منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

روش های درمان و رفع چاقی صورت و لاغر کردن صورت

وجود گونه های چاق میتواند موجب احساس نارضایتی از ظاهر خود و کم شدن اعتماد بنفس گردد. گونه های بسیار چاق می توانند شما را پیرتر و چاقتر از آنچه که هستید نشان دهند. این بدین معنی نیست که صورتهای توپٌر نامطلوب هستند. بسیاری از افراد داشتن صورتی گوشتی که نشاندهندهی سلامتی بوده و درخشش طبیعی دارد را میپسندند. با این حال، بین یک صورت توپر و سالم و صورتی که دارای چربی بیش از حد است، تفاوت وجود دارد. در صورتهای بسیار چاق، باید اقدام به لاغر کردن صورت وبرطرف کردن مشکل کرد. با استفاده از روشهای تخلیه ی چربی دهانی، لیپوساکشن یا تزریق بوتاکس کاهندهی چربی صورت، میتوان به رفع چاقی صورت پرداخت.
متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفریپور روشهای تخلیهی چربی گونه، لیپوساکشن صورت و تزریق بوتاکس را جهت درمان چاق شدن صورت انجام می دهند. در هر کدام از این روشها بخشهای مختلفی درمان میشوند و در برخی بیماران ممکن است تمامی این روشها مفید باشند. معمولاً برای انتخاب اول روش تزریق بوتاکس گونه گزینهی مناسبی است زیرا خطرات و زمان بهبودی آن در مقایسه با درمان چاقی صورت با جراحی کمتر میباشد. جراحان پلاستیک ما تنها پس از یک بررسی جامع میتوانند به تعیین گزینههای درمانی مناسب برای شما بپردازند. برای رزرو وقت مشاوره با جراحان ما میتوانید با شماره 03136266851تماس حاصل فرمایید.
روشهای کاهش چربی صورت در کلینیک زیبایی دکتر جعفریپور
تزریق بوتاکس برای لاغر کردن گونه

عضله ی ماستر یک عضلهی بزرگ در دو طرف صورت است و در برخی بیماران بطور طبیعی بزرگتر میباشد. دندان قروچه کردن یا جویدن زیاد آدامس نیز میتواند موجب بزرگ شدن این عضله گردد.
ما از روش تزریق بوتاکس (شل کننده های تزریقی عضلات) برای کاهش اندازه عضلات جونده استفاده می کنیم. پهنای قسمت پایینی صورت و گونه بر اساس ضخامت این عضله تعیین میشود. استفاده از این روش موجب لاغر شدن و کشیده کردن صورت شده و در نتیجه استخوانهای گونه برجستهتر به نظر میرسند و ظاهری زنانه برای صورت ایجاد میگردد.

فرایند رفع چاقی صورت با بوتاکس
این روش در مطب و مشابه سایر درمانهای بوتاکس انجام میگیرد. درد ناشی از آن مختصر و بسیار کم بوده و کبودی و تورم نیز در صورت وجود جزئی هستند. نتایج آن به تدریج در طی چند هفته و با کوچک شدن عضلهی پایین گونه (ماستر) ظاهر میشوند.

نتایج رفع چاقی صورت با بوتاکس
نتایج بوتاکس معمولاً ۳ تا ۴ ماه ماندگار است اما این زمان بستگی به ناحیهای از صورت که تحت تزریق قرار گرفته دارد. استفادهی مکرر از بوتاکس تاثیر مثبت کمی بر مدت زمان ماندگاری آن دارد. در صورتی که بصورت مداوم هر ۳ تا ۴ ماه یک بار این درمان را انجام دهید، نتایج آن پایدارتر خواهد بود. مقدار کمی افزایش دوز مصرفی نیز ممکن است منجر به طولانی شدن میزان ماندگاری آن شود اما هزینهی آن بیشتر بوده و میتواند موجب عوارض جانبی ناخواسته مانند پتوز (افتادگی پلک) شود.

مزوتراپی (تجزیه چربی)
برای درمان چاقی صورت در روش تجزیه ی چربی با تزریق یا مزوتراپی از تزریق محلولی به داخل چربی زیر پوستی به منظور از بین بردن سلولهای چربی استفاده میشود. محلول مورد استفاده محصولات دارویی همراه با داوکسیکولیک است. نواحی اصلی که با این روش درمان میشوند شامل خط فک، گونه و چربیهای موضعی زیر چانه (چربی زیر چانه) میباشند.
تزریق نورومدولاتور به منظور کاهش حجم عضلات بزرگ، بر روی عضله ماستر در بخشی از گونه در جلوی گوش تاثیر میگذارد. این عضله در اشخاصی که دندان قروچه میکنند و نیز افرادی که دارای بدنی با چربی کم بوده یا بطور ژنتیکی مستعد آن هستند مانند برخی نژادهایی آسیایی، بزرگتر از سایرین میباشد. بزرگ بودن عضلهی ماستر در زنان میتواند موجب ایجاد ظاهری مردانه یا گرد شدن صورت آنها شود.

لیپوساکشن صورت
لیپوساکشن صورت میتواند چند گرم از چربی زیر چانه و خط گونه را تخلیه کند و در نتیجهی آن ممکن است به نظر برسد که شما چندین کیلو وزن کم کردهاید. لیپوساکشن صورت را میتوان همراه با سایر روشهای زیبایی مانند لیفت صورت یا برجستهسازی چانه انجام داد. در صورت داشتن غبغب یا گوشتالو بودن پایین صورتتان ممکن است کاندید مناسبی برای روش لیپوساکشن صورت باشید.

مشاوره برای انجام لیپوساکشن صورت
در طول مشاوره جهت انجام لیپوساکشن صورت، جراحان ما صورت شما و ساختار استخوانی زیرین آن بویژه در اطراف چانه و خط فک را بررسی میکنند تا مشخص شود چه مقدار چربی باید برداشته شود.

فرایند روش لیپوساکشن صورت
لیپوساکشن صورت معمولاً با استفاده از آرامبخش ملایم و بیحسی موضعی و یا در صورت انجام سایر عملهای زیبایی صورت بطور همزمان تحت بیهوشی عمومی انجام میگیرد. برشهای کوچکی در خطوط طبیعی زیر چانه یا خط فک ایجاد میشوند. جراحان ما با استفاده از یک کانول (لولهی باریک) چربی را تجزیه کرده و از محل برشها به بیرون تخلیه میکنند.

- گاهی اوقات از تکنیک متورم (tumescent technique) استفاده میشود که در آن یک محلول آب نمک استریل، لیدوکائین (بیحس کننده) و آدرنالین (تنگ کننده عروق برای کاهش خونریزی) به ناحیهی تحت درمان تزریق شده و با تجزیهی بافتها یک ناحیهی محکمتر برای تخلیهی چربی فراهم میشود.

- همچنین روشی از لیپوساکشن وجود دارد که شامل استفاده از امواج اولتراسوند میباشد. امواج صوتی موجب تجزیهی سلولهای چربی شده و بیرون کشیدن آنها را آسانتر میکند.

در انتهای این روش، برشهای ایجاد شده بخیه زده میشوند و از گنهای مخصوصی استفاده میشود.

بهبودی پس از لیپوساکشن صورت
بهبودی پس از لیپوساکشن صورت در مقایسه با روشهای تهاجمیتر جوانسازی مانند لیفت صورت کمتر خستهکننده و فرسایشی میباشد، اما باید انتظار کمی درد، تورم و کبودی را داشته باشید. بهتر است که به مدت یک هفته بعد از لیپوساکشن صورت از کار کردن و انجام سایر فعالیتها اجتناب کرد تا بهبودی حاصل شود و تورم از بین برود.

برشهای لیپوساکشن صورت
برشها معمولاً در خطوط طبیعی صورت و زیر خط فک یا چانه ایجاد میشوند. جای زخمها نیز غالباً نامحسوس هستند.
نتایج لیپوساکشن صورت
نتایج لیپوساکشن صورت دائمی میباشد. با اینکه سلولهای چربی که بیرون کشیده شدهاند باز نمیگردند اما چربی زیر چانه ممکن است در صورت اضافه وزن مجدداً باز گردد.

تخلیهی چربی باکال
تخلیهی چربی باکال روشی ایدهآل برای بیماران دارای گونههای چاق میباشد که میخواهند صورتی خوشتراشتر داشته باشند. به جای برداشتن چربیهای سطحی قسمت میانی صورت (که میتواند با افزایش سن موجب افتادگی گونه شود)، این روش با برداشتن پاکتهای پنهان چربی که در زیر لایهی عضلانی صورت جمع شدهاند، بر اصلاح ساختار عمیقتر صورت تمرکز دارد. تخلیهی چربی باکال منجر به ایجاد گونههایی زیبا و خوشتراشتر در قسمت میانی صورت میگردد.

کاندید های روش تخلیهی چربی باکال
بهترین کاندید برای این روش شخصی است که دارای ساختار استخوانی مشخص در گونه (که ممکن است با ایمپلنت برجسته شده باشد) و خط فک مناسب میباشد اما قسمت میانی صورت وی مانند یک کودک، چاق و گوشتی میباشد.
فرایند روش تخلیهی چربی باکال
یک برش حدوداً دو سانتیمتری در داخل دهان در بالای خط لثه و بالای دندان آسیاب اول و دوم ایجاد میشود. فشار خفیفی بر روی گونه اعمال شده و پاکت چربی (به اندازهی یک گیلاس کوچک) تحت فشار قرار گرفته و به بیرون کشیده میشود. این برش داخل دهانی با استفاده از بخیههای قابل جذب بسته میشود.

مراقبتهای پس از تخلیهی چربی باکال
کمپرس یخ بلافاصله و بطور مکرر باید استفاده شود. تورم و کبودی در قسمت میانی صورت ۷ تا ۱۰ روز باقی میماند. مصرف رژیم غذایی نرم یا مایعات نیز به مدت ۳ تا ۵ روز ضروری است. در موارد نادر ممکن است عوارضی مانند عفونت، هماتوم، ضعف عضلانی یا عصبی (معمولاً زودگذر)، آسیب به مجرای پاروتید یا عدم تقارن بروز پیدا کند.

عملهای همراه با برداشتن چربی صورت
این روش ممکن است بصورت مستقل یا همراه با عملهای دیگر به منظور بهبود خطوط صورت مانند لیفت گردن، پروتز چانه و گونه و غیره انجام شود.

هزینه عمل رفع چربی صورت

هزینهی روشهای رفع چربی صورت میتواند بسته به عوامل متعددی از جمله تجربهی جراح، محل انجام عمل و نوع بیحسی، نوع روش و سایر عملهای انجام شده بطور همزمان متغیر باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید