منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

تزریق چربی در صورت، مزایا و عوارض


اگر شما نیز از زمره ی افرادی هستید که حجم زیادی از صورت خود را از دست داده اند و به دنبال بازگرداندن ظاهر جوانی به چهره ی خود هستید، ما تزریق چربی را به شما پیشنهاد می دهیم که نسبت به سایر پرکننده های دیگر، از ماندگاری بالاتری برخوردار است. این عمل، با بهره گیری از بافت های طبیعی بدن شما قادر خواهد بود، طرح چهره ی شما را بهبود داده یا مجدداً فرم دهی کند، فرورفتگی های مربوط به گونه ها و شقیقه ها را کشیده و پر کند و یا حتی خطوط آرواره ای افتاده ی صورت را نیز مجدداً فرم دهی و سفت تر نماید. از آنجاییکه در این عمل چربی صورت، از هیچگونه ماده ی خارجی یا مصنوعی استفاده نمی شود، نتایج آن بسیار طبیعی و طولانی مدت خواهند بود. اگر شما نیز در جستجوی راهکاری ماندگار برای اصلاح حجم از دست رفته ی چهره ی خود هستید، عمل تزریق چربی انتخابی صحیح برای شما خواهد بود.
متخصصین کلینیک زیبایی دکتر جعفری پوربا تسلط کامل بر درمان تزریق چربی، از این شیوه ی درمانی برای فرم دهی و حجم دهی به نواحی فرورفته و خالی شده ی صورت، رفع گودی زیر چشم، شقیقه ها و گونه ها و فرم دهی به خطوط فکی استفاده می کنند. گاهی با هدف دستیابی به خوشایندترین نتایج ممکن، این شیوه ی درمانی، همراه با سایر روش های اصلاحی از جمله جراحی های لیفت صورت و گردن و جراحی بلفاروپلاستی، مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این عمل و آگاهی در مورد مناسب بودن آن برای شما، از طریق تماس با شماره 03136266851برای دریافت وقت ملاقات با جراحان ما اقدام کنید.
عمل تزریق چربی صورت چیست؟
تزریق چربیصورتعملی است که در طی آن چربی های ناخواسته ی ناحیه ای از بدن به کمک عمل لیپوساکشن برداشته می شوند و سپس به منظور افزایش حجم، پرکردن فرورفتگی ها یا چین ها و یا اصلاح خطوط و زوایای بد فرم، به ناحیه ی دیگری از بدن تزریق می شوند. از مزایای این روش می توان به استفاده از بافت بدن شخص بیمار به جای استفاده از پرکننده های خارجی و هممچنین حذف چربی های اضافه ی بدن به کمک عمل لیپوساکشن، اشاره کرد. علاوه بر این، این چربی ها از ماندگاری بالاتری نسبت به سایر پرکننده های تزریقی برخوردار خواهند بود و ماه ها تا سال ها طول خواهد کشید تا به تزریق مجدد برای حفظ آثار آن نیاز شود.

چرا برخی افراد عمل تزریق چربی صورت را انجام می دهند؟
اصلی ترین دلایل انجام عمل تزریق چربی صورت عبارتند از:
پیری صورت به دلیل از دست رفتن چربی ها و افتادگی پوست آن و عدم تمایل به انجام عمل لیفت صورت
از دست رفتن حجم گونه ها و تمایل به داشتن گونه هایی برجسته برای بازگرداندن حالت سیب گونه ی صورت
داشتن خطوط خنده ی عمیق یا خطوط ماریونت و خواهان اصلاح دائمی آنها بودن
فرورفتگی شقیقه ها
لاغر به نظر رسیدن صورت و تمایل به داشتن چهره ای جوانتر
لیفت ابرو

چگونه عمل تزریق چربی صورت در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور انجام خواهد شد؟
برای عمل تزریق چربی صورت، چربی مورد نیاز برای عمل از هر جایی از بدن مانند شکم یا ران، به کمک عمل لیپوساکشن قابل استخراج خواهد بود. این چربی به محل مورد نظر تزریق خواهد شد. این جراحی زیبایی برای جوانسازی صورت، برجسته سازی گونه ها یا لب ها و یا اصلاح مشکلاتی چون گودی زیر چشم یا آثار زخم مورد استفاده قرار می گیرد.

عمل تزریق چربی صورت معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در صورتیکه در ترکیب با سایر عمل ها انجام شود، با بیهوشی عمومی همراه خواهد بود.
لیپوساکشن. چربی مورد نیاز برای تزریق به صورت، از هر بخشی از بدن که دارای چربی کافی باشد، در اکثر موارد از شکم و بخش بالایی پاها، با کمک عمل لیپوساکشن قابل برداشت خواهد بود. پس از ایجاد بیحسی موضعی که میزان خونریزی در ناحیه تحت عمل را به حداقل می رساند، برشی بسیار کوچک ایجاد خواهد شد و چربی لازم با استفاده از یک سوزن بلانت که حاوی سوراخ هایی متعدد است و یک آسپیراتور ویژه، بیرون کشده خواهد شد. برش کوچک ایجاد شده با به بخیه بسته خواهد شد.
تصفیه. چربی برداشته شده، به منظور جداسازی خون، روغن و ماده ی بیحس کننده ی موجود در سلول های چربی، مورد تصفیه قرار می گیرد.
تزریق چربی صورت. ناحیه ی مورد نظر برای افزایش حجم با مقدار کمی ماده ی بیحس کننده کرخت می شود و سپس سلول های چربی به کمک یک کانولای بسیار باریک تزریق خواهند شد. روش انجام کار، تزریق فقط مقدار کمی چربی با هرکانولا است. با این روش چربی تزریق شده در تماس مستقیم با بافت پیرامونی خود قرار خواهد گرفت و امکان رشد سریع عروق خونی آن فراهم خواهد شد. بنابراین چربی زنده می ماند.​در حدود 70 درصد از چربی ها برای همیشه باقی خواهند ماند. بنابراین تصحیح کوچکی در طی عمل تزریق چربی صورت انجام می شود.

تکرار. پس از گذشت 6 ماه، ممکن است عمل تزریق چربی صورت دیگری برای رسیدن به اثر مورد نظر انجام شود. این تکرار برایحدود 50 درصد از بیماران ما نیاز می شود.
بهبودی پس از انتقال چربی
تورم
. بلافاصله پس از جراحی، گونه ها کاملاً متورم و کبود خواهند شد. پس از تقریباً 3 هفته، نزدیک 80 درصد از این تورم و کبودی برطرف خواهد شد. پس از 4 ماه، شما تصور خوبی نسبت به آنچه نتیجه ی نهایی عمل بعد از گذشت 6 ماه خواهد بود، پیدا می کنید. پس از گذشت یک هفته تا 10 روز پس از عمل، شما اعتماد به نفس لازم برای بیرون رفتن و از سرگیری زندگی عادی خود را پیدا خواهید کرد. در صورت بروز هر گونه کبودی، آثار آن ممکن است تا مدت زمانی طولانی تر قابل مشاهده باشند، با این حال شما می توانید به کمک یک ساتر خوب این آثار را پنهان کنید.
بیش از حد بزرگ جلوه کردن. ممکن است تا مدتی پس از انجام عمل، نواحی تحت عمل اندکی بزرگتر از حد لازم جلوه کنند. این مسئله طبیعی است. ما معمولاً چربی بیشتری را، برای تصحیح نتایج به نواحی تحت عمل تزریق می کنیم. این عمل به دلیل اینکه در حدود 40 درصد از سلول های چربی تزریق شده زنده نمی مانند، انجام می شود. نتایج نهایی پس از 6 ماه مشخص خواهند شد.
اصلاح. ممکن است جلساتی برای اصلاح هر گونه کمبود حجم باقی مانده ترتیب دهی شوند. عوامل زیادی بر ماندگاری عمل تزریق چربی تأثیر گذارند. بدن شما به طور طبیعی چربی ها را جذب می کند، بنابراین جراح می بایست از همان اول مقدار چربی بیشتری را تزریق کند. میزان موفقیت این عمل، تا حد بسیار زیادی می تواند متفاوت باشد. با این حال، این روش نوین از ماندگاری بسیار زیادی برخودار است.
افزایش وزن در آینده. در صورتیکه بیمار پس از انجام عمل تزریق چربی، افزایش وزن قابل توجهی پیدا کند، این مسئله ممکن است در نواحی تحت عمل بیشتر بروز پیدا کند.
نتایج عمل تزریق چربی صورت
تورم و کبودی پس از عمل تزریق چربی صورت وجود خواهد داشت. میزان کبودی آن معمولاً بیش از آنچه پس از عمل لیفت صورت دیده میشود، خواهد بود. ممکن احساس پری در مناطق تحت عمل داشته باشید که بخش عمده ی آن به دلیل تورم پس از عمل خواهد بود. معمولاً پس از 6 تا 8 هفته بعد از عمل تزریق چربی صورت، ظاهر نهایی آن بروز پیدا خواهد کرد.سؤالات رایج
آیا انجام عمل تزریق چربی صورت دردناک خواهد بود؟
عوارض تزریق چربی زیاد نیست اما اندکی درد و ناراحتی وجود خواهد داشت لیکن با مصرف داروهای مسکن در 3 تا 4 روز نخست پس از جراحی بهبود خواهد یافت.یکی از جدیترین یکی از جدیترین عوارض تزریق چربی در صورت مرتبط با تزریق چربی عفونت است. البته احتمال عفونت با توجه به استفاده شدن از چربی بدن خود بیمار بسیار پایین است. عفونت است. البته احتمال عفونت و دیگر عوارض تزریق چربی در صورتبا توجه به استفاده شدن از چربی بدن خود بیمار بسیار پایین است.
هزینه های انجام عمل تزریق چربی صورت چقدر خواهد بود؟
هزیته تزریق چربی صورت بسته به نواحی تحت درمان و حجم چربی مصرفی متغیر خواهند بود. ممکن است تنها یک ناحیه یا چندین ناحیه از صورت به انجام این عمل نیاز داشته باشند. دوز چربی مناسب هر ناحیه و ضخامت لایه ی چربی مورد نیاز آن میتواند متفاوت باشد و همین موضوع، تخمین دقیق هزینه ها را تا زمانی که پزشکان ما در کلینیک زیبایی دکتر جعفری پور معاینات کاملی از شما به عمل نیاورند، دشوار می سازد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :