منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

کبودی و ورم بعد از عمل جراحی زیبایی بینی


مقدار تورم و کبودی پس از جراحی رینوپلاستی بینی به چندین عامل بستگی دارد، ازجمله اینکه کدام تکنیک مورداستفاده قرارگرفته، بافت نرم غضروف بینی چقدر تحت تأثیر قرارگرفته، آیا به شکستن استخوان نیاز است و اینکه آیا تکنیکهای جراحی بسته و یا باز برای رینوپلاستی بینی استفاده شده است. اگرچه ممکن است یک سال طول بکشد که تورم بینی بهطور کامل فروکش کند، اما مقدار زیادی از آن در طی چند هفته تا یک ماه، برطرف خواهد شد. طولانیترین تورم اغلب مربوط به نوک بینی میباشد

علت
در طی جراحی بینی شکستن استخوان بینی ممکن است مقداری کبودی در زیر چشم ها به جا بگذارد. بااینحال، در جراحی باز رینوپلاستی، بینی توسط جراح بهطور کامل خشک میشود، بنابراین ایجاد کبودی امری غیرمعمول است، مگر اینکه شکستن استخوان بخشی از روند جراحی باشد.

توصیه هایی برای کاهش کبودی
- قرار دادن کمپرس سرد یا یخ روی بینی تا 48 ساعت پس از عمل یکی از واجبات پس از جراحی بینی است. استفاده از کمپرس سرد ورم و کبودی را به حداقل میرساند. کمپرس سرد یا یخ را دستکم تا چند روز پس از جراحی هر 30 دقیقه یک بار روی بینی بگذارید.
- آب آناناس به دلیل دربرداشتن بروملاین به عنوان ضدالتهاب عمل میکند، بنابراین نوشیدن آن پس از جراحی زیبایی بینی مفید است.
- مصرف آسپرین، مشروبات الکلی و مکملهای گیاهی به دلیل رقیق کردن خون و افزایش خطر خونریزی پس از جراحی بینی مجاز نیست. بیمار باید بر اساس یک قاعده کلی دستکم 7 روز قبل از عمل و 7 روز بعد از عمل از مصرف این مواد خودداری کند تا خطر بروز هر گونه مشکل در زمان عمل و پس از آن در دوران بهبود به حداقل برسد.

به علاوه بیمار باید از استعمال هر گونه فراورده مربوط به دوران بهبود جراحی بینی که سودمندیاش به اثبات نرسیده است، خودداری کند. چرا که اثر این فراوردهها مشخص نیست، ممکن است مفید یا بیخطر باشند یا شرایط را وخیمتر کنند. مشاوره با پزشک پیش از مصرف هر فراورده جدید الزامی است.بدیهی است که هیچ بیماری نمیخواهد دستاورد جراحی زیبایی بینیاش نابود شود. پیروی از توصیههای جراح مجرب پلاستیک این آرامش خاطر را به ارمغان میآورد که هزینه صرف شده به باد نخواهد رفت و بینی شکلی رویایی و دلخواه خواهد یافت.

جلوگیری از کبودی دور چشم بعد از عمل بینی
کبودی دور چشم و تورم در بینی، بازتابی از میزان ترومای جراحی است که بینی شما طی جراحی رینوپلاستی، متحمل میشود. یکپارچگی عروق لنفاوی نیز دوره تورم بعد از عمل را تحت تأثیر قرار میدهد.

توجه به دستورات جراح :
این دستورات معمولاً شامل توقف همه داروها و مکملهای رقیقکننده خون، مانند آسپرین، ایبوپروفن، ویتامین E به مدت دو هفته قبل از عمل جراحی میباشد. معمولاً ما به بیماران خود لیست کامل این داروها و مکملها را در جلسه قبل از عمل ارائه میدهیم.

مهارت جراح :
شما میتوانید با چند نفر از بیماران اخیر در مورد کبودی خود صحبت کنید. بااینحال به یاد داشته باشید که بهطورکلی، یک یا دو روز کبودی اضافی، نسبت به اهمیت نتیجه کلی خوب، ناچیز است.

پوست بیمار :
این عوامل شامل میزان کار موردنیاز و نوع پوست بیمار است. برخی از بیماران بیش از دیگران دچار کبودی میشوند، غیرازاین مورد، همه بیماران در سایر موارد، یکسان هستند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید