاً مستلزم بی هوشی عمومی و مراقبت های مناسب پس از درمان است. داروهای ضد درد در صورت لزوم تجویز شده و توصیه های درمانی لازم نیز برای بهبودی ارائه می شوند. همچنین ممکن است یک رژیم غذایی اصلاح شده نیز ارائه شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید