منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

درمان و رفع افتادگی پلک با جراحی


با افزایش سن، پوست اضافی روی پلک بالایی شروع به شکل گیری می کند. پیری پوست پلک چشم با چروکیدگی پوست، پتوز چربی یا هردو خود رانشان می دهد. هدف از انجام عمل بلفاروپلاستی پلک بالایی، درمان افتادگی پلک چشم و بازسازی آن برای دستیابی به نتایج مطلوب و زیبا است. عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک بالایی یک عمل جراحی اصلی جوانسازی کاسه چشم است.

در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور عمل جراحی بلفاروپلاستی برای بهبود ظاهر پلک بالایی چشم انجام می شود. این عمل شامل برداشتن پوست اضافی پلک بالایی و یا بدون چربی های کاسه چشم است که باعث بهبود عملکرد و زیبایی چشم می شود. بسیاری از افراد از نتایج عمل بلفاروپلاستی که توسط جراح انجام می شود اظهار رضایت کرده اند. نتایج این عمل شامل بزرگ تر به نظر رسیدن چشم، ظاهری جوان تر و اعتماد به نفس بیشتر بوده است. جای زخم ناشی از برش های این عمل جراحی در زیر پلک پنهان شده و به مرور پس از حدود شش ماه یا بیشتر از بین می رود. برای دریافت نوبت از جراح می توانید با شماره 03136266851تماس حاصل فرمایید.

بدشکلی غیرطبیعی پلک بالایی
درماتوکالاسیس

افتادگی های پوست و ماهیچه پلک چشم به عنوان درماتوکالاسیس شناخته می شود. درماتوکالاسیس معمولاً در افراد مسن دیده می شود و کمتر در افراد جوان تر به چشم می آید. جاذبه، کاهش خاصیت ارتجاعی پوست و ضعف بافت های همبند پلک معمولاً باعث افتادگی پلک چشم می شود. این عارضه بیشتر در پلک بالایی دیده می شود اما میتواند در پلک پایینی هم اتفاق بیفتد.

بلفاروشالازیس
بلفاروشالازیس یک سندرم نادر شامل حملات تورمی مکرر در پلک بالایی است که با نازک شدن، کشیدگی و چین و چروک های ریز پوست همراه است. معمولاً این سندرم در پلک پایینی اتفاق نمی افتد. این عارضه معمولاً در پوست اضافی پلک اتفاق می افتد.

بلفاروپلاستی
با افزایش حجم پلک بالایی، ممکن است پوست روی مژه ها را گرفته و باعث کاهش دید محیطی شود. قسمت بیرونی و بالایی پلک بیشتر تحت تأثیر قرار گرفته و می تواند باعث ایجاد اختلال در انجام فعالیت هایی مانند رانندگی و مطالعه شود. در این شرایط عمل بلفاروپلاستی پلک بالا برای درمان پتوز و افتادگی پلک انجام می شود.

علائم بلفاروپلاستی پلک بالایی
بلفاروپلاستی کارکردی یا ترمیمی:
وقتی است که محور دید به وسیله پوست پلک بالایی که روی مژه ها را پوشانده محدود می شود و در نتیجه دید کاهش می یابد. بلفاروپلاستی عملکردی سه مؤلفه اصلی دارد که عبارتند از:
- بیماران باید متوجه بهبود دید با بالا بردن پوست پلکشان بشوند.
- آزمایش میدان دید برای اثبات از دست رفتن میدان دید بالایی به کار برده می شود.
- در نهایت مدارک فتوگرافیک برای نشان دادن این که پوست پلک بالایی پشت مژه ها قرار گرفته است مورد استفاده قرار می گیرند.
عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک بالایی: این عمل برای بهبود ظاهر چشمها انجام می شود. این عمل یک جراحی انتخابی است و همیشه با درخواست بیماران انجام می شود. جراحی زیبایی بلفاروپلاستی ظاهر بیمار را بهبود می بخشد نه بینایی او را.
جراحی بلفاروپلاستی برای افراد زیر مناسب است:
- بیمارانی که در پلک بالایی خود پوست و چربی اضافی دارند، پلک آنها افتادهو خسته به نظر می رسند.
- بیمارانی که انتظارات واقع بینانه از نتایج نهایی این عمل دارند.
اهدافعمل بلفاروپلاستی عبارتند از:
- بهبود تقارن پلک بالایی
- بهبود ظاهری پلک بالایی

موارد منع عمل جراحی بلفاروپلاستی
- انجام عمل بلفاروپلاستی در درمان افتادگی پلک برای افرادی که به دنبال اهداف ثانویه هستند یا افرادی که انتظارات غیر واقع بینانه از نتایج این عمل جراحی دارند منع شده است.
- بیمارانی که چندین عمل جراحی، لاگوفتالموس و عمل های دیگری روی پلک خود انجام داده، باید با احتیاط با این عمل برخورد کنند.

عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک بالایی
عمل بلفاروپلاستی معمولاً بین یک تا سه ساعت تحت بیهوشی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود.
عمل بلفاروپلاستی پلک بالایی شامل مراحل زیر می شود:
مرحله 1- بیهوشی موضعی: این عمل تحت بیهوشی موضعی یا بیهوشی منطقه ای انجام می شود و همکاری بیمار برای دستیابی به نتایج عالی متقارن بسیار مهم است.

مرحله 2- ایجاد شکاف در پوست: شکاف در چین و چروک های طبیعی اطراف پلک بالایی چشم ایجاد می شود و در نتیجه اسکارهای (جای زخم) ناشی از آن در این چین و چروک ها پنهان می شوند.

مرحله 3- برش ماهیچه اوربیکولاریس و پوست: پوست و ماهیچه اوربیکولاریس با استفاده از قیچی وستکات از طریق چین و چروک های پلک خارج می شوند.

مرحله 4- برداشتن سپتیوم کاسه چشم: یک نوار از سیپتیوم کاسه چشم از کل پلک چشم برداشته می شود. با این کار می توان به پدهای چربی زیر سپتیوم کاسه چشم دسترسی پیدا کرد.
مرحله 5- برداشتن چربی: در این مرحله پلک چشم با برداشتن مقادیری از پدهای چربی از نواحی مختلف اصلاح می شود.

مرحله 6- همستاز: کنترل شدید خونریزی، به خصوص خونریزی ماهیچه اوربیکولاریس
مرحله 7- بستن: زخم به وسیله بخیه های جذبی یا غیر جذبی بسته می شود. بخیه ها باید 7 تا 8 روز پس از انجام عمل جراحی کشیده شوند.

انواع جراحی بلفاروپلاستی
در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور متناسب با وضعیت پلک چشم و نتایج مورد انتظار شما عمل های بلفاروپلاستی ترانس کوتنائوس یا ترانس کانجانکتیوال انجام می شود.

جراحی بلفاروپلاستی ترانس کوتانئوس
دکتر جعفری پور در خلال عمل بلفاروپلاستی ترانس کوتانئوس قبل از کشیدن پوست، در بالا یا پایین مژه ها یک شکاف کوچک برای برداشتن پوست، چربی و بافت اضافی ایجاد می کند بنابراین پوست هموار به نظر می رسد. در نهایت با بخیه، شکاف های ایجاد شده برای عمل افتادگی پلک را می بندد.

عمل جراحی بلفاروپلاستی ترانس کانجانکتیوال
عمل جراحی بلفاروپلاستی ترانس کانجانکتیوال یک روش جراحی پیشرفته است. در این عمل دکتر جعفری پور یک شکاف برای سفت کردن عضلات و برداشتن چربی ها در پلک ایجاد می کند. در خلال این عمل جراحی او از لیزر قوی برای سفت کردن لایه زیرین پوست و جوان تر به نظر رسیدن پوست استفاده میکند. هر دو عمل بلفاروپلاستی ترانس کوتتانئوس و ترانس کانجانکتیوال می تواند در پلک های بالایی یا پلک های پایینی انجام شود (در هردو پلک)

بلفاروپلاستی همراه با پیوند چربی
در کلینیک دکتر جعفری پور در برخی موارد برای دستیابی به ظاهری جوان تر عمل بلفاروپلاستی همراه باتزریق چربی انجام میشود. در خلال این عمل جراحی، چربی را که از بدن شما به وسیله لیپوساکشن گرفته و برای مصرف دوباره، تصفیه شده را به ناحیه پلک چشم شما تزریق می کنند. از آنجا که این چربی برای افزایش حجم صورت و کاهش چین و چروک ها و افتادگی پوست از بدن خود شما گرفته شده است، تزریق آن به پلک چشم ظاهری طبیعی می دهد.

دوران بهبود پس از عمل جراحی بلفاروپلاستی
بسیاری از بیماران که تحت عمل جراحی زیبایی پلک قرار گرفته اند دردهای متوسطی را تجربه کرده اند که با پارستامول یا کمپرس یخ به خوبی کنترل شده است. بسیاری از بیماران پس از انجام عمل جراحی ناراحتی بسیار کمی داشته اند و معمولاً نیازی به کنترل کننده های درد نیست. بلافاصله پس از عمل و به مدت سه روز باید از کمپرس یخ استفاده شود.تورم صبح روز بعد از عمل به حداکثر خود می رسد و پس از گذشت یک هفته با استفاده متناوب از کمپرس یخ تورم با روندی سریع تر کاهش می یابد. بیشتر افراد کبودی جزئی را تجربه میکنند که پس از چند روز به مرور برطرف می شود و پس از دو هفته به کلی از بین می رود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :